Kyon, Epizod 2: Krok w Przyszłość!

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Czerwiec 12, 2017, 01:36:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Spiritus

#240
Cytat: HPDalej: kto jest między Szurem i Nuarią?
No na razie, o ile się nie mylę, nikt.

Cytat: HPNo i do Spiritusa: co robimy z Dewią? Mamy jeszcze trochę wysepek i Małą Dewię prawie bezludną, czy chcesz stworzyć tam jakieś prymitywne ludy? I co z obszarem między Państwem Thewów i Pojami?
W sumie, mogę względnie wymyślić parę ludków zamieszkujących Małą Dewię. Na pewno nie będę się jakoś nad nimi rozwodził, bo jeszcze inne, ważniejsze miejsca mnie gonią, ale czemu nie.
Co do Pojów i Thewów - szczerze mówiąc, nie wiem. Ze względu na nieaktywność Artura nie wiem w sumie, jak tak właściwie relacje między Pojami a Thewami by wyglądały, a zatem nie wiem też do końca, jak mógłby wyglądać region ich oddzielający. Można by względnie założyć, że serce Wielkiej Dewii jest stosunkowo nieucywilizowane i głównie zarośnięte tajgą, choć trudno mi powiedzieć, na ile to realistyczne.

Cytat: HPJesteśmy już na tyle daleko z pracami, by móc wreszcie zapełnić wszystko prawie do końca, więc wybaczcie, że jęczę, ale żelazo trzeba kuć póki gorące :)
Ech, to zależy gdzie xD. O ile, przyznaję, takie rejony jak Ajdynir czy Olsenia są już bardzo dobrze opisane i zaczynają nabierać kolorów, o tyle wciąż jest wiele takich, o których artykuły świecą pustymi sekcjami - i muszę przyznać, że zaliczają się tutaj również regiony moje :|. Więc nie spieszyłbym się tak, bo ja na przykład jeszcze mam sporo roboty u podstaw.
  •  

Pluur

  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Spiritus w Lipiec 05, 2017, 00:09:17
Cytat: HPDalej: kto jest między Szurem i Nuarią?
No na razie, o ile się nie mylę, nikt.
To będzie trzeba coś zrobić. Spytałem się o to Canisa, co z samą Nuarią i tym obszarem, i na razie czekam na odpowiedź.

Cytat: Spiritus w Lipiec 05, 2017, 00:09:17
Cytat: HPNo i do Spiritusa: co robimy z Dewią? Mamy jeszcze trochę wysepek i Małą Dewię prawie bezludną, czy chcesz stworzyć tam jakieś prymitywne ludy? I co z obszarem między Państwem Thewów i Pojami?
W sumie, mogę względnie wymyślić parę ludków zamieszkujących Małą Dewię. Na pewno nie będę się jakoś nad nimi rozwodził, bo jeszcze inne, ważniejsze miejsca mnie gonią, ale czemu nie.
Co do Pojów i Thewów - szczerze mówiąc, nie wiem. Ze względu na nieaktywność Artura nie wiem w sumie, jak tak właściwie relacje między Pojami a Thewami by wyglądały, a zatem nie wiem też do końca, jak mógłby wyglądać region ich oddzielający. Można by względnie założyć, że serce Wielkiej Dewii jest stosunkowo nieucywilizowane i głównie zarośnięte tajgą, choć trudno mi powiedzieć, na ile to realistyczne.
Zgodnie z zasadami przejąłem całą Dewię, w tym państwo Thewów. Niestety Artur nie odpowiada, a szkoda. No cóż, będzie trzeba zebrać wszystko na temat Thewów, spisać, i coś tam natworzyć. Pamiętam, że sam Arthur wspominał o schyłku ich państwa i sądzę, że Pojowie mają jeszcze wiele rzeczy do zrobienia na Dewii. To jedno. Po drugie, niestety, ale nie możemy zrobić tu pustki osadniczej, sądzę, że może to być jakiś mniej zaludniony teren, ale mimo wszystko zamieszkany przez jakieś leśne ludy pierwotne, ale Syberia. I jeszcze jedno: do jakiej rasy należą Pojowie? Z tego co mi się kojarzy, to Thewowie są chyba biali, ludność wschodu Wielkiej Dewii na pewno są.

To zróbmy tak: ja tą pustkę osadniczą między Thewami i Pojami wypełnię (dalszymi czy bliższymi) krewnymi ludów z zachodniej części wyspy, a Ty zajmujesz dla siebie Małą Dewię i tę parę wysepek. Następnie spisuję wszystko co wiadomo na temat Thewów i wtedy porozmawiamy. Może być?

