Nabijacki temat

Zaczęty przez Canis, Sierpień 15, 2011, 11:16:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

BartekChom

Cytat: Kwadracik w Wrzesień 25, 2011, 16:38:57
Wymawianie R gardłowo jest nie tyle wadą wymowy, co anatomiczną :O
Trzymam się wersji, że to zupełnie logiczna nazwa. Chyba że wolisz "otchłanne r".
  •  

Canis

Pytanie, co kto uważa za gardło. Z wyjątkiem jajogłowych dla praktycznie wszystkich "gardło" to odcinek za podniebieniem, a przed przełykiem, który się już jako gardło na pewno zaklasyfikować nie da. Bez żadnych nagłośni, krtani i innych wujów mujów dzikich wężów. I "gardłowe r" należy do takiej definicji, nie do definicji "gardła", którą posługujemy się my. I według takiej jest prawidłowa.
  •  

Pingǐno

Cytat: Kwadracik w Wrzesień 26, 2011, 11:34:43
CytatPytanie, co kto uważa za gardło. Z wyjątkiem jajogłowych dla praktycznie wszystkich "gardło" to odcinek za podniebieniem, a przed przełykiem, który się już jako gardło na pewno zaklasyfikować nie da. Bez żadnych nagłośni, krtani i innych wujów mujów dzikich wężów.

Moim zdaniem trochę przesadzasz - jak ktoś mówi, że "boli go gardło", "coś mu stanęło w gardle" czy "koleżanka wsadziła mu rękę do gardła", to raczej nie chodzi mu o podniebienie miękkie czy języczek - jeśli już, to jest ono "poszerzane" raczej w dół, aż do krtani.
Ale to są tyko frazeologizmy. :P
Chociaż ładniej też by brzmiało: "wsadzić rękę do krtani", "stanąć w krtani". :D
I co jest dziwnego w "boli kogoś gardło"?
Cytat
Nie wiem, co sobie wsadziłeś, ale natychmiast to wypluj!

* Pingǐno wypluwa jabłko Adama.
  •  

Silmethúlë

Płucne R? WTF? Drżą ci płuca, czy ki czort? :P
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Canis

Feles, co ty kocie robisz z nickiem?
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Henryk Pruthenia

Ech.
Jakbyś Milya0 nie mógł zostać.
Ja tam jestem przy swoim nicku non stop.
Ba! I avatarze!

Mścisław Bożydar

Ja już teraz też chyba zostanę :D
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

tob ris tob

Krótkie pytanko: czy tylko ja mylę Mścisława z Pingijno i spitygniewa z Kwadracikiem?!
Dzień dobry :-)
  •  

Ghoster

#535
[...........]
  •  

kmitko

Ja ich akurat odróżniam :).

Za to mylą mi się: trójca Mścisław/Dynozaur/Pruthenia, a dodatkowo Canis z Kwadracikiem (RWHO to był któryś z tych dwóch użytkowników, prawda?). No i nię pamiętam, jaki nick ma teraz ozi vel laszlo.
Bug, humor i obczyzna.
  •  

Mścisław Bożydar

Cytat
Mścisława z Pingijno
!?

Cytat
Za to mylą mi się: trójca Mścisław/Dynozaur/Pruthenia
^^'
Tylko ja wszystkich odróżniam?
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Silmethúlë

Ja też, chociaż czasem przy zmianach nicków mi się zaczyna mylić. Ja ze swoim jakoś te wszystkie lata wytrzymałem...
  •  

Feles

Mnie zawsze mylił się BartekChom z bandziolem, Hapana Mtu z Henrykiem, Kamil M. z kmitkiem oraz Silmethúlë z Serpenteenem, a później spitygniewem. I na początku pomyliłem Jana Zakonnika z zavadzkym.
A niedawno ktoś zdaje się pomylił mnie z Fanaelem.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •