Nabijacki temat

Zaczęty przez Canis, Sierpień 15, 2011, 11:16:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

Fanael

Cytat: Ghoster w Wrzesień 23, 2012, 22:12:47
znów czuję, że Feles i Canis mnie obserwują gdy leżę sobie z laptopem we własnym pokoju.
Przecież Canis i tak to robi.
  •  

Feles

Cytat: Ghoster w Wrzesień 23, 2012, 22:33:39
Ta zieleń to pewnie odwołanie do Islamu.
A procent ostrzeżenia to odniesienie do wybawcy z Dziadów Mickiewicza...
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Fanael

Cytat: Noqa w Wrzesień 23, 2012, 22:21:21
Moderatorzy powinni pilnować użytkowników, upominać ich postami i dopiero w przypadku uporczywego niestosowania się do poleceń (czy to doraźnych, czy na przeszłość) wystawiać ostrzeżenie słowne, a po nim karać np. tygodniowym banem.

A tu moderatorzy odzywają się z rzadko, za to co chwila słyszę o jakichś punktach lecących bez wyraźnego powodu.
Zgadzam się absolutnie.

Ale zgadzam się też z Canisem, który zauważył, że słowami na tym forum się nic nie zdziała.

Stosowane przeze mnie rozwiązanie nie jest najszczęśliwsze, ale to niestety jest najmniejsze zło.
  •  

Ghoster

#708
[...........]
  •  

Fanael

Cytat: Ghoster w Wrzesień 23, 2012, 23:13:18
A tak na poważnie to chciałbym tylko, żeby ktoś usunął ten denerwujący napis "obserwowany" spod mego obrazka. ;c
W takim razie mam pytanie: wolisz islam czy komunizm?
  •  

Noqa

No sorry, ale co te twoje rozwiązania dają?

Jak wspomniałem, nie widzę, żeby ktoś tu się prawdziwie nie słuchał. Tylko trzeba zwracać uwagę - a offtopy będą, taka już specyfika forum i można tylko tłumić post factum. No i proponuję jakąś formę tego zwracania uwagi, np.:
Następne posty nie na temat będą lecieć.

czy

Ghoster, skończ z hejtowaniem francuskiego wszędzie, gdzie się da, bo to trollowanie i następne takie posty będą lecieć w kosmos. (hipotetyczne, z związku z ostatnią sytuacją)

No właśnie, kasowanie postów to też jest niezła metoda zniechęcania.
Ale jako pierwsze czytelne ostrzeżenia słowne. Dopiero przy niestosowaniu się (i też powiedzmy z jakimś marginesem, ale niewielkim) realne konsekwencje.
Bo te punkty to każdy ma w dupie.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Henryk Pruthenia

Napisałbym "nienatemat" razém.

Ghoster

#712
[...........]
  •  

Fanael

Cytat: Ghoster w Wrzesień 23, 2012, 23:31:38
Poza tym, ech, ileż można z tym francuskim, no naprawdę? (...) Po prostu denerwuje mnie ta nudna i irytująca zarazem wszędobylskość tego języka na forum.
Więc dlaczego dolewasz oliwy do ognia pisząc przy każdej okazji, jak bardzo tego języka nie lubisz?

Przypomnę, że w najświeższym przypadku temat wywołałeś ty w odpowiedzi na post Jątrzeniota, w którym pisał on o samej idei hejtowania języka, gdzie francuski podany został jedynie jako przykład zjawiska.

Cytat: Ghoster w Wrzesień 23, 2012, 23:31:38
także nie wiem co wam nagle odbiło z tym "trollowaniem" (co to, w ogóle, za słowo?).
Prowokowanie kłótni w internetach to właśnie trolling. Słowo niepolskie, bo internety są niepolskie.
  •  

Fanael

Cytat: Noqa w Wrzesień 23, 2012, 23:19:14
No sorry, ale co te twoje rozwiązania dają?

Nic. Czyli jak zawsze na tym forum.

Zresztą moderatorem zostałem przez przypadek, Canis i Feles (a także częściowo Vilén) wystrychnęli mnie na dudka :(

Cytat: Noqa w Wrzesień 23, 2012, 23:19:14
Ale jako pierwsze czytelne ostrzeżenia słowne. Dopiero przy niestosowaniu się (i też powiedzmy z jakimś marginesem, ale niewielkim) realne konsekwencje.
Można spróbować.

Cytat: Noqa w Wrzesień 23, 2012, 23:19:14
Bo te punkty to każdy ma w dupie.
Bo w tych punktach chodzi o to, że jeśli się ich uzbiera za dużo, to się nie może pisać postów. Wtedy już ciężko mieć to w dupie.
  •  

Feles

To może przedyskutujmy i ustalmy podstawowe punkty, według których będziemy postępować:

(Najlepiej, żeby dotyczyło to tylko działów merytorycznych; w Innych reguły powinny być z definicji luźniejsze.)

1. Posty składające się z jednego słowa albo obrazka (memy i inne niezwiązane nijak z tematem) usuwamy od razu.

2. Gdy zobaczymy, że wątek zmierza w kierunku offtopu/flejmu, wstawiamy ostrzeżenie słowne (np. Mod: ..., Moderator: ...). Jeśli ktoś nadal ciągnie temat, wlepiamy punkty.

3. Jeśli wątek już się potoczył, wydzielamy do Innych/Krucjat. Scalamy z odpowiednim wątkiem, jeśli taki już istnieje.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Canis

Cytat: Fanael w Wrzesień 23, 2012, 22:57:03
Cytat: Ghoster w Wrzesień 23, 2012, 22:12:47
znów czuję, że Feles i Canis mnie obserwują gdy leżę sobie z laptopem we własnym pokoju.
Przecież Canis i tak to robi.
Obserwuję was zawsze i wszędzie.
  •  

Pingǐno

I vice versa.

Cytat1. Posty składające się z jednego słowa albo obrazka (memy i inne niezwiązane nijak z tematem) usuwamy od razu.

Trudno będzie się dostosować. ;P



  •  

spitygniew

Cytat: Feles w Wrzesień 24, 2012, 00:33:23
1. Posty składające się z jednego słowa albo obrazka (memy i inne niezwiązane nijak z tematem) usuwamy od razu.
No kurwa, ja wychowany na Elendili i tamtejszym Galadhornyźmie właśnie tą swobodę kochałem na tym forum, i chyba każdy też podziela moje uczucia... Zwłaszcza, że to w dużej mierze takie posty tworzą niepowtarzalny klimat Conlangera.

Staczacie ten *fenomen* w dół. I to po równi pochyłej.
P.S. To prawda.
  •  

Aureliusz Chmielewski

Ehh.. Przecież to forum kąlangerów. Userów tutaj udziela się zaledwie kilka, więc ilość postów jest stosunkowo mała. Nie rozumiem pilnowania tego forum poza przenoszeniem *ciężkiego offtopu* w wątkach lingwistycznych.

*Ah jakie ładne stwierdzenie :'3
The n-word
  •