Alternatywna Europa według マシオ

Zaczęty przez Ліцьвін, Sierpień 22, 2017, 18:00:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

Úlfurinn

Cytat: マシオ w Sierpień 22, 2017, 22:33:00
Cytat: Úlfurinn w Sierpień 22, 2017, 21:35:51
Nie tylko Baku poszło o 300km na północ.
Erywań (a właściwie cała Armenia), Soczi i Tibilisi też tego doświadczyły. xd
Czy teraz już jest dobrze? Przyznam, trochę słabo się orientuje w Kaukazie, a i trudno dobrze dopasować miasto bez współczesnych granic. :v

Jest dobrze, można byłoby się przyczepić do tego Tibilisi (moim zdaniem jest chyba trochę na połudnowy zachód), ale to już nieistotne. :D

A sama mapa bardzo ciekawa, chociaż Oksytania powinna mieć część Katalonii.
smrt zidum
  •  

Ліцьвін

#16
CytatA podobno nie powstały narody w dzisiejszym znaczeniu.
No ale naród grecki powstał przecież dużo wcześniej, więc to jest jednak różnica. Grecy mieli wiele setek lat własnej państwowości dlatego nigdy nie czuli się Osmanami, tamci byli dla nich jedynie najeźdźcami co tym bardziej potęgowały różnice religijne. Nie można porównywać państwa greckiego z taką np. Litwą, która od początku była bałtosłowiańska i wieloetniczna. Hmm ale może masz rację, że to trochę niespójne. Poprawię to zdanie na "nie wszędzie powstały". :)
CytatA sama mapa bardzo ciekawa, chociaż Oksytania powinna mieć część Katalonii.
A czemuż to? :) Przyznam zachodnia Europa nie interesuje mnie jakoś szczególnie, więc nie przykładałem do niej jakiejś wielkiej wagi.

Litewski = Białoruski
  •  

Kazimierz

To dlaczego Słowacja jest niepodległa?
  •  

Ліцьвін

Tu akurat zaważyło na religii i konflikcie republikańsko-monarchistycznym. Słowacy przejęli Arianizm szerzący się od Rzeczypospolitej podczas gdy Węgry właściwe pozostały katolickie. Doprowadziło to do konfliktów z racji iż Węgry nie były tak tolerancyjne jak Rzeczypospolita. Potem całe Węgry na krótko podbili Osmanie i gdy ostatecznie imperium upadło Słowacja i Węgry powstały jako osobne kraje o odmiennych ustrojach. Węgry to dalej Królestwo, a Słowacja to już republika z racji, że kult Braci Polskich głosi przede wszystkim ideę równości. Stąd też Słowacy w Polsce, którzy uciekali przed prześladowaniami w czasach gdy Węgry miały jeszcze Słowację.

Litewski = Białoruski
  •  

Kazimierz

  •  

Todsmer

Aha, czyli Rzeczpospolita jest republiką?
  •  

Ліцьвін

#21
W pewnym sensie tak. Z uwagi, że to król dobrowolnie przyjął Arianizm jako religię państwową jest on dalej dożywotnim organem władzy wykonawczej, jednak wybiera go ogół ludności i może zostać odwołany przez głosowanie gdyby szkodził państwu lub ludziom. Prócz króla organami władzy wykonawczej są też ministrowie wybierani bez znaczenia na pochodzenie. Władza sądownicza i ustawodawcza zaś są czysto demokratyczne. Każdy może zostać organem tychże władz jeśli tylko zostanie wybrany.

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia

A tak z ciekawości - czyje głosowanie? Jak to miałoby wyglądać?
Chodzi mi o odwołanie "monarchy". :)

Ліцьвін

Ludność z każdego powiatu głosuje po czym na wiecu odpowiednie organy przeprowadzają wyrok z królem. Liczy się wtedy głosy z powiatów. Jeśli w jakimś powiecie przeważały głosy za dymisją jest to 1 punkt, jeśli nie 0. Jeśli punkty przekroczą połowę ilości powiatów, król traci posadę i wybiera się nowego.
Nie wiem czy to ma sens z racji, że nie znam się jakoś dobrze na polityce. :v

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia

Chyba nie będzie miało :<
Ale to nie szkodzi - sama wiecowość zawsze jest na propsie - ale zaczynamy tu już schodzić niepotrzebnie na politykę.

A co do świata - ma pewne fajne elementy (Duża Szkocja, Grenada, Armenia numer dwa, duża Bułgaria), niektóre rzeczy mi się nie podobają (co jest tylko kwestią gustu - np. ten Cypr, Kaukaz, Rosja bez południa), a niektóre są według mnie też niedopatrzeniem, ale ogólnie ciekawie tutaj jest :)

Pluur

Historia ciekawa, acz zobaczyłbym z chęcią resztę świata. Nowogórd ma Syberię? Co z Amerykami? Chinami? Indyjami?

A co do Cypru... To  tak wyglądał podział językowy/narodowy na tej wyspie. Obecny podział (turecka północ, greckie południe) to efekt sporu pomiędzy oboma interesantami.
  •  

Ліцьвін

Szczerze nie zastanawiałem się zbytnio nad Azją z racji, że nie znam w ogóle jej historii. Nowogród powinien mieć Syberię ale nie wiem co z resztą. Coś myślałem, że może Azja będzie mocniejsza w wyniku czego kolonizacja się tak nie powiedzie. Co do Ameryk to myślałem nad tym by choć 2 rdzenne państwa dały radę zachować niepodległość, może Aztecy i Inkowie? Może zrobię kiedyś mapę Azji i Ameryk ale póki co nie mam dobrej mapy przykładowej by w ogóle zacząć.
Co do Cypru to tu historia się różni od XIII wieku więc możemy założyć iż tu od początku był wyraźny podział na północ i południe. ;)

Litewski = Białoruski
  •  

Ліцьвін

#27
Mapa językowa Europy:

Grupy językowe Europy:

Litewski = Białoruski
  •  

Spiritus

Czechy się oparły germanizacji, ale podległy im Śląsk nie?
  •  

Ліцьвін

#29
Cytat: Spiritus w Sierpień 27, 2017, 18:41:38
Czechy się oparły germanizacji, ale podległy im Śląsk nie?
Przecież w Czechach też jest dużo Niemców, głównie w Sudetach. Śląsk dalej jest bardziej słowiański niż niemiecki. Dany kolor nie oznacza, że jest tam 100% jakiejś grupy etnicznej ino, że grupa reprezentująca ów kolor przeważa. Największa ilość Niemców na Śląsku wynika z z prostego powodu: Król Czech chętnie przyjmował niemieckich osadników do zasiedlania bogatego w surowce Śląska dlatego, że byli tani, skuteczni i pracowici. Zresztą na początku języki rodzime nie były zbyt prestiżowe, a Niemców ściągano właśnie przez skuteczność i nie patrzono czy przez to liczba Słowian się zmniejszy. Dopiero później gdy Cesarstwo się bardziej zdecentralizowało języki rodzime na nowo stały się prestiżowe co tym bardziej spotęgowała reformacja.
W każdym razie język na śląsku to śląskoniemiecki, nie zwykły niemiecki, także język ów jest silnie zeslawizowany, i ma bardzo dużo słowiańskiej leksyki. Jak widać jest też słowiański śląski będący mieszanką j. polskiego, czeskiego i niemieckiego.

Litewski = Białoruski
  •