Kyon, Epizod 2: Krok w Przyszłość!

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Czerwiec 12, 2017, 01:36:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia


daka sili

Cytat: Úlfurinn w Listopad 20, 2017, 19:19:55
Mam wstępny, skromny projekt języka rybryckiego (używany na wyspie należącej do Erutii).
Będzie to mało znaczący, bardzo prosty język analityczny zapisywany lontarą. Takie pomieszanie khmerskiego z hawajskim. xD

Wrzuć jak najszybciej, uwielbiam proste języki analityczne :)
  •  

Borlach

Ja myślałem o tym by u mnie w Ajdynirze języki Ludów Lasu były właśnie takimi prostymi analitykami, wręcz prymitywnymi. Może niektóre z języków wybrzeża też będę bardziej analityczne.
Chociaż w Imperium wciąż bezsprzecznie prym wiodą języki fleksyjne i aglutynacyjne XD

A swoją drogą: daka, zamierzasz w końcu dołączyć do naszego projektu? :D 
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Úlfurinn

#603
Jeśli daka sili chce dołączyć, to mogę mu oddać swoje tereny na południe od Kaalpasu. Podoba mi się jego projekt, jeszcze gdyby dodał jakieś pismo indyjskie. :D

U mnie zaś królują polisyntetyki, uwielbiam je tworzyć, ale robienie prostego analityka w porównaniu do złożonych tabelek w erutacie, lub, o zgrozo, w kaalpaqu, to, muszę przyznać mimo swojej niechęci to takich języków, jest bardzo przyjemne. :)
smrt zidum
  •  

daka sili

#604
Chętnie dołączę i wezmę jakiś skrawek ziemii. Może być i na południe od Kaalpasu, zaraz sobie poczytam, co to ten Kaalpas i gdzie to jest :)

Pisma indyjskiego nie mam, za to da sie zapisac mój conlang hangylem, a racze gwałtem na hangylu, bo trzeba było go mocno zmodyfikować na potrzeby języka.

PS. Mam też we wstępnym zarysie kreola można powiedzieć "arabsko-węgierskiego". Założenie jest takie: czasownik oparty na rdzeniach spółgłoskowych jak arabski (i odmiana poprzez alternację samogłosek, aczkolwiek bardzo mocno uproszczona w porównaniu z arabskim), za to rzeczownik z rozbudowanym systemem przypadków i odmieniający się aglutynacyjnie (z wyjątkami alternacyjnymi przy tworzeniu liczby mnogiej). Pytanie, czy taki język mógłby w rzeczywistości zaistnieć, z drugiej strony jak spojrzymy na liczne angielskie czasowniki nieregularne, gdzie jest wymiana samogłosek i rzeczowniki, gdzie tego nie ma (poza kilkoma zaledwie wyjątkami), to w sumie czemu nie?
  •  

Henryk Pruthenia

Cała działalność Jjjj jest zdelegalizowana. Cesarstwo Tihołaryne, czy jak to tam się zwie oraz Zakon zostaną przeze mnie (lub kogokolwiek innego) przerobione według uznania i "unormalnione".
Zgłasza się ktoś?

Z innych ogłoszeń: chcę jak najszybciej ruszyć z Epizodem III. W związku z tym, jeżeli ktoś ma jakieś do niego pomysły, niech powie to teraz, lub zamilczy na wieki. No i poza tym Epizod III będzie już poruszał się do przodu.

No i mała prośba do tych, którzy chcą coś więcej pozmieniać - niech to robią teraz jak najszybciej, bo potem każda taka zmiana będzie musiała zostać zaakceptowana przez innych (żeby nam nic dziwnego  nie wyrosło). Pluur, jest to głównie do Ciebie. Przy okazji mam pomysł dla Ciebie:
może zaoranie cywilizacji regionu odbyłoby się w żywej fazie?

Widsið

  •  

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Listopad 28, 2017, 08:33:29
Cała działalność Jjjj jest zdelegalizowana. Cesarstwo Tihołaryne, czy jak to tam się zwie oraz Zakon zostaną przeze mnie (lub kogokolwiek innego) przerobione według uznania i "unormalnione".
Zgłasza się ktoś?
Amin.

Cytat: Henryk Pruthenia w Listopad 28, 2017, 08:33:29
Z innych ogłoszeń: chcę jak najszybciej ruszyć z Epizodem III. W związku z tym, jeżeli ktoś ma jakieś do niego pomysły, niech powie to teraz, lub zamilczy na wieki. No i poza tym Epizod III będzie już poruszał się do przodu.

No i mała prośba do tych, którzy chcą coś więcej pozmieniać - niech to robią teraz jak najszybciej, bo potem każda taka zmiana będzie musiała zostać zaakceptowana przez innych (żeby nam nic dziwnego  nie wyrosło). Pluur, jest to głównie do Ciebie. Przy okazji mam pomysł dla Ciebie:
może zaoranie cywilizacji regionu odbyłoby się w żywej fazie?
Ano tak też myślałem dzisiaj o tym na WF :bueh:
Tamten pomysł był takim tylko luźnym konceptem, więc nic szczegółowszego nie ma. Problemem jest to, że Monarchia jest w sumie w szczycie potęgi, więc będzie musiała jak Rzym w
Cytatszczycie potęgi
upaść.
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Widsið w Listopad 28, 2017, 13:01:19
Ja mogę wziąć to cesarstwo.
Twoje!

To niech spadnie zaraza na nich?

Pluur

CytatTo niech spadnie zaraza na nich?
Pomyślę o tym, acz wolałbym jakąś porządną zawieruchę polityczną, by było o czym pisać.
  •  

Henryk Pruthenia


Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Listopad 28, 2017, 17:36:24
To może to połączyć? :)
Ostawmy naturę naturze. Jeszcze okoliczne ludy, z poważanych dotąd Olsów, wezmą sobie że są jacyś nieczyści, czy co  :-[
  •  

Henryk Pruthenia


Pluur

  •  

Henryk Pruthenia

Wybierz epizodoz jaki chcesz, byle to nie wpłynęło na innych graczy za bardzo ;]