pytanie - Adam Harçebski - pisownia

Zaczęty przez Ery, Czerwiec 22, 2016, 14:52:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ery

witajcie
jeśm nowym używatorem tego sieciowego zgromadzenia
przychodzę prosić o pomoc waszą brać
sprowadzon tu z pytaniem
skąd ta pisowniá
nie wiem

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13450701_10205119417619594_1235366936529321102_n.jpg?oh=c2e4d310197adca9f306afb1cd659272&oe=58013F3D

nie wiem
pierwszy raz ujrzałem
czy możecie mi z tym pomóc
chodzi o muzykotwórcę adama jarzębskiego
wdzięczność ma dozgonna i jak tylko będę mógł też pomóc
to zrobię to

po
napisaniu
stwierdziłem
że macie trudne captche
  •  

Pluur

Myślę, że może to być spowodowane hipotetycznym programem, który przerabia skany na pliki tekstowe, i tak oto rzę komputer odczytał ç. Dlaczego? Abo ta litera występuje we francuskim, a takie programy mają tendencje do przypasowywania słów do wzorców anglo-francuskich. Sam kiedyś na takim czymś pracowałem, kiedy pisałem referat o stosunkach międzynarodowych przed wojną, a że dokumentów trochę było, to przepuszczało się je przez taką maszynkę, a potem poprawiało błędy. Wbrew pozorom sporo czasu się zaoszczędziło.

PS:
Cytat
po
napisaniu
stwierdziłem
że macie trudne captche
To prawda
ponoć
  •  

Ery

dziękuję za odpowiedź
też tak myślę, że to może być błąd w pisowni
myślałem też że to jakaś próba oddania polskiego brzmienia w jakiejś niepolskiej ortografii
bo różne już zapisy języka polskiego widziałem ale jeszcze nigdy nie pojawiła mi się przed oczyma cedilla nawet językotwórcy chyba takiego znaku do ortografii nie dodali
pomóc w rozwiązaniu zagadki może też to że książka jest tłumaczona z niemieckiego ponadto twórczyni mogła wziąć to z jakiegoś niekoniecznie polskiego traktatu albo i z polskiego kto wie
ciekawostka jarzębski wiek xvii napisał rymowany przewodnik po krakowie
tak przy drodze z jakiego programu korzystałéś
  •  

Pluur

Cytattak przy drodze z jakiego programu korzystałéś
Prawdopodobnie był to text extract - da się owo pobrać ze sklepu z windowsa 8.1.
  •