Nabijacki temat

Zaczęty przez Canis, Sierpień 15, 2011, 11:16:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

Toivo

I tak jeśli chodzi o rodzaje postów w kolejności od zbierających najwięcej pochwał do najmniej, to wygląda to tak:

1. Kłótnie nt. moderacji / spraw organizacyjnych.
2. Posty o lingwistyce.
3. Conlangi.

Jeśli dopuścimy jeszcze pochwały za udział we flejmie nt. dżęder, to licznik pochwał będzie jeszcze mniej niż teraz mówić o zaangażowaniu użytkownika zgodnym z tematyką forum.
  •  

Ghoster

#931
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

No tak, ale w dziale "Twórczość w użyciu" by można tę możliwość odblokować, hm?

Vilène

Cytat: Henryk Pruthenia w Marzec 16, 2014, 20:09:38
A inni?
Dla mnie tam to wszystko jedno, nie przykładam zbyt większej uwagi do teh internet pointz.
  •  

Ghoster

#934
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

Na początku, sądzę, że brak możliwości pochwsliszowania jest domyślny, a ten dział jest nowizną, więc po prostu nie dostał takiéj opcji.
Все.

Vilène

Cytat: Ghoster w Marzec 16, 2014, 21:07:11
Cytat: VilenDla mnie tam to wszystko jedno, nie przykładam zbyt większej uwagi do teh internet pointz.
Nie robisz konlangów, nie interesujesz się lingwistyką, nie przykładasz uwagi do teh internet pointz; co ty tu w ogóle robisz?
Co do pierwszego – robię, tylko zamiast tworzyć co tydzień nowy conlang i go porzucać, staram się rozwijać jeden, który mi wyszedł najlepiej – rodzki. Nie wiem czy zauważyłeś, ale ostatnio np. coś majstrowałam tam przy liczebnikach.

Co do drugiego – myślę, że mimo tego, że dział z lingwistyką tutaj rozrósł się do monstrualnych rozmiarów, nadal jest miejsce tu dla osób, które interesuje przede wszystkim językotwórstwo. Choć co prawda w tym ostatnim to forum mi niewiele pomaga, np. research dotyczący systemów liczebnikowych w językach zachodniosłowiańskich musiałam zrobić sama, nigdzie na ten temat nie było wątku.

Co do trzeciego – bez przesady, nigdzie w opisie czy kulturze tego forum nie jest powiedziane, że użytkownik ma przywiązywać jakąkolwiek wagę dla pochwał. One są miłym dodatkiem, ale niekoniecznie koniecznym.
  •  

Canis

Dla mnie pomysł pochwał za post jest ważny dla posta, który dostał pochwałę. Taka jego funkcja jest dla mnie przydatna i ważna. Licznik pochwał u użytkownika jest nieistotny i uważam, że nie powinniście nadawać mu znaczenia. On nie odzwierciedla poparcia dla całokształtu poglądów użytkownika. Sugerowanie, że jest inaczej, jest naiwne. Ergo, pochwały powinny być dostępne w każdym dziale.

Rzekłem.
  •  

Todsmer

Cytat: 카니스 w Marzec 16, 2014, 23:14:12
(...) Licznik pochwał u użytkownika jest nieistotny (...)
Dopóki pochwały są wyłącznie w działach ,,merytorycznych", to jest.
  •  

Canis

  •  

Noqa

Nawet licznik ograniczony do działów merytorycznych nie daje miarodajnych wyników. Ciężko porównać pochwały za opublikowanie tłumaczenia dwóch linijek z pochwałą za pokaźny post o jakiejś kwestii językowej. I nietrudno o tworzenie się kółek, które sobie wzajemnie będą nabijać liczniki (nawet nie umyślnie, ale po prostu mając inny stosunek do pochwał)

A jednak wolę, żeby pozostawić inne działy wolnymi. Umożliwienie chwalenia spamu czy flejmu (a to nieuniknione), poskutkuje tylko dodatkowym podsycaniem tychże.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

CookieMonster93

Jestem za pochwaliszami we wszystkich działach ;)
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Widsið

Macie testní włączenie pochwał w Innych, ale bez gier, po obcemu i oczywiście dupnicy.
  •  

CookieMonster93

English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Canis

Cytat: Widsið w Marzec 18, 2014, 12:37:55
Macie testní włączenie pochwał w Innych, ale bez gier, po obcemu i oczywiście dupnicy.
Nie ma pochwał w dupnicy ;_;
Mój niecny plan przez to się nie powiedzie...
  •