Kyon, Epizod 2: Krok w Przyszłość!

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Czerwiec 12, 2017, 01:36:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

#90
Cytat: Spiritus w Czerwiec 17, 2017, 13:34:37
Swoją drogą, ZTCP, to HP też pisał o neszszyjskich koloniach na oceanie. Czy to oznacza, że mamy trzech konkurentów walczących o dominację na morzu?
Jeżeli chodzi o Neszów, to bardziej chodzi o Ocean Biały i Północny. Ocean Biały jest już de facto skolonizowany (dużo wielkich, słabo zaludnionych wysp).
Przy okazji patrząc na mapę, to odległości na razie wykluczają jakieś większe problemy między nami.

Borlach

CytatNiby tak. Pytanie jest jedno: jaka jest szansa, że Ajdynir, nie mając stałego dostępu do oceanu, dysponowałby wystarczającą flotą morską, by móc wyruszyć na Murię
Słuszna uwaga. O tym nie pomyślałem. Ajdynir jest mocarstwem, ale głównie lądowym, imperialna flota od ładnych kilku stuleci nie nadaje się do niczego więcej jak stania w portach, eskortowania statków handlowych i wyglądania ładnie na użytek propagandy.
A może... jakieś położone na wybrzeżu państwo ma flotę zdolną przewieść moje legiony na wyspy, w zamian za, heh, imperialną przyjaźń. I łaskawe zostawienie ich miast w spokoju? Może jakiś mniejszy rywal Murii?

CytatTylko pytanie co z tymi smokami będzie, nie chciałbym teraz mieć Daenerys płynącej mi do Tangii i zatapiającej moją wspaniałą, luminescencyjną flotę smokami. Natomiast jeżeli mowa o wierze w smoki, to ja nie widzę żadnych przeszkód.
Ugh, absolutnie nie! Jebać Dankę. Polityka zero tolerancji dla posiadających niezniszczalny plot armor bezrefleksyjnych księżniczek. Nawet jeśli nyke Daenerys Jelmāzmo hen Targārio Lentrot, hen Valyrio Uēpo ānogār iksan.

Moje "smoki" ani nie latają, ani nie zieją ogniem, ani nie są wielkości przeciętnego bloku. Ba, ostatnio nie maja nawet kolców. Ale da się je ujeżdżać. I robić z nich świetną kawalerię z wbudowanych bonusem do wzbudzania paniki i przerażenia u wroga.

CytatPoza tym, poruszyliście temat prehistorii Kyonu. No właśnie, może trzeba by przemyśleć pradawne wędrówki ludzi i (innych) zwierząt?
To zdecydowanie. I myślę, że kyońska prehistoria powinna zostać przez nas wzięta na warsztat możliwie jak najszybciej, na przykład w następnej kolejności.
Co do "Polinezyjczyków" to w sumie podoba mi się ta wizja. Kojarzy mi się trochę z tym jak Azjaci przeszli przez Cieśninę Beringa do Ameryk. 
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Pluur

Dodałem na wiki informacje o wszystkich krajach Monarchii Olseskiej.

CytatA może... jakieś położone na wybrzeżu państwo ma flotę zdolną przewieść moje legiony na wyspy, w zamian za, heh, imperialną przyjaźń. I łaskawe zostawienie ich miast w spokoju? Może jakiś mniejszy rywal Murii?
Scenariusz bardzo fajny, ale chyba jednak zbyt nierealny jak na nasze czasy na Kyonie. Czy na Ziemii był chociaż taki przypadek? (Nie chodzi mi tutaj o Mongołów w Japonii, a o taki transport morski).

CytatMoje "smoki" ani nie latają, ani nie zieją ogniem, ani nie są wielkości przeciętnego bloku. Ba, ostatnio nie maja nawet kolców. Ale da się je ujeżdżać. I robić z nich świetną kawalerię z wbudowanych bonusem do wzbudzania paniki i przerażenia u wroga.
Po prostu takie troszkę inne konie (podobnie jak duże ptaki w Monarchii).

CytatCo do "Polinezyjczyków" to w sumie podoba mi się ta wizja. Kojarzy mi się trochę z tym jak Azjaci przeszli przez Cieśninę Beringa do Ameryk.
No to dobrze, niech będą na większej części Południa Kyonu Polinezyjczycy.
  •  

Todsmer

Spirytus i HP, potrzebujecie północnych stoków gór? Obok południowej pustyni? Bo bardzo bym chciał tam coś pogrzebać (głównie na pustyni, ale potrzebowałbym też dostępu do tych gór), mam pomysł na to, co tam może być :)

Btw coś te prądy morskie mi nie pasują.
  •  

Pluur

CytatBtw coś te prądy morskie mi nie pasują.
Dlaczego?
  •  

Todsmer

#95
Cytat: Widsið w Czerwiec 17, 2017, 00:27:41Na wiki najświeższe informacje nt. Qin. (...)