Cytat: Spiritus w Lipiec 05, 2017, 00:09:17
Cytat: HPJesteśmy już na tyle daleko z pracami, by móc wreszcie zapełnić wszystko prawie do końca, więc wybaczcie, że jęczę, ale żelazo trzeba kuć póki gorące :)
Ech, to zależy gdzie xD. O ile, przyznaję, takie rejony jak Ajdynir czy Olsenia są już bardzo dobrze napisane i zaczynają nabierać kolorów, o tyle wciąż jest wiele takich, o których artykuły świecą pustymi sekcjami - i muszę przyznać, że zaliczają się tutaj również regiony moje :|. Więc nie spieszyłbym się tak, bo ja na przykład jeszcze mam sporo roboty u podstaw.
Chodzi mi o zapełnienie białych plam na mapie, by móc już wiedzieć co i jak wokół się dzieje. A wtedy, gdy wszystkie podstawy będą, będziemy mogli ruszyć z Epizodem III, który jeszcze nie będzie fazą aktywną (czyli idziemy z postępem technologicznym i czasem, etc.), tylko właśnie rozwojem historii i interakcji między wszystkimi.

Spiritus

Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 05, 2017, 00:31:32I jeszcze jedno: do jakiej rasy należą Pojowie? Z tego co mi się kojarzy, to Thewowie są chyba biali, ludność wschodu Wielkiej Dewii na pewno są.
Myślę, że nie ma co przekombinowywać - jeżeli cała ludność regionu jest biała, niech Pojowie też będą.

Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 05, 2017, 00:31:32To zróbmy tak: ja tą pustkę osadniczą między Thewami i Pojami wypełnię (dalszymi czy bliższymi) krewnymi ludów z zachodniej części wyspy, a Ty zajmujesz dla siebie Małą Dewię i tę parę wysepek. Następnie spisuję wszystko co wiadomo na temat Thewów i wtedy porozmawiamy. Może być?
Ok.

Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 05, 2017, 00:31:32
Cytat: Spiritus w Lipiec 05, 2017, 00:09:17
Cytat: HPJesteśmy już na tyle daleko z pracami, by móc wreszcie zapełnić wszystko prawie do końca, więc wybaczcie, że jęczę, ale żelazo trzeba kuć póki gorące :)
Ech, to zależy gdzie xD. O ile, przyznaję, takie rejony jak Ajdynir czy Olsenia są już bardzo dobrze napisane i zaczynają nabierać kolorów, o tyle wciąż jest wiele takich, o których artykuły świecą pustymi sekcjami - i muszę przyznać, że zaliczają się tutaj również regiony moje :|. Więc nie spieszyłbym się tak, bo ja na przykład jeszcze mam sporo roboty u podstaw.
Chodzi mi o zapełnienie białych plam na mapie, by móc już wiedzieć co i jak wokół się dzieje. A wtedy, gdy wszystkie podstawy będą, będziemy mogli ruszyć z Epizodem III, który jeszcze nie będzie fazą aktywną (czyli idziemy z postępem technologicznym i czasem, etc.), tylko właśnie rozwojem historii i interakcji między wszystkimi.
Jeżeli tak stawiasz sprawę, to spoko. Po prostu bałem się, że Kyon zaczyna mi się wymykać spod kontroli xD.
  •  

Caraig

Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 05, 2017, 00:01:31
To róbcie i nanieście na mapę. Widziałem, że Borlach ma jakąś mapę swojego państwa, to trzeba to jakoś przeedytować i gotowe.
I proszę być wiernym mapie! Żadnych nowych gór, nie nic (wiem, że to u niego tam dalej jest).
No ja jeno te wielkie rzeki dwie dorobiłem, które były stworzone przez SE.

Cytat: Spiritus w Lipiec 05, 2017, 00:09:17
Ech, to zależy gdzie xD. O ile, przyznaję, takie rejony jak Ajdynir czy Olsenia są już bardzo dobrze napisane i zaczynają nabierać kolorów, o tyle wciąż jest wiele takich, o których artykuły świecą pustymi sekcjami - i muszę przyznać, że zaliczają się tutaj również regiony moje :|. Więc nie spieszyłbym się tak, bo ja na przykład jeszcze mam sporo roboty u podstaw.
Zgadzam się, szczególnie, że ja chociażby dołączyłem później, a nie chcę wymyślać wszystkiego na szybko.
  •  

Henryk Pruthenia

E, źle mnie zrozumieliście. Nie chodzi o jakieś wymyślanie na szybko, Epizod II trwa dalej, i niech zakończy się, kiedy będzie zrobione, co ma być zrobione. Mamy dużo czasu, więc nie ma się co martwić. Ja tylko się cieszę, że w relatywnym czasie zostało wiele zrobione.

Pluur

CytatZgadzam się, szczególnie, że ja chociażby dołączyłem później, a nie chcę wymyślać wszystkiego na szybko.
Nie ma się co śpieszyć (acz spóźniać też nie).

CytatChodzi mi o zapełnienie białych plam na mapie, by móc już wiedzieć co i jak wokół się dzieje. A wtedy, gdy wszystkie podstawy będą, będziemy mogli ruszyć z Epizodem III, który jeszcze nie będzie fazą aktywną (czyli idziemy z postępem technologicznym i czasem, etc.), tylko właśnie rozwojem historii i interakcji między wszystkimi.
Grr tej fazy aktywnej nie mogę się już doczekać.

