Kyon, Epizod 2: Krok w Przyszłość!

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Czerwiec 12, 2017, 01:36:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pluur

A propos obszarów w/w nie zamierzam nic robić. 1 i 2 mieli być Górale Północni (na spółe z Spiritusem), zaś 3 były jakeś plemiona średnioogarnięte.
Reszte dopowiem jutro bądź pojutrze.
Co do SE mi nie działał.
  •  

ɈʝĴ

À propos tych bursztynów to w muzeum bursztynu w Gdańsku było, że bursztyn po około dwustu latach ma identyczne właściwości z tym co leżał tysiące lat. Jedynym jego mankamentem jest to ,że jest on bardziej kruchy.
  •  

Borlach

#377
CytatMyślę, że Erutii przydałaby się dolina nr 2
Heh, wiadomo że by się przydała XD W końcu każdy chciałby kontrolować handel z egzotycznymi królestwami zachodu!
Ale jak rozumiem w chwili obecnej nie znajduje się ona jeszcze pod erutańskim władaniem. O i tu mam pomysł - może to górskie królestwo byłoby jakimś wrogiem/największym rywalem Erutii? W przyszłości, być może nawet niedalekiej Twoje państwo mogłoby zaatakować to w dolinach, i jeśli mu się poszczęści, podbić tę przełęcz. Co sądzisz?
CytatA jak z wysokością gór? Góry Kyonu lubią mieć po 10 kilometrów. Jak wyglądają przełęcze w Himalajach? W szczególności między Indiami i Tybetem?
Jak będę w domu to odwiedzę Kyon w Spejsie Endżajnie :)
Ja w ogóle wyobrażam to sobie trochę jako Tybet - wysokogórska dolina pośród górskich szczytów sięgających niebios, ogólnie odizolowana z wyjątkiem miast handlowych położonych wzdłuż szlaku, na przełęczy z zachodu na wschód. Dla klimatu może jakieś jezioro.
Co do wysokości samych gór to nie jestem w stanie sprawdzić, więc czekam na to jakie nowiny przywieziesz xD

O, jeszcze jeden pomysł - to jezioro mogłoby być kalderą, o dużej aktywności geotermalnej w postaci gejzerów i gorących źródeł. W końcu z tego co pamiętam Góry Żelazne miały mieć duża aktywność wulkaniczną.
CytatReszte dopowiem jutro bądź pojutrze.
W porządku, ciekaw jestem. Myślę że trzeba to zagospodarować, podobnie jak możliwie wszelkie białe plamy na mapie, więc jakbyś się chciał coś tam zainstalować albo miałbyś jakiś pomysł to pisz. W końcu do Olseni też niedaleko
CytatCo do SE mi nie działał.
Mnie też nie :/
Nawet ta wersja ostatnio, co to chyba Pieseł wstawiał, która była już nacelowana na Kyon i trzebabyło tylko parametry zmienić. Zmieniłem i wyszło mi coś, ale na pewno nie Kyon. Nie wiem, chyba robiłem coś źle bo próbowałem potem jeszcze raz lub dwa i wciąż nie pojawiały się znajome brzegi
CytatI zobaczyć nasze niebo - które jest niesamowite!
<sad violin music
CytatÀ propos tych bursztynów to w muzeum bursztynu w Gdańsku było, że bursztyn po około dwustu latach ma identyczne właściwości z tym co leżał tysiące lat. Jedynym jego mankamentem jest to ,że jest on bardziej kruchy. 
O, to świetna informacja! Panie Fuhrerze, czy uznasz taki stan rzeczy i pobłogosławisz istnienie Bursztynowych Lasów?
+Caraig, wciąż jesteś ok żeby rosły wzdłuż tej południowej wielkiej rzeki?

Na koniec jeszcze takie pytanie, ciekaw jestem jak wyglądają wzajemne relacje między Erutią a Tiłoharyno, w końcu dzieli je bardzo niewielka odległość, oraz co znajduje się w tej białej plamie między nimi.   

Edit: Spiritus, to jak w końcu z tymi Murami i ludami wybrzeża Wszechoceanu? Jaka to rasa?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Úlfurinn

Cytat: Borlach w Sierpień 18, 2017, 18:19:06
CytatMyślę, że Erutii przydałaby się dolina nr 2
Heh, wiadomo że by się przydała XD W końcu każdy chciałby kontrolować handel z egzotycznymi królestwami zachodu!
Ale jak rozumiem w chwili obecnej nie znajduje się ona jeszcze pod erutańskim władaniem. O i tu mam pomysł - może to górskie królestwo byłoby jakimś wrogiem/największym rywalem Erutii? W przyszłości, być może nawet niedalekiej Twoje państwo mogłoby zaatakować to w dolinach, i jeśli mu się poszczęści, podbić tę przełęcz. Co sądzisz?

Sądzę, że nie mam nic przeciwko. :p
smrt zidum
  •  

Úlfurinn

Zresztą, pewna część doliny 2 znajduję się w domenie cesarza Ərütatrav Brötıt, więc tym bardziej podoba mi się pomysł, aby Erutia mogła z kimś rywalizować.
smrt zidum
  •  

Úlfurinn

#380
Cytat: Borlach w Sierpień 18, 2017, 18:19:06
Na koniec jeszcze takie pytanie, ciekaw jestem jak wyglądają wzajemne relacje między Erutią a Tiłoharyno, w końcu dzieli je bardzo niewielka odległość, oraz co znajduje się w tej białej plamie między nimi.   