Cytat(...) często łączy się to określenie ze starotruskim pwoʔt ,,człowiek". (...)
Dokładniej to znaczyło ,,Poit", słowem o znaczeniu ,,człowiek" (jak i również ,,Poit") było źródło tego zapożyczenia, czyli średniopojckie fuô-t'ĕng /ˈɸʷɔːtʰəŋ/ (> nowopojckie wai-tsing /wʌɪ̯.t͡sɪŋ/, ,,Poit", jak i starotruski, prawdopodobnie starszy, dublet - pwot'en).

Cytat: Pluur w Czerwiec 17, 2017, 16:40:07
CytatBtw coś te prądy morskie mi nie pasują.
Dlaczego?
No jakoś dziwnie się rozkładają, proponuję porównać do ziemskiego rozkładu.
  •  

ɈʝĴ

#96
Szerze powiedziawszy trochę dziwnie wyglądają te dwa zderzające się prądy na wschodzie Kyonu.

Cytat: Borlach w Czerwiec 17, 2017, 16:18:15
CytatNiby tak. Pytanie jest jedno: jaka jest szansa, że Ajdynir, nie mając stałego dostępu do oceanu, dysponowałby wystarczającą flotą morską, by móc wyruszyć na Murię
Słuszna uwaga. O tym nie pomyślałem. Ajdynir jest mocarstwem, ale głównie lądowym, imperialna flota od ładnych kilku stuleci nie nadaje się do niczego więcej jak stania w portach, eskortowania statków handlowych i wyglądania ładnie na użytek propagandy.
A może... jakieś położone na wybrzeżu państwo ma flotę zdolną przewieść moje legiony na wyspy, w zamian za, heh, imperialną przyjaźń. I łaskawe zostawienie ich miast w spokoju? Może jakiś mniejszy rywal Murii?
Cesarstwo by mogło, tylko, że twoje wojska musiałyby przejść trochę przez pustynię.

Scalono - T.
  •  

Pluur

CytatNo jakoś dziwnie się rozkładają, proponuję porównać do ziemskiego rozkładu.
Może ich jest za mało po prostu? Nie wiem w sumie.

Cytat: ɈʝĴ w Czerwiec 17, 2017, 16:53:02
Szerze powiedziawszy trochę dziwnie wyglądają te dwa zderzające się prądy na wschodzie Kyonu.
Tu wzorowałem się na Oja Siwo i Kuro Siwo.
  •  

Todsmer

Cytat: Pluur w Czerwiec 17, 2017, 17:03:57
CytatNo jakoś dziwnie się rozkładają, proponuję porównać do ziemskiego rozkładu.
Może ich jest za mało po prostu? Nie wiem w sumie.
Przede wszystkim dlatego, że nie ma cyrkulacji.
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Todsmer w Czerwiec 17, 2017, 16:38:07
Spirytus i HP, potrzebujecie północnych stoków gór? Obok południowej pustyni? Bo bardzo bym chciał tam coś pogrzebać (głównie na pustyni, ale potrzebowałbym też dostępu do tych gór), mam pomysł na to, co tam może być :)
Ja trochę tak, są one dość ważne w historii Neszszów. No i przy okazji te dwunastytysięczniki mają być naturalną granicą. No i mają być też miejscem ucieczki Kadończyków. No chyba, że chodzi Ci o inne góry (bo gdzie ja, gdzie Sirt)?

Todsmer

Chodzi mi o tą południową pustynię, przy byłych terenach Canisa.
  •  

Henryk Pruthenia


Todsmer

Ok, czekam zatem jeszcze na Spirytusa.

Btw, powinniśmy coś zrobić z tym głównym artykułem o Kyonie na wiki, robi się coraz większy burdel. Proponuję powydzielać większość list do osobnych artukułów, a w głównym artykule zostawić najważniejsze rzeczy (zresztą tak, jak jest na Wikipedii na przykład). Mogę to zrobić, a zrobiłem to już dla układu planetarnego. Każdy podpunkt z rozwinięciem w innym artykule miałby tekst Główny artykuł: Blablabla na początku.
  •  

Widsið

A ja od siebie dodam, że jak tworzycie listę, to alfabetycznie, a nie jak leci, bo to się robi niepraktyczne.
  •  

ɈʝĴ

Czy wam też pierwszy epizod Kyonu się odpiął?
  •