Nabijacki temat

Zaczęty przez Canis, Sierpień 15, 2011, 11:16:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

Feles

Kwestie techniczne wynikające z oprogramowania SMF.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

spitygniew

Cytat: Ghoster w Styczeń 12, 2013, 16:46:46
Z serii pytań do administracji: dlaczego nie mogę usuwać swoich postów? Przez to nie mogę usunąć ostatniego posta i wkleić go na powrót z dopiskiem (np. pytaniem) tak, by był zauważony.
Kiedy edyujesz ostatniego posta, pojawia się przy temacie ikonka "nowe", tak żeby wszyscy zauważyli.
P.S. To prawda.
  •  

Ghoster

#752
[...........]
  •  

Silmethúlë

Eeee, nie. Zedytowanie ostatniego posta powoduje, że jest on widoczny po prostu jako nowy post.
  •  

Ghoster

#754
[...........]
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Ghoster

#756
[...........]
  •  

Silmethúlë

Cytat: Ghoster w Styczeń 13, 2013, 21:24:34
Gdyby był, to bym nie pisał tego pytania, noż...
Edytując posta pojawia się jako "nowy" tylko gdy wejdzie się w dane forum, nie na stronie głównej.

Mam inne obserwacje.
  •  

CookieMonster93

Może ktoś zrobić screena, bo ja nie widzę tego "nowe"?
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

elslovako

Jak można zmienić czcionkę na forum, mając Google Chrome? IMO Verdana, po Amerykańcach największa porażka świata.
  •  

Feles

Ja najchętniej usunąłbym te deklaracje fontów, zostawiając samo font-family: sans-serif; i pozwalając ustawieniom przeglądarki zadecydować, ale wtedy pewnie znów pojawiłaby się fala skarg o zmienioną czcionkę.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Fanael

  •  

elslovako

W ustawieniach przeglądarki wystarczy dać sobie odpowiednią czcionkę w miejscu sans-serif i problem załatwiony.
  •  

Silmethúlë

#763
Cytat: elslovako w Styczeń 23, 2013, 15:36:02
Jak można zmienić czcionkę na forum, mając Google Chrome? IMO Verdana, po Amerykańcach największa porażka świata.

Na pewno istnieje jakiś dodatek do Chrome'a do obsługi user scripts typu GreaseMonkey. Ja na tymże na FF mam taki oto skrypt do podmiany fontów na te z Ubuntu family (jeśli efekt dało się osiągnąć inaczej i lepiej, wybaczcie, ale jestem CSS-owym totalnym noobem):

// ==UserScript==
// @name        ubuntu-font
// @namespace   /tmp/skrypt.js
// @description Zmienia font na forum conlanger na Ubuntu
// @include     http://jezykotw.webd.pl/f/*
// @version     1
// ==/UserScript==

function addGlobalStyle(css) {
  try {
    var elmHead, elmStyle;
    elmHead = document.getElementsByTagName('head')[0];
    elmStyle = document.createElement('style');
    elmStyle.type = 'text/css';
    elmHead.appendChild(elmStyle);
    elmStyle.innerHTML = css;
  } catch (e) {
    if (!document.styleSheets.length) {
    document.createStyleSheet();
  }
    document.styleSheets[0].cssText += css;
  }
}



addGlobalStyle('body { font-family: \'Ubuntu\' !important; font-size: 13px !important; } ' +
               'blockquote.bbc_standard_quote, blockquote.bbc_alternate_quote { font-size: 11px !important; }'
);


Ale globalne ustawienie samego sans-serif na forum bardzo popieram. Za używanie Verdany powinien być stryczek. O ile estetyko-typograficznie niby nie jest tragiczna, to technicznie jest gorsza od Comic Sans.
  •  

Towarzysz Mauzer

CytatO ile estetyko-typograficznie niby nie jest tragiczna
No daj spokój, rzygam stronami z lat 90. z Verdaną 10-ką choć jak na chwile do niej wróciłem na forum, to może przesadzam :/. Tak czy owak, ja mam DejaVu Sans i ono mię jako-tako estetycznie zadowala, a technicznie - w połączeniu z podstawianiem dziwadeł z code2000 - wszystko gra.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •