Autor Wątek: Éxan Khshāyarvan Aydīnirani (Wielkie Imperium Ajdyniriańskie)  (Przeczytany 28334 razy)

Offline Borlach

Odp: Éxan Khshāyarvan Aydīnirani (Wielkie Imperium Ajdyniriańskie)
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 08, 2020, 00:38:45 »
W Mellakoi, zamiast liści, wisieć będą ikonoklasiści!
Oto ja, Adwokat Diabłów

Offline Pluur

« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 20, 2020, 13:29:58 »
Przeczytałem te cuda ajdyniriańskie!

Mam spostrzeżenie, że Neszowie są ogólnokyońskim zagrożeniem dla ludności..  8)

Miniatury ajdynirskie będą, coś mi się wydaje, bardzo popularne na Wschodzie. Wkrótce Wschód czeka katastrofa, a ostaną się obie Wyspy i południe Wschodu - czy w tych odizolowanych na kilkaset kyońskich lat od Ajdyniru skrawkach uchowają się miniatury? A może będą podwaliną pod miniatury olseskie?

Atlas! Cudowny! To musi się znaleźć na wikipedi! Szczerze, to żałuję, że opisałeś tylko siedem prowincji. Bardzo chciałbym poczytać coś o prowincjach najbliższych Wschodowi (44, 45, 46, 43, 42, 41, wg tej mapy):. Podoba mi się te rozróżnienie na miasta poezji, przemysłu metalurgicznego, rolnictwa, świątyni oraz zdrowia! Ayńarad mi przypomina Tenochititlan :D

Szczerze to zauważam też spory problem w obrębie naszego projektu jako takiego.
List miejsc jest nieczytelna, mało znana i mało uczęszczana. Problem duży jest też z nieopisanymi państwami, a dodanymi do listy państw (oraz tego baneru pod artykułami). Tutaj na przykład dużo państw dodali HP i Borlach, a nie ma o nich wzmianki, nie wiadomo gdzie są.

Apeluję o przerzucanie tego co na forum na wikipedię!

Pochwalili: Borlach

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pochwalisze: 166 razy
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 20, 2020, 18:48:53 »
Nešši ībwūle, nešši sase, nešši urse!

Offline Pluur

« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 20, 2020, 19:28:54 »

Co je to za groźba?

Offline Borlach

« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 20, 2020, 19:53:57 »

Aťeaji Khshāyar raheto! Rahetarto!

Przeczytałem te cuda ajdyniriańskie!

Miniatury ajdynirskie będą, coś mi się wydaje, bardzo popularne na Wschodzie. Wkrótce Wschód czeka katastrofa, a ostaną się obie Wyspy i południe Wschodu - czy w tych odizolowanych na kilkaset kyońskich lat od Ajdyniru skrawkach uchowają się miniatury? A może będą podwaliną pod miniatury olseskie?

Atlas! Cudowny! To musi się znaleźć na wikipedi! Szczerze, to żałuję, że opisałeś tylko siedem prowincji. Bardzo chciałbym poczytać coś o prowincjach najbliższych Wschodowi (44, 45, 46, 43, 42, 41, wg tej mapy):. Podoba mi się te rozróżnienie na miasta poezji, przemysłu metalurgicznego, rolnictwa, świątyni oraz zdrowia! Ayńarad mi przypomina Tenochititlan :D

Szczerze to zauważam też spory problem w obrębie naszego projektu jako takiego.
List miejsc jest nieczytelna, mało znana i mało uczęszczana. Problem duży jest też z nieopisanymi państwami, a dodanymi do listy państw (oraz tego baneru pod artykułami). Tutaj na przykład dużo państw dodali HP i Borlach, a nie ma o nich wzmianki, nie wiadomo gdzie są.

Apeluję o przerzucanie tego co na forum na wikipedię!

Cóż, dobrze wiedzieć, że w Ostatecznej Wojnie Jądrowej przeciw fanatykom z północy Imperium będzie miało sprzymierzeńców!

W sumie... podoba mi się pomysł powstania olseskiej szkoły miniatur, bazującej na miniaturach ajdyniriańskich. Pasuje to w sumie to prawdziwej historii miniatur, które co ciekawe zaczęli Arabowie w Bagdadzie (chociaż chyba i tak inspirowali się wcześniejszą sztuką perską). W Iranie szkoły miniatur powstały dopiero w czasach/po Inwazji Mongolskiej. I na Kyonie mogłoby być podobnie. Przed Inwazją Kauradzką Wschód kupowałby ajdyniriańskie miniatury. Być może w trakcie panowania Kauradów spora ilość ajdyniriańskich miniaturzystów została przesiedlona lub wzięta w niewolę i przeniesiona na Wschód. Co ostatecznie dało początek wschodnim szkołom. W Ajdynirze ta sztuka również przetrwa i odrodzi się po jakimś czasie. Wtedy mielibyśmy już dobrze rozwinięte tradycje tworzenia miniatur zarówno w Ajdynirianie jak i na Wschodzie.