CytatJa tylko się cieszę, że w relatywnym czasie zostało wiele zrobione.
No Kyon ciągle żyje i to bardzo porządnie. Cieszy, i to bardzo!
  •  

Henryk Pruthenia

Tak mnie naszło, by powoli zacząć spisywać na WikiKyonie rasy, religie/wierzenia, etc...
Oj, będziemy płakali jeszcze, będziemy!
Cytat: Spiritus w Lipiec 05, 2017, 00:37:50
Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 05, 2017, 00:31:32I jeszcze jedno: do jakiej rasy należą Pojowie? Z tego co mi się kojarzy, to Thewowie są chyba biali, ludność wschodu Wielkiej Dewii na pewno są.
Myślę, że nie ma co przekombinowywać - jeżeli cała ludność regionu jest biała, niech Pojowie też będą.
No to dobrze, cała Północ i Dewia jest pod tym względem praktycznie jednolita.

Borlach

CytatI proszę być wiernym mapie! Żadnych nowych gór, nie nic (wiem, że to u niego tam dalej jest).
Nie do końca, na mapie Ajdyniru wzgórz Harrunu zaznaczonych nie ma. Były jeszcze tylko na mapie w artykule o liście miejsc. Były, bo już ich nie ma, zedytowałem.
CytatDotyczy to przede wszystkim Borlaszczyzny, i w mniejszym procencie Todsmerszczyzny (ale to się już dogadaliśmy, i chyba na jego korzyść).
Co konkretnie? Oprócz tych nieszczęsnych gór?
A właśnie - żeby nie było dalszego zmienię nazwę z "Gór Harrunu" na "Wzgórza Harrunu". To chyba bezpieczniejsze wyjście.
CytatDalej: Borlasze, prosiłbym Cię o uszczegółowienie mapy językowej Twojego Imperium, na tyle ile się da.
W porządku, zajmę się tym, ale uprzedzam że będzie to raczej wersja wstępna i jeszcze będzie modyfikowana.
CytatÀ propos języków to razem z Borlachem planowaliśmy zrobić rodzinę na południowym wybrzeżu Morza Słonego, w skład której ma wchodzić też iszarski.
Zaznaczę jej zasięg zaraz na mapie. Ale jak ją nazwiemy, bo nazwa "Języki Wybrzeża" zbyt kojarzy się z językami Spiritusa?

Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Caraig

Cytat: BorlachZaznaczę jej zasięg zaraz na mapie. Ale jak ją nazwiemy, bo nazwa "Języki Wybrzeża" zbyt kojarzy się z językami Spiritusa?

Może niechaj będą w tej rodzinie jakieś dwie największe grupy, np. iszarska na wschodzie i jakaś tam na zachodzie i wtedy mogłaby się ta rodzina zwać iszarsko-[?????].
Taki luźny pomysł.
  •  

Borlach

W porządku, więc niech ta rodzina zwie się iszarsko-affairską!
Tylko może doróbmy jeszcze jeden język pokrewny iszarskiemu pomiędzy Iszarią a Imperium. Mogłoby się tam znajdować jakieś małe królestwo, będące wasalem Imperium.

Zedytowałem też mapę językową, ale tak jak mówiłem, dokładne granice między poszczególnymi językami ulegną jeszcze zmianie, zwłaszcza w przypadku języków tahareńskich (te niebieskie). Ale ogólny koncept jest. 
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Borlach

Czytałem sobie teraz trochę o powstawaniu bursztynu bałtyckiego. W trzeciorzędzie w miejscu dzisiejszego Morza Bałtyckiego płynęła rzeka Eridan, mająca deltę gdzieś w okolicach Gdańska, a delta ta wedle angielskiej Wikipedii pod względem wielkości była porównywalna ze współczesną Amazonką. Jej brzegi porastał wymarły rodzaj sosny, wydzielające nadmierne ilości żywicy, która spływała potem z nurtem rzeki.

Bardzo, bardzo mi się ten motyw spodobał - Bursztynowe Lasy i Bursztynowa Rzeka. I jakaś kraina nad tą rzeką położona. W tym momencie na myśl nasuwa mi sie albo Mokucja albo Nuaria.

Tylko nie wiem, uważacie ten pomysł za wystarczająco realistyczny? Bo jakby nie patrzeć od czasów Eridanu minęło te... 20 milionów lat...     
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Ale chyba się już dogadaliśmy, że 20 milionów lat temu nie było tu nic? A na pewno nie było sosen. Jakichś obcych form życia też nie będzie.

Przykro mi :<

Borlach

#253
Ale nie, nie zrozumieliśmy się. Nie chodziło mi o to mi chodziło aby te lasy i rzeka płynęły 20 milionów lat temu, tak jak na Ziemi. To tylko inspiracja.
...

Chodziło mi aby płynęła ona teraz, w obecnych czasach! :D
Nie bijcie za ahistoryzm XD
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

A, w taki sposób. To jest to możliwe, tylko skąd tam sosny? Za ciepło. Sosny nie wygrałyby konkurencji z lasami liściastymi w tak ciepłym obszarze. Sam pomysł, rzeczywiście fajny, ale czy możliwy?