Między nimi jest dżunga z dzikimi plemionami na poziomie ~0. xD
W praktyce z Erutii dosyć daleko do Tiłoharyno, gdyż jej wschodnia część nie posiada żadnych miast i w zasadzie nie jest zamieszkiwana przez Erutańczyków. Są jedynie tam niestałe osady, z których państwo pozyskuje drewno i owoce tropikalne na eksport.
smrt zidum
  •  

ɈʝĴ

Cytat: Úlfurinn w Sierpień 18, 2017, 19:08:09
Cytat: Borlach w Sierpień 18, 2017, 18:19:06
Na koniec jeszcze takie pytanie, ciekaw jestem jak wyglądają wzajemne relacje między Erutią a Tiłoharyno, w końcu dzieli je bardzo niewielka odległość, oraz co znajduje się w tej białej plamie między nimi.   


Między nimi jest dżunga z dzikimi plemionami na poziomie ~0. xD
W praktyce z Erutii dosyć daleko do Tiłoharyno, gdyż jej wschodnia część nie posiada żadnych miast i w zasadzie nie jest zamieszkiwana przez Erutańczyków. Są jedynie tam niestałe osady, z których państwo pozyskuje drewno i owoce tropikalne na eksport.
To tak jak u mnie z południem moich ziem pod tiłoharyno. Lasy, lasy, jeden lud dżungli, lasy, lasy, rzeczka, lasy, drugi lud dżungli, lasy, jeziorko, lasy, lasy, lasy...
Jednak pomiędzy erutią i cesarstwem mógłby biec jakiś jeden szlak handlowy, na przykład przy morzu?
  •  

Úlfurinn

Cytat: ɈʝĴ w Sierpień 18, 2017, 20:04:53
Cytat: Úlfurinn w Sierpień 18, 2017, 19:08:09
Cytat: Borlach w Sierpień 18, 2017, 18:19:06
Na koniec jeszcze takie pytanie, ciekaw jestem jak wyglądają wzajemne relacje między Erutią a Tiłoharyno, w końcu dzieli je bardzo niewielka odległość, oraz co znajduje się w tej białej plamie między nimi.   


Między nimi jest dżunga z dzikimi plemionami na poziomie ~0. xD
W praktyce z Erutii dosyć daleko do Tiłoharyno, gdyż jej wschodnia część nie posiada żadnych miast i w zasadzie nie jest zamieszkiwana przez Erutańczyków. Są jedynie tam niestałe osady, z których państwo pozyskuje drewno i owoce tropikalne na eksport.
To tak jak u mnie z południem moich ziem pod tiłoharyno. Lasy, lasy, jeden lud dżungli, lasy, lasy, rzeczka, lasy, drugi lud dżungli, lasy, jeziorko, lasy, lasy, lasy...
Jednak pomiędzy erutią i cesarstwem mógłby biec jakiś jeden szlak handlowy, na przykład przy morzu?

Może jakieś miasto portowe przy morzu do współpracy gospodarczej? :D
smrt zidum
  •  

Spiritus

Cytat: Borlach w Sierpień 18, 2017, 18:19:06
Edit: Spiritus, to jak w końcu z tymi Murami i ludami wybrzeża Wszechoceanu? Jaka to rasa?
Murowie będą biali, na kontynencie będzie mieszanka biało-czarna. Postaram się jeszcze dziś zedytować.
  •  

Henryk Pruthenia

No to pozaznaczać to na mapach i będzie prawie koniec już! :)

Úlfurinn

smrt zidum
  •  

Borlach

Jeszcze zedytowałem mapę państw, zmieniając nieco granicę tych państw wasalnych Imperium i dodając to górskie tybetopodobne królestwo. I teraz tak - jest jeszcze mnóstwo białych plam na Wschodzie i kilka w Srodkowym Kyonie, pomiędzy mną a Caraigiem i Caraigiem a Spiritusem. Trzaby to zapełnić, bo nie uwierzę że tyle dobrych ziem leży odłogiem i nikt ich jeszcze nie zaludnił.

Burza mózgów, co można by tam umieścić?

+Tiłoharno na inne granice na tej mapce a inne w artykule na wiki. Jjj, poprawisz to? Możesz sobie nawet powiększyć tereny jak chcesz ale hajs mapy muszą się zgadzać. Osobiście polecałbym jakąś zmianę granic państwa na mapie politycznej i zrobienie zupełnie nowej mapki administracyjnej na podstawie tego co pozmieniasz.
   
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

To zróbmy tak: wszyscy właściciele ziem nieopisanych mają tydzień, by opisać je. Nie wymagam nic wielkiego - np. moja Północ wydaje się pusta i bez państw - a są to po prostu obszary plemienne.
Jak ktoś nie przedstawi - to straci te ziemie na rzecz kogoś,  kto ma na to pomysł.

Henryk Pruthenia

Ewentualnie ktoś chce  się zrzec części swoich terenów.
Jeżeli okaże się, że jakieś tereny będą niczyje - ogłaszam wtedy nabór na nowych członków Kyonu! :)

Pluur

Ok zająłem dwie wyspy w tym dorzeczu (kolor jasno brązowy na mapie), które wkrótce staną się zależne od Monarchii. Obecnie niech sobie żyje jakieś tam plemię. A propos innych obszarów to póki co nie wiem (jak do końca sierpnia nikt ich nie zajmie - chodzi mi o nowych przybyszy) to zajmę się nimi.
  •