Kyon, Epizod 2: Krok w Przyszłość!

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Czerwiec 12, 2017, 01:36:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Úlfurinn

Czy mógłbym przejąć część ziem na południe od mojej strefy?
smrt zidum
  •  

Todsmer

Cytat: Borlach w Sierpień 18, 2017, 12:42:50
[OT] Ajdynir jest bezzębnym kotem rzygającym na Olsenię [/OT]

Cytat(...) Nie wymagam nic wielkiego - np. moja Północ wydaje się pusta i bez państw - a są to po prostu obszary plemienne.
U mnie również - zaznaczyłem wszystkie większe państwa.
  •  

Henryk Pruthenia

A wie ktoś co to za państwo na tym przesmyku? Jest tam od zawsze i nikt nic nie przedstawiał :)

Todsmer

W najwęższym miejscu między morzami, u mnie? Republika Ésmów, o których się co nieco pojawiło, choć bardzo niewiele (głównie w kontekście truskim, bowiem nazwa ta pochodzi z truskiego, a oznacza złodzieja - tamtędy wiodą szlaki handlowe na Ocean).
  •  

Henryk Pruthenia


Pluur

Cytat[OT] Ajdynir jest bezzębnym kotem rzygającym na Olsenię [/OT]
W sumie to Kauradów.

CytatCzy mógłbym przejąć część ziem na południe od mojej strefy?
To znaczy jakie?
  •  

Úlfurinn

smrt zidum
  •  

Borlach

No jak masz jakiś pomysł co tam umieścić to umieszczaj. Chyba nikt nie będzie miał pretensji, nie?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Dobra, trzeba się z tym ogarnąć. Na mapie zaznaczyłem miejsca, które są puste - albo nie opisane, i nie wiadomo co się w tych miejscach znajduje, ewentualnie będzie znajdować.

Wydzieliłem też numerki - żeby łatwiej się było poruszać i dogadywać o co chodzi :)
1 - CANIS
2 - CANIS
3 - CANIS/SPIRITUS
4 - CANIS/PLUUR
5 - TODSMER
6 - TODSMER
7 - SPIRITUS
8 - SPIRITUS
9 - ULFURINN
10 - PLUUR
11 - TODSMER
(tego nie zaznaczyłem, ale chodzi mi o obszar Twoich skrajnie północnych terenów)

W przypadku Canisa - to niestety wiadomo - stracił wenę i gra w gry.
A co z resztą obszarów? Co się tam znajduje?

Co do terenów Canisa - to zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w zabawie! Może Kazimierz - chciałbyś przy Kyonie porobić trochę?

Kazimierz

#399
Narazie nie mam zbyt dużo czasu, ale mogę się zastanowić.

EDIT: Co z tymi 1 i 2?  Jaki to klimat?
  •  

Henryk Pruthenia

Okk, to zastanów się - nikomu się aż tak nie śpieszy.
Jak coś, to de facto Twój wybór ogranicza się (póki co) do 1, 2 lub 3 - jak będziesz miał czas - to zerknij sobie na wiki jaki tam jest klimat etc.

Kazimierz

Czy mógłbym użyć na Kyonie jednego  języka z mojego conworldu i jego pisma? Przypomina ono trochę hangyl (ale powstało niezależnie), jest funkcyjne, a litery łączą się po 2 w bloki. Wystarczy pozbyć się kilku znaków i gotowe. A co do języka, to słownictwo było do tej pory tworzone ad hoc, a gramatyka jest bardzo prosta.
  •  

Henryk Pruthenia

Tak, mógłbyś. Nie byłoby najmniejszego problemu - jeżeli język będzie całkowicie a priori. Pisma, które popowstawały niezależnie są na Kyonie bardzo popularne :P
Wrzucaj śmiało - i też wybierz sobie obszar. Tylko pamiętaj - mapka klimatyczna etc. I musisz też opisać jakoś swój lud - nie musisz jakoś mocno - ale trzeba to zrobić. I wybrać teren, oczywiście :)

Kazimierz

Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 23, 2017, 20:09:37
Tak, mógłbyś. Nie byłoby najmniejszego problemu - jeżeli język będzie całkowicie a priori. Pisma, które popowstawały niezależnie są na Kyonie bardzo popularne :P
Wrzucaj śmiało - i też wybierz sobie obszar. Tylko pamiętaj - mapka klimatyczna etc. I musisz też opisać jakoś swój lud - nie musisz jakoś mocno - ale trzeba to zrobić. I wybrać teren, oczywiście :)
No, język będzie całkowicie a priori jeżeli się wykluczy zapożyczenia z kotsowiskiego. A pismo mogło powstać podczas jakiejś purystycznej reformy języka (wcześniej pisali czymś zapożyczonym, to sobie wymyślili od podstaw pismo funkcyjne). Jeśli chodzi o teren, to zastanawiam się czy wybrać 1 i 2, czy 3.
  •  

Henryk Pruthenia

To czekam na przedstawienie projektu! I nie trzeba wyrzucać ich - można je wydzielić, np. słowa opisujące zjawiska z naszego świata wydzieliłem w słowniku neszyjskiego :).