Kyon, Epizod 2: Krok w Przyszłość!

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Czerwiec 12, 2017, 01:36:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Widsið

A teraz ja nie chcę, żeby twoje dotykało moich, bo to burzy koncept trochę ;p
  •  

Úlfurinn

Cytat: Widsið w Grudzień 08, 2017, 13:51:40
A teraz ja nie chcę, żeby twoje dotykało moich, bo to burzy koncept trochę ;p

xD
Dobra, przeżyję bez tej dżungli.
smrt zidum
  •  

Widsið

Dotrzemy się w kolejnych stuleciach, nie martw się :*
  •  

Todsmer

Cytat: Úlfurinn w Grudzień 08, 2017, 09:50:38
Wcześniej nie chciałem, aby to dotykało moich granic.
Bałeś się, że to jest zakaźne? xD
Cóż, z chorobami wenerycznymi nie ma żartów.
  •  

Úlfurinn

Cytat: Todsmer w Grudzień 08, 2017, 17:22:15
Cytat: Úlfurinn w Grudzień 08, 2017, 09:50:38
Wcześniej nie chciałem, aby to dotykało moich granic.
Bałeś się, że to jest zakaźne? xD
Cóż, z chorobami wenerycznymi nie ma żartów.

Cholera wie, co tam mogło egzystować. ;_;
Wolałem się do tego nie zbliżać, aby zarodników nie rozrzuciło.
smrt zidum
  •  

Úlfurinn

Teraz dziwne rzeczy zaczęły egzystować w Erutii. xD
Prajęzyk rybrycki, z którego w przyszłości wyprowadzi się język tej dzikiej wyspy.
smrt zidum
  •  

Henryk Pruthenia

Właśnie zastanawiałem się, co to się tu tworzy. Teraz już wiem.

Dobra, jutro (przypomnijcie mi) wrzucę swoje podsumowania, i być może ruszymy z trzecim odcinkiem!

Henryk Pruthenia

Z małych ogłoszeń
1) Tak, pracuję nad III Epizodem. Nie wiem, czy się dziś wyrobię, ale jutro mam wolne popołudnie, więc uda mi się to załatwić najpóźniej jutro. Wraz z Epizodem otworzę też I sesję. Zastanawiam się jeszcze nad okresem czasu, który zostanie przez nią objęty. I nad czasem trwania.
2) Proszę wszystkich zainteresowanych o wpisanie tego, co trzeba na listę ludów Kyonu. Jest to dość ważne :)
3) Macie jakieś propozycje do następnego rozdziału? Pomysły? Z chęcią wysłucham wszelkich propozycji. :)

Henryk Pruthenia

Stan państw w roku 8973:

Tjevangono
Kraj, zgodnie z opisem ArturaJD, pogrąża się w anarchii. Władza centralna nie istnieje, ale ludzie dalej żyją w względnym bogactwie. Ze względu na praktyczny brak większych zagrożeń zewnętrznych kraj sobie może pozwolić na cywilizacyjny zastój. Porządek kastowy jednak jest dalej niezachwiany,

Secht
W Sechtonie serajowie zaczynają rozumieć, że ich kraj wciśnięty jest pomiędzy dwie wielkie potęgi: Tangię i Neszów. O ile tradycyjnie jest im bliżej do Tangijczyków, to możliwość handlu z całą Północą kusi coraz bardziej. W szczególności, że faktorie u dzikusów są regularnie odwiedzane przez Neszyjczyków.

Pinu
W Pinu nie dzieje się nic. Kraj dalej sobie jakoś radzi. Niepokoi ich może jedynie siła gospodarcza sąsiadów, ale odwieczne dobre kontakty z Sechtem i Tangią nie wskazują na to, by mogłoby to zostać przeciwko nim jakoś wykorzystane.

Nuaria
W Nuarii nic się ciekawego nie dzieje. Jest zimno. Ostatnio są plany budowy drogi w głąb terytorium pasterzy, w ramach pradawnej walki Akaicyniksyminizmu z Amaiksyminizmem. Nowa Królowa patrzy z ciekawością na swoich dalekomorskich sąsiadów, i najpewniej będzie chciała z nimi szybko nawiązać solidniejsze kontakty.

Związek Północny
Po ostatniej Wielkiej Wojnie Kadońskiej siły Związku są nadszarpnięte. Co gorsze, musieli wspomóc się posiłkami neszyjskimi. Posłom polis dalej wysuniętych na północ nie podoba się słabość i uzależnienie południowych członków. Za to, Związek po wygranej wojnie zwiększył swoje wpływy w Kadonii.

Dżaugria
Dżaugria stoi srebrem i na razie stara się je eksportować wszędzie gdzie się da. Stary Król jest stary. Po jego śmierci najpewniej dojdzie do kolejnego wiecu i elekcji nowego monarchy. Kim on będzie - pokaże czas. Dżaugrów bardzo niepokoi dziwny ruch wśród Bałaszasków.

Związek Bałaszasków
Niedawno na ziemie Bałaszasków przybył pewien zbieg z krajów położonych na wschodzie - z dalekiej Azenii. Szybko przystosował się do nowego kraju i udało mu się okryć sławą wielkiego wojownika i polityka.

