Kyon, Epizod 2: Krok w Przyszłość!

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Czerwiec 12, 2017, 01:36:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kazimierz

OK. Może jutro wrzucę pismo. A co z tymi wysepkami na dalekim zachodzie, wolne?
  •  

Henryk Pruthenia

Nie, dla Canisa były bardzo ważne, i mówił, by zostawić to przy Tangii.

Pluur

Co do wywołanych terenów 4 i 10. Na południe ode mnie (4.) wyobrażałem sobie jakieś luźne związki plemienne, podobne do Sampów/Finów przedchrześcijańskich. Ot średnio ogranięte ludy, które handlują z mocniejszym, wierzą w niedźwiedzie, mówią dziwnymi, skomplikowanymi językami i tak dalej. Nic specjalnego. Jeżeli do końca sierpnia nikt (nowy) ich nie weźmie to się tym zajmę i opiszę jakoś luźno. Jeżeli ktoś to będzie zajmował to jedynie proszę, by nie było tam państwo o rozwoju wyższym niż stopień drugi.
Co do terenów na północ (10.) To podobnie, tylko że w drugą stronę. Zamiast tajgi jakaś dżungielka z plemiennymi państewkami. Ot takie na południe od starożytnego Egiptu (troszkę bardziej rozwinięci od terenów 4.: maksymalny poziom: 3). I ponownie, jeżeli nikt (nowy) się tym nie zainteresuje do końca sierpnia to we wrześniu owo opiszę. I w przyszłości chciałbym te tereny w Monarchii (za +/- 300 lat ziemskich) - więc proszę się z tym liczyć przy braniu terenów.
  •  

Henryk Pruthenia

No nie jest tak, że ktoś Ci to weźmie - jak chcesz się zrzec na jakichś warunkach - to proszę bardzo. Zasada jest taka, że oddane będą tereny puste, nieobmyślone - a Twoje wszak są.

Todsmer

Jeśli o mnie chodzi, to teren 5 jest jak najbardziej opisany, choć dość fragmentarycznie :)
W skrócie, jest to Urheimat Poitów, stamtąd się rozwinęli, i tam była stolica Pierwszego Cesarstwa (przed zburzeniem przez Liktów). Ok 1000 lat temu (kalendarium jeszcze wg lat ziemskich, jeszcze nie przeliczyłem na kyońskie) istniało w tym miejscu krótkotrwałe Cesarstwo Liktów, będące (nieudaną) próbą odbudowania Cesarstwa. Później powstało na tym terenie kolejne państwo Liktów, podbite 699 lat temu przez Tarolaugra I (klik). Później tereny Marchii Wschodniej Państwa Truskiego, były ziemiami należącymi do Meis, która 521 lat temu podniosła bunt, stłumiony przez regenta Airtora. W końcu, 140 lat temu, przyszła katastrofa, barbarzyńcy w kilku bitwach pokonali kilka armii truskich, i zajęli te tereny. Obecnie mieszkają tam ci Północni Barbarzyńcy, na wybrzeżu dwa ufortyfikowane miasta ostały się w rękach truskich, natomiast tereny rolnicze dalej zamieszkują Liktowie, pod władzą barbarzyńską, rzecz jasna (link do mapy ludnościowej tutaj, barbarzyńcy na niebiesko, Liktowie na czarno).

Jak już jesteśmy przy Północnych Barbarzyńcach, to przejdźmy od razu do terenu 11, gdyż jest on zamieszkany głównie przez nich. Podobnie jak Brautowie, są koczownikami, a ziemie są głównie pustynią i stepem. Na mapie ludnościowej widać niezamieszkane tereny - to pustynia. Język północnobarbarzyński aktualnie się tworzy, stąd też ta tymczasowa nazwa.

No i jeszcze zostaje teren 6, dżungla, nie ma tam żadnych większych państw, zamieszkany głównie przez pobratymców Esmów i Poitów.

