Kyon, Epizod 2: Krok w Przyszłość!

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Czerwiec 12, 2017, 01:36:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Widsið

Szczerze, to dla mnie ten koncept z tym, że ludzie z Kyonu pochodzą z Ziemi, generalnie więcej komplikuje, niż to jest potrzebne. Nieobecność "motywu przybycia", nieziemskie mity stworzenia, technologiczne uwstecznienie i językowy aprioryzm, który zakładamy, raczej wszystkie przeczą ziemskiemu pochodzeniu Kyończyków. I tak dużo nagięliśmy względem Space Engine, a widok nocnego nieba wpłynął tylko na "oryginalne" mitologie tych uczestników, którzy w projekcie są od początku - nie widzę więc problemu w dosztukowaniu ludzi jako produktu lokalnej ewolucji. Inaczej niż"ziemski" start, zostawia to po prostu mniej dziwnych, trudnych do zapełnienia luk.
  •  

Henryk Pruthenia

Wszystkie te luki są tylko pozorne. "Ziemskie pochodzenie", to tylko tak między nami - na WikiKyonie będę opisywał prehistorię z ich punktu widzenia - wiemy kiedy się ludzie pojawili, nie wiemy czemu, i nie będziemy tego rozwijali więcej.

Co do nieziemskich mitów stworzenia - nie wierzę w możliwość pozostania jakiejkolwiek pamięci o czymś takim - tak samo jak u nas nie ma mitów o Epoce Lodowcowej.

Co do technologicznego uwstecznienia i językowego aprioryzmu - znowu odwołanie do Ziemi - języki Eurazji nie wzięły się znikąd, a jakoś mamy języki izolujące etc. Nawet na terenie obu Ameryk, zasiedlonych przecież całkiem niedawno, mamy taką różnorodność, i znowu, izolaty. Nie rozumiem, dlaczego na Kyonie nie mógłby zadziałać ten mechanizm.

Widsið

Ja po prostu nie widzę celu w takim "meta-ziemskim" pochodzeniu, skoro i tak nie zamierzamy z tego korzystać, i skoro zakładamy istnienie ziemskiej flory i fauny.
  •  

Henryk Pruthenia

Okk. Rozumiem. Widzę, że wyrosło z tego parę nieporozumień, więc chciałbym zaznaczyć tylko, że nie wpływa to w żaden sposób na obecny wygląd Kyonu. I, drogi Widsidzie, nie musisz się tym przejmować. Nie będzie żadna teoria pochodzenia ludzi na Kyonie nigdzie zapisana (tak zresztą było w zamierzeniu).

Henryk Pruthenia

Uznaję moją propozycję o tych gatunkach za przyjętą. Dziś też na podstawie waszych opisów wrzucę trochę o zwierzętach Kyonu.

Widsið

Na wiki nowy artykuł o zaginionej cywilizacji Zhok-Ha!
  •  

Henryk Pruthenia

Widziałem, widziałem - i jest super. Czekam na więcej!

Henryk Pruthenia

Fauna i flora wita!
Dziś wieczorem opiszę co się dzieje ze zwierzątkami na Północy, a także opiszę gatunki homo.

Widsið

Zacząłem pisać artykuł o języku zhok-ha. Skończę go raczej szybciej, niż o qin, więc polecam obserwować :)
  •  

Henryk Pruthenia

Jako naczelny podglądacz wiki mam jedno pytanie: co oznacza to stwierdzenie o pochodzenia podobnym jak pisma qińskiego i neszyjskiego sylabariusza (przy okazji, neszyjski jest coraz bardziej logograficzny, na wrzucenie na wiki czeka około 600 znaków)?

Widsið

Uznałem, że podobnie jak pismo qin, pismo neszszyjskie ma "naturalną" genezę, tzn. wyewoluowało z bardziej dosłownych ideogramów, a nie zostało narzucone. Jeśli tak nie jest, wtedy oczywiście podobieństwa nie ma ;)
  •  

Henryk Pruthenia

Jeżeli o to chodzi - to tak, rzeczywiście tak było :)

Henryk Pruthenia

Dodałem zalążek artykułu o gatunkach ludziowatych, że się tak wyrażę, na Kyonie.

Dodałem też trzy nowe gatunki zwierząt: kanaka, nanata oraz skrzelca pierzastego.

Borlach

Odnośnie Megantropa - jeśli przyjmujemy że pra protoplaści mego ludu zetknęli się z nimi i uznajemy że rasa ajniadańska ma po megantropach jakieś geny, to megantropy powinny żyć nie na terenie dzisiejszego Imperium, a na Wschodzie. Dajmy na to któreś z tych 2 wielkich pasm górskich. Bo Ajniadanowie (a więc i Ajdyniriańczycy) wywodzą się ze Wschodu 

Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Zaznacz mi na mapie gdzie dokładnie, to z chęcią tak zrobimy. Chociaż, równie dobrze mogą być tu i tu, no i pamiętajmy, że wyginęli 60 tys. lat temu (tych ziemskich).