Sanżenia
Królestwo Sanżenii jest dość młodym krajem. Otoczony przez morze i góry kraj żyje w zgodzie z własnym rytmem.

Raľuhhruş
Wydobycie złota i srebra w trudnym warunkach kyońskiej Arktyki trwa już trochę. Bogate złoża zaczynają coraz szybciej topnieć. Czy w przyszłości dojdzie do walki między Rodami o pozostałe złoża? Zobaczymy!

Giadur
W Giadurze żyje się spokojnie handluje się ze wszystkimi czym się da.

Bolosja
W Bolosji także nic ciekawego. Handel rozwija się jak się patrzy.

Ilirion
Górskie Oligarchia przeżywa okres swojego rozkwitu.

Kadonia
Kraj leczy rany po ostatniej wojnie. Mimo, że rdzenni Kadończycy przegrali, i wszystko de jure wróciło do status quo, widać, że Mitengowie nie wychodzą w nocy na ulice miast. Tak samo na wsi - wiele wsi zostało oddane w dzierżawę Kadończykom przez Mitengów.

Mitenia
Górskie królestwo Mitengów, choć młode, rozwija się prężnie. Młody Król stara się podporządkować okoliczne plemiona swojej woli.

Minowie
Plemiona Minów w ostatnim czasie zjednoczyły się. Dokąd podążą? Czas pokaże.

Państwo Neszyjskie
Minęło już ponad 100 ziemskich lat od nadejścia III Proroka. Kraj przeżywa erę wybuchowego rozwoju - masy ludzie płyną za morze, a ostatnio, co jest nowością po ostatniej Wielkiej Wojnie Kadońskiej, udają się tez na Północ. Neszowie coraz większą wagę przypisują do Dewii - potężne przestrzenie słabo zasiedlone przez tubylców, którzy tez nie są praktycznie zorganizowani. A na mniejszych wyspach też panuje względny spokój - choć gdzieniegdzie jakieś bandy starają się napadać na wsie.
Neszowie wiedzą jedno: tu, na Północy, żadna siłą nie może zagrozić Monarchii i Wierze.

Widsið

A tu mała niespodzianka. Proszę Todsmera, Borlacha i Spiritusa o kontrolę zgodności!
  •  

Todsmer

Sporo się nie zgadza :P

Mogę oczywiście iść na ustępstwa, zwłaszcza jeśli chodzi o pierwsze cesarstwo (które mogłoby być właśnie qińskie), ale np. daty życia Tarolaugra się nie zgadzają - urodzony w 7247, odziedziczył drobne państewko w 7292, zjednoczył Trugów (i stał się Hegemonem) w 7354, w 7368 pokonał i podbił Liktów (mogłoby być, że od Cesarstwa), w 7378 przegrał wojnę z Cesarstwem Poitów, w 7403 ruszył na Siedmiomieście. Zmarł w 7416 roku.

Teraz jestem w pracy, to nie rozpisuję się bardziej :)

Można prosić o dokładniejsze mapy? Wiele by to wyjaśniło, zwłaszcza w kwestii trusko-pojckiej.
  •  

Widsið

#686
Nie można, dopóki konturówek byś nie zechciał zrobić :P

Edit: Siedmiomieścia nie było jeszcze w 7403, powstało później, i to jeszcze - jak sobie wyobrażałem - jako część truskiego kraju :)
  •  

Todsmer

No tak, chodziło mi o obszar. A Tarolaugr i jego państwo nie sięgnęło aż tak daleko, żeby podbijać :)

Choć może jego wnuk Tarolaugr II...

Chodzi mi o mapy okolic Państwa Truskiego, nie muszą być śliczne, tylko opisane, żebym wiedział o co chodzi w tych nazwach u mnie :)
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Widsið w Grudzień 19, 2017, 14:14:37
A tu mała niespodzianka. Proszę Todsmera, Borlacha i Spiritusa o kontrolę zgodności!
Powiem Ci, że świetna praca!
Gratuluję! Dałeś mi też parę pomysłów dla historii Neszów!

Spiritus

Raczej mi wstępnie pasuje, ale mógłbyś pokrótce opisać, jak wyobrażasz sobie historię całego twojego regionu? Bo widzę, że cywilizacja qińska mocno jednak wybiega poza granice dzisiejszego Siedmiomieścia, a do tego ma swoich poprzedników (Zhok-Ha).
Myślałem nad takim małym modelem à la japonaise w Murii; to znaczy, żeby pewne wzorce kulturowe zostały przyjęte od bardziej rozwiniętego sąsiada (który jednak nie był w stanie podporządkować sobie archipelagu ze względów geograficznych), które nie do końca by się okazały pasować, co ostatecznie doprowadziłoby do własnych, syntetycznych rozwiązań (politycznych i kulturowych).

Od tego też uzależniam, w jakie realia historyczne wepchnę upadek murskiej monarchii i powstanie republiki - kiedy myślę sobie nad historią Szuru, mogę sobie robić, co chcę, ale w przypadku Murii wszystko musi być zgodne z pomysłami całej reszty czeladki z naszego kawałka kyońskiego placka.

Jak to ustalimy, to podbiję do Borlacha w sprawie stosunków mursko-ajdyniriańskich w paru ostatnich stuleciach.
  •