Język olseski [Kyon]

Zaczęty przez Pluur, Czerwiec 16, 2017, 19:39:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

O, fajne pismo, na pewno będzie podstawą pisma nuaryjskiego! Aż chciałoby się zobaczyć jeden z Twoich tekstów w nim!

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 17, 2017, 22:11:42
O, fajne pismo, na pewno będzie podstawą pisma nuaryjskiego! Aż chciałoby się zobaczyć jeden z Twoich tekstów w nim!
Póki co jest nagłówek na górze. Więcej póki co nie będzie. Sama bajka o tej przeklętej owcy jest jeszcze w wersji 3.0 (aczkolwiek nie wiem czy jakoś dużo zmian by było - (może) głównie ortograficzne (w łacince).

EDIT: A no i czekam na pismo nuaryjskie :D
  •  

Henryk Pruthenia

Siądę doń szybko! Będzie podchodziło trochę pod sylabariusz - jak dewanagari! :)
I jeszcze jedno - czy istnieją jakieś ich nazwy? Z chęcią zapożyczyłbym je!

Henryk Pruthenia

I nie ma neszów w słowniku! Obrażon jeśm!

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 17, 2017, 22:40:38
Siądę doń szybko! Będzie podchodziło trochę pod sylabariusz - jak dewanagari! :)
I jeszcze jedno - czy istnieją jakieś ich nazwy? Z chęcią zapożyczyłbym je!
Planowałem, ale nie wiem, bo olseski raczej nie ma naglosowych dźwiecznych spółgłosek - w każdym razie pomyślę. Jest kolejność, której na wiki nie zachowałem na razie.
Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 17, 2017, 22:46:11
I nie ma neszów w słowniku! Obrażon jeśm!
Jej racja :-( Jak będę miał czas to dodam - to chyba przez to, że w tej całej naszej liście toponimów Kyonu nie było na początku Neszów :-(
  •  

Henryk Pruthenia

To widzisz! Trzeba raz dwa to zrobić! :)
A pismo podoba mi się. Choć pismo nuaryjskie zatraci wiele fajnych cech Twojego pisma, to mam nadzieję, że też się spodobi!

Pluur

Postaram się jak najgibciej :D
Uuu ciekawe. Jestem bardzo ciekaw tego.
  •  

Pluur

Kraby Kaczmarskiego przetranskrybowane na alfabet olseski.
  •  

Henryk Pruthenia

Szkoda, że nie jest poukładane zdanie po zdaniu, ale wygląda ciekawie. I po co zapisujesz spację? :P

Pluur

Mówisz, że lepiej będzie zdanie po zdaniu (tj.: łacinka-olseskie kropka, kolejne zdanie łac.-ols.)?
A dlaczego spacji nie mam zapisywać? O_O
  •  

Henryk Pruthenia

Nie, tylko po prostu może przykład zapisu dodaj w oddzielnej kolumnie - strasznie trudno się połapać co jest co u Ciebie.
Bo jest normalna spacja :P

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 20, 2017, 18:39:16
Nie, tylko po prostu może przykład zapisu dodaj w oddzielnej kolumnie - strasznie trudno się połapać co jest co u Ciebie.
Bo jest normalna spacja :P
Ok pokombinuję.
A no jest. Myślę, że to dobry wynalazek, chyba, że wprowadzę środkową kropkę.
  •  

Pluur

Właśnie skończyłem słownik olseski. Na chwilę obecną jest w nim przeszło 700 słów, a nowe (wraz z tłumaczeniami) będą do niego dodawane.

Samochwałka: Słownik języka olseskiego zajmuje 26292 bajty, artykuł o język olseskim 48841, więc oba artykuły sumarczynie zajmują 10. miejsce (75133 bajt) na liście najdłuższych artykułów na wiki!
  •  

Henryk Pruthenia

Gratuluję! Życzę dalszego rozwoju! :)

Kazimierz

  •