Nabijacki temat

Zaczęty przez Canis, Sierpień 15, 2011, 11:16:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

Feles

No.

Teraz możecie linczować. :P
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Henryk Pruthenia

Ej, ta czcionka rozjechała mi forum... Proszę o ustawienie nazad, to trochę denerwuje. Gust administratora mnie nie obchodzi, niech sobie zmieni jak chce, ale ja chcę mieć tak, jak poprzednio.

elslovako

No kurna ja nadal mam Verdanę, mimo iż w czcionkach mam ustawione DejaVu Sans.
  •  

Fanael

#768
Cytat: Henryk Pruthenia w Styczeń 23, 2013, 18:44:11
Proszę o ustawienie nazad, to trochę denerwuje. Gust administratora mnie nie obchodzi, niech sobie zmieni jak chce, ale ja chcę mieć tak, jak poprzednio.
W tej zmianie chodzi właśnie o to, by każdy mógł sobie ustawić jak chce...

Cytat: elslovako w Styczeń 23, 2013, 18:46:26
No kurna ja nadal mam Verdanę, mimo iż w czcionkach mam ustawione DejaVu Sans.
U mnie działa, zmieniło się z jakiegoś fonta* na Droid Sans.
Używasz Frajerfoksa? Bo jeśli tak, to ta przeglądarka ma osobne ustawienia fontów per kodowanie, sprawdź, czy na pewno zmieniłeś fonty dla unikodu.

* Feles, co tam w ogóle w CSSie było podaną poza Verdaną? Bo że było coś jeszcze to jest pewne, wcześniej nie miałem Droid Sans, teraz jest, a fc-match Verdana daje DroidSans.ttf: "Droid Sans" "Regular".
  •  

Henryk Pruthenia


elslovako

Mam Google Chrome. Ale dobra, już DejaVu mi działa.
  •  

Feles

Cytat: Henryk Pruthenia w Styczeń 23, 2013, 18:44:11
Ej, ta czcionka rozjechała mi forum...
U mnie działa. Weź odśwież, bo może trafiłeś źle, jak zmieniałem plik.

CytatTo jak to się robi?
Przeglądarkowo.

Cytat: Fanael w Styczeń 23, 2013, 18:47:25
* Feles, co tam w ogóle w CSSie było podaną poza Verdaną? Bo że było coś jeszcze to jest pewne, wcześniej nie miałem Droid Sans, teraz jest, a fc-match Verdana daje DroidSans.ttf: "Droid Sans" "Regular".
Pff, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Ghoster

#772
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

Feles, weź to odwróć, zrobiłeś więcéj szkód...
I jak przeglądarkowo, możesz to wytłumaczyć? I tylko nie mów, że będę musiał zmieniać font dla fszystkiech stron.

Tak w ogóle, to teraz przez felesowe reformy, mój ekran wygląda, jakby ktoś na niego za przeproszeniém nasrał...

Noqa

Też jestem przeciwny, aby uczynić forum wyglądającym normalnie muszę nienormalną uczynić wikipedię, co mnie raczej boli.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Dynozaur

Cytat: Ghoster w Styczeń 23, 2013, 19:48:14
Coś ty narobił, Feles...



Powinieneś być zadowolony, wygląda dokładnie jak twoja Makabra.  :P
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Towarzysz Mauzer

CytatI jak przeglądarkowo, możesz to wytłumaczyć? I tylko nie mów, że będę musiał zmieniać font dla fszystkiech stron.
Większość stron przecie ma ustawiony z góry font, więc nic szczególnego się nie stanie, po prostu ustaw sobie jako standardową bezszeryfówkę coś, co Cię w oczesa nie kole, a obsługuje możliwie dużo znaków. Zresztą w FF to nie problem, bo on brakujące dobiera z innych czcionek. Tak więc, jak masz FF to ogarnij w dziale Organizacja mój poradnik*, a jeśli Chrom, to w tym wątku gdzieś ktoś pisał jak.

Spokojnie, to akurat zmiana na lepsze, choć wartałoby zobaczyć, jak to wygląda przy standardowych czcionkach różnych typowych konfiguracyj, żeby nowi gównianej strony nie oglądali.

* znaczy, ja piszę, jak ustawić czcionkę tylko dla jednej strony, ale to chyba tylko lepiéj!
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Vilène

Jak to dobrze, biedaczki, że nie wchodzicie na moje strony, ja w nich zawsze daję generic font families, bo nie chce mi się pieprzyć z deklaracjami czcionek dla każdego systemu.
  •  

Towarzysz Mauzer

Ale szczerze mówiąc, to powinno się móc deklarować bardziej szczegółowo typ czcionki, np. szeryfowa, z trzema szeryfami przy "w" i środkową kreską w "B" nie dotykającą brzuszka albo coś w ten gust.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

elslovako

No naprawdę, jeżeli korzystacie z normalnej przeglądarki czcionkę ustawia sie w opcjach. Mi wygląda normalnie
  •