Taka kategoria jak "miasto czegoś" będzie w sumie tradycyjnym elementem ajdyniriańskiego światopoglądu. Trochę spoiler, ale mam w Imperium znacznie więcej takich miast o znanej, stereotypowej wręcz specjalności, lub takich które są znane z czegoś konkretnego. I tak, muszę to poprzerzucać na wiki xD

Hej, podoba mi się to porównanie do Tenochititlan xD
Chociaż samemu nie planowałem takiego podobieństwa. Chciałem mieć taki Kyon-Tenochititlan, ale niekoniecznie w Ajdynirze - zasugerowałem Korejcowi, by podobna do Tenochititlan była stolica Surandralu. 

Faktycznie, wiele elementów naszego głównego artykułu na wiki trzeba będzie przerobić i uaktualnić. Artykuł o rasach Kyonu czy lista miejsc są tego przykładami.
Tymi państwami i ludami z moich ziem mogę się wkrótce zająć.
Oto ja, Adwokat Diabłów

Offline Pluur

« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 21, 2020, 00:00:39 »
Cytat: Borlach
Aťeaji Khshāyar raheto! Rahetarto!
O czym wy mówicie?

W sumie... podoba mi się pomysł powstania olseskiej szkoły miniatur, bazującej na miniaturach ajdyniriańskich. Pasuje to w sumie to prawdziwej historii miniatur, które co ciekawe zaczęli Arabowie w Bagdadzie (chociaż chyba i tak inspirowali się wcześniejszą sztuką perską). W Iranie szkoły miniatur powstały dopiero w czasach/po Inwazji Mongolskiej. I na Kyonie mogłoby być podobnie. Przed Inwazją Kauradzką Wschód kupowałby ajdyniriańskie miniatury. Być może w trakcie panowania Kauradów spora ilość ajdyniriańskich miniaturzystów została przesiedlona lub wzięta w niewolę i przeniesiona na Wschód. Co ostatecznie dało początek wschodnim szkołom. W Ajdynirze ta sztuka również przetrwa i odrodzi się po jakimś czasie. Wtedy mielibyśmy już dobrze rozwinięte tradycje tworzenia miniatur zarówno w Ajdynirianie jak i na Wschodzie.
Jestem za. Myślałem też o takiej opcji, że miejscowi olsescy twórcy próbowaliby naśladować to co widzą, jednak swoimi technikami - szczególnie myślę o tym w kwestii rozwoju kultury na Rubanii. Warto zwrócić uwagę, że Wschód za sztukę uznaje tylko coś co płynie w czasie: a więc nie sam efekt - obraz, co jego proces - malowanie. To dlatego muzyka na Wschodzie będzie stać na wysokim poziomie. Marzy mi się, żeby Olsenia była wylęgarnią kompozytorów niczym połączenie Austrii, Francji i Rosji.

Taka kategoria jak "miasto czegoś" będzie w sumie tradycyjnym elementem ajdyniriańskiego światopoglądu. Trochę spoiler, ale mam w Imperium znacznie więcej takich miast o znanej, stereotypowej wręcz specjalności, lub takich które są znane z czegoś konkretnego. I tak, muszę to poprzerzucać na wiki xD
U mnie wręcz przeciwnie, acz jeszcze nie wiem jak to ugryzę. Pierw chciałbym na porządnie zająć się mitologią.

Faktycznie, wiele elementów naszego głównego artykułu na wiki trzeba będzie przerobić i uaktualnić. Artykuł o rasach Kyonu czy lista miejsc są tego przykładami.
Tymi państwami i ludami z moich ziem mogę się wkrótce zająć.
Jeżeli się piszesz na to, to chętnie Ci pomogę.

Offline Canis

« Odpowiedź #126 dnia: Maj 01, 2020, 17:05:50 »
Szefie, przypomnij w czym robiłeś mapę Djyazhoaru?

Offline Borlach

« Odpowiedź #127 dnia: Maj 01, 2020, 18:28:24 »
Tego programu do wygenerowania szkicu (plus ręcznie Painta przy jego przerabianiu)
https://watabou.itch.io/medieval-fantasy-city-generator

Chociaż zdaje się, że robiłem to na starszej wersji
Oto ja, Adwokat Diabłów

Pochwalili: Canis

Offline Canis

« Odpowiedź #128 dnia: Maj 01, 2020, 18:31:14 »
Tego programu do wygenerowania szkicu (plus ręcznie Painta przy jego przerabianiu)
https://watabou.itch.io/medieval-fantasy-city-generator

Chociaż zdaje się, że robiłem to na starszej wersji
Twoje mapy Djyazhoaru dzięki tej pomocy wyglądają fenomenalnie. Świetne znalezisko.
Skorzystam z tego do projektu Ahari.

Pochwalili: Borlach