Oprócz tego, jeszcze mam nieopisany fragment na południowej pustyni, ale to też wkrótce będzie (ludy te mówią językiem należącym do północnobarbarzyńskiej rodziny, toteż opiszę dopiero jak skończę język).
  •  

Henryk Pruthenia

Dzięki.
A co z tym kawałkiem llasuna Północy?
I mam też pytanie - czy byłaby możliwość, by część Mitengów zbiegła na step do Ciebie?

Kazimierz

Wybrałem pod moje państwo teren nr 1, między Pinu a Szurem. Mam to zaznaczyć na mapie?
  •  

Todsmer

Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 24, 2017, 11:07:19
A co z tym kawałkiem llasuna Północy?
Którym? :)

CytatI mam też pytanie - czy byłaby możliwość, by część Mitengów zbiegła na step do Ciebie?
Nie mam nic przeciwko - tylko którędy? Jeśli przez góry, to musieliby się szybko stopić z miejscową ludnością, albo stanowić rozproszoną mniejszość, a jeśli dookoła gór, na północy, to tam można by wykroić im jakieś terytorium.
  •  

Kazimierz

Dodałem Buanię (rzeczywiście brzmi bułkowato XD) na mapę polityczną Kyonu. W najbliższym czasie opiszę cywilizację.
  •  

Úlfurinn

#414
Moje tereny na obszarze 9, które nie są w Erutii zamieszkują zwierzęta bardzo zacofane plemiona. Natomiast miniaturową wysepkę i skrawek tundry na pustyni lodowej opiszę w sobotę skrótowo. Niestety jeszcze nie skończyłem conlangów do tamtego rejonu.

Co to jest to żółte cholerstwo obok mojego państwa? To ta konkurencja, o której Borlach pisał? Do kogo to należy?
smrt zidum
  •  

Kazimierz

#415
Czy ta jasnobrązowa jednopikselowa kropka obok Pinu na mapie ludów Kyonu coś oznacza? Tak czy inaczej, została otoczona przez moich.
  •  

Borlach

CytatCo to jest to żółte cholerstwo obok mojego państwa? To ta konkurencja, o której Borlach pisał? Do kogo to należy?
Dokładnie, to jest owo Tybetopodobne królestwo górskich dolin.

W najbliższym czasie opiszę pokrótce każdy z tych kraików jakie umieściłem na mapie, jako taki wstęp. Ale najpierw, zmotywowany uwagami Spiritusa odnośnie ajdyniriańskiego zestawu samogłosek, postaram się ogarnąć jak robić zmiany fonetyczne i jak robić je z sensem, i wyprowadzę język staroajdyniriański. Zwłaszcza, że według nowego zamysłu bedzie on pełnił w Imperium i ogólnie na południe od Morza Słonego funkcje takiego sanskrytu albo łaciny. Ajdyniriański będzie językiem polityki i nauki a staroajdyniriański religii
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

Jo, zbliża się mój urlop, a zarazem do pewnego stopnia ponownie zainteresowałem się Tangią. Zostawcie mi proszę Tangię i jej kolonie, są dla mnie ważne. Pozostałe państwa możecie zaorać do gołej ziemi, chłopów wyrżnąć, baby co ładniejsze sprzedać, dzieciaki powywieszać, a psy ugotować.

Natomiast nie panuję już nad tym jak projekt się rozrósł i nadrobienie zaległości mnie trochę przerasta, ale planuję poczytać o sąsiednich państwach na tym etapie i ocenić jak one wpływają na Tangię i jej słynną flotę.
  •  

Henryk Pruthenia

#418
Tangia jest i będzie, tak się przecież dogadaliśmy ;)
M też wrażenie, że masz błąd w nazwie jednego z miast :)
Czekam z niecierpliwością na pismo tangijskie - pinusi z chęcią zaczęliby czymś pisać.
I mam nadzieję, że nam znowu nie zwiejesz :P

Mam też małą nadzieję na jakieś informacje o ayu i jakieś lekcyjki :)

Pluur

  •