Kyon, Epizod 2: Krok w Przyszłość!

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Czerwiec 12, 2017, 01:36:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Zasada jest jedna de facto - ma być realistycznie :) Chodzi o tą we wschodniej Artktyce.

Úlfurinn

smrt zidum
  •  

Úlfurinn

Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 15, 2017, 15:38:12
Zasada jest jedna de facto - ma być realistycznie :) Chodzi o tą we wschodniej Artktyce.

Wiem o co chodzi, ale najwidoczniej byłem trochę źle zorientowany w stopniu rozwoju technicznego na Kyonie.
Wyspa wobec tego nie należy do Erutii.
smrt zidum
  •  

Borlach

Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Úlfurinn

#364
Na prawie całym kontynentalnym obszarze należącym do mnie. Najważniejsze miasta są w górach.
smrt zidum
  •  

Pluur

  •  

Úlfurinn

Dlaczego tak temat ucichł?

Mam problem. Chciałbym zrobić mapę, ale robienie tego w pain'cie to istna katorga.
Zna ktoś jakiś program z miarę przystępnym interfejsem, w którym da się zrobić mapę niewyglądającą na kredkowe dzieło 5-latka?
smrt zidum
  •  

Henryk Pruthenia

Był ostatnio temat w inspiracjach i nazywa się mapy. Uważaj jakiej mapy używasz - mamy się trzymać jedynie tych na wiki.

Úlfurinn

smrt zidum
  •  

Henryk Pruthenia


Borlach

#370
Mam kilka pytań i pomysłów odnośnie Wschodu i terenów między Wschodem a Środkiem, w sumie to zarówno do kilku graczy jak i do ogółu:



- po pierwsze odnośnie tych dwóch wielkich dolin w Górach Żelaznych, zaznaczonych tu jako 1 i 2. Ma ktoś wobec nich jakieś plany? Bo pomyślałem sobie że to są idealne miejsca na źródła tych dwóch wielkich rzek co to do Caraiga wpadają, dolina nr 1 rzeki południowej (rzeki Qxìbeúlan bodajże) a dolina nr2 rzeki północnej (T́urtaruoḱi).
- dalej, te doliny mogłyby być również przełęczami, praktycznie jedynymi drogami z jednej strony gór na drugą.
- ze Środkowego Kyonu na Wschód mogłyby prowadzić 3 szlaki handlowe:
południowa, przez Bramę Wschodzącego Słońca i stepy pod panowaniem Kauradów, z Ajdyniru do Olsenii
środkowa, doliną nr 1
północna, doliną nr 2
+ droga morska wzdłuż wybrzeża Wszechoceanu
- nad tymi dolinami mogłoby sprawować kontrolę jakieś silne państwo, żyjące właśnie z handlu miedzy wschodem a zachodem

- I takie pytanie, ma ktoś (Pluur, Ulfurinn?) jakieś plany odnośnie obszaru nr 3? Bo to co się tam znajduje byłoby dość istotne dla handlu z Ajdynirem. W końcu tereny te znajdują się dosłownie tuż obok moich wasali sojuszników Kawelów, a więc tuż obok strefy ajdyniriańskich wpływów

Myślę też, że powinniśmy już z góry ustalić jakie rasy żyją na pustych jeszcze terenach i skończyć uzupełnić wreszcie całą mapę rozmieszczenia ras. Będziemy mogli dzięki temu ruszyć końcu z prehistorią a puste tereny można zapełnić zawsze, tylko będziemy po prostu mieli już narzucony wygląd ludzi w na konkretnym terenie

Odnośnie mojego pomysłu Bursztynowych Lasów - szukałem tej krystalizacji bursztynu ale albo po prostu nie potrafię szukać albo nigdzie nie ma tej informacji. Jedyne co znalazłem to to
Więc co, z tego wynika że bursztyn robi się twardy już po tygodniu ale sam proces trwa jeszcze przez miliony lat? To chyba mi trochę burzy koncept
Zarzucamy pomysł Bursztynowych Lasów?
Chyba że uznamy że te lasy tam są, żywica cieknie wszędzie, ale nie ma jeszcze bursztynu. Lub bursztyn jest ale w niewielkich ilościach. W takim wypadku towarek eksportowym tamtych terenów mogłaby być... po prostu żywica.           
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Úlfurinn

Myślę, że Erutii przydałaby się dolina nr 2
Być może wraz z ekspansją przejąłbym północne skrawki obszaru nr 3
smrt zidum
  •  

Henryk Pruthenia

A jak z wysokością gór? Góry Kyonu lubią mieć po 10 kilometrów. Jak wyglądają przełęcze w Himalajach? W szczególności między Indiami i Tybetem?
Jak będę w domu to odwiedzę Kyon w Spejsie Endżajnie :)

Úlfurinn

Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 18, 2017, 13:11:02
Jak będę w domu to odwiedzę Kyon w Spejsie Endżajnie :)

Każdy może sobie zobaczyć z tego programu Kyon?
smrt zidum
  •  

Henryk Pruthenia

Tak. Każdy :)
I zobaczyć nasze niebo - które jest niesamowite!
Tylko trzeba pamiętać o rozdzielczości odpowiedniej. :)