Autor Wątek: Królestwo Dzlmnhkkdzdzcz  (Przeczytany 9661 razy)

Offline Marta Tejler

Odp: Królestwo Dzlmnhkkdzdzcz
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 02, 2011, 17:42:45 »
Weźcie zbanujcie jjjj i jego klony… proszę…

(PS. A przy okazji i mnie, plz.)

Benek

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 02, 2011, 17:47:14 »
Ale chciałem, żeby moje państwo było oryginalniejsze i zrezygnowałem z samogłosek. Mieszkańcy Królestwa Dzlmnhkkdzdzcz n[/]ie używają samogłosek.
Upierasz się dalej?
Tak napisałem, ale oczywiste było, że w wymowie się poza zapisanymi samogłoskami w wymowie wydaje się dźwięki nazwijmy je samogłoskowe...

Offline Feles

« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 02, 2011, 17:53:59 »
Języka bez samogłosek nie może być.
Tak.

W żadnym języku nie ma słowa bez samogłoski.
Owszem, nie.

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości

Benek

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 02, 2011, 17:56:43 »
Języka bez samogłosek nie może być.
Tak.

Owszem, nie.
A w zapisie trzeba zapisywać samogłoski, czy może istnieć język, w którym zapisuje się tylko spółgłoski?

Taj, jak dla niektórych pewne skojarzenia są oczywiste, tak to dla mnie było i jest oczywiste.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 18:05:42 wysłana przez Benek »

Offline Feles

« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 02, 2011, 18:07:54 »
A w zapisie trzeba zapisywać samogłoski, czy może istnieć język, w którym zapisuje się tylko spółgłoski?
To nie kwestia języka, lecz pisma.

Benek

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 02, 2011, 18:11:07 »
To nie kwestia języka, lecz pisma.
Można tak to kreślić, choć spotkałem się już z opiniami, że pismo i zapisywanie danego języka zaliczane jest do języka.

Offline Feles

« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 02, 2011, 18:22:59 »
Dla mnie to naiwne podejście. Zapisywanie polskiego cyrylicą czy hangulem nie uczyni go językiem wschodnioeuropejskim czy wschodnioazjatyckim.

Zapis języka to sprawa kulturowa. Mamy np. język serbochorwacki, który jedna kultura zapisuje łacinką, a druga cyrylicą.

Edit: Tak, można też interpretować pismo za inną, obok mowy i gestów, drogą "przenoszenia" języka. Jednak na uwagę zasługuje fakt, że brak osób, które nabyły język rodzimy najpierw drogą pisemną, a później ustną.

Offline Ghoster

« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 02, 2011, 18:26:05 »
Można tak to kreślić, choć spotkałem się już z opiniami, że pismo i zapisywanie danego języka zaliczane jest do języka.
Toś głupi, jeśli tak myślisz. Koledzy mają rację; jeżeli piszesz łacinką to piszesz z samogłoskami, jeżeli piszesz w arabskim abdżadzie to piszesz tylko z samogłoskami długimi. Prawa pisma.
W ogóle to nie wiem co ty starasz się tu jeszcze uzyskać; i tak nie przekonasz nikogo do swych racji, bo są uważane tu za błędne, głupie i nijak się mają do naszego świata; i tak już zostałeś z niego wykluczony.

Benek

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 02, 2011, 18:32:01 »
Dla mnie to naiwne podejście. Zapisywanie polskiego cyrylicą czy hangulem nie uczyni go językiem wschodnioeuropejskim czy wschodnioazjatyckim.

Zapis języka to sprawa kulturowa. Mamy np. język serbochorwacki, który jedna kultura zapisuje łacinką, a druga cyrylicą.
Ale zapis jest częścią języka. To że Łaciną pisze się z samogłoskami to nie znaczy, że tak musiałoby być, bo mógłby powstać zapis samych spółgłosek.

To mam rozumieć, że tutaj nie można nic oryginalnego stworzyć, bo wszystkim to nie pasuje, tylko podobne do reszty tak Ghoster?

Offline Ghoster

« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 02, 2011, 18:37:39 »
Ale zapis jest częścią języka. To że Łaciną pisze się z samogłoskami to nie znaczy, że tak musiałoby być, bo mógłby powstać zapis samych spółgłosek.
Ale, na jaja Odyna, łacinka nie jest abdżadem! Rządzi się swoimi prawami, których nie wolno ci po prostu łamać; czy to takie trudne?

To mam rozumieć, że tutaj nie można nic oryginalnego stworzyć, bo wszystkim to nie pasuje, tylko podobne do reszty tak Ghoster?
My mówimy o tym, że to co ty robisz to po prostu kpina z naszej gry; nie wielka oryginalność. My staramy się tu stworzyć dość poważny conworld, ty wyskakujesz z takimi idiotyzmami (choćby te twoje 100 krajów na początek...), iż po prostu nie wolno mi cię tu dopuścić.

Benek

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 02, 2011, 18:40:37 »
Ale, na jaja Odyna, łacinka nie jest abdżadem! Rządzi się swoimi prawami, których nie wolno ci po prostu łamać; czy to takie trudne?

My mówimy o tym, że to co ty robisz to po prostu kpina z naszej gry; nie wielka oryginalność. My staramy się tu stworzyć dość poważny conworld, ty wyskakujesz z takimi idiotyzmami (choćby te twoje 100 krajów na początek...), iż po prostu nie wolno mi cię tu dopuścić.
Za tamto mogę przeprosić, a poza tym to wszystko na poważnie i żadnej kpiny sobie nie robię  :'-(.

Offline Feles

« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 02, 2011, 18:41:42 »
Przedstaw coś oryginalnego, to zobaczymy.

Benek

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 02, 2011, 18:43:11 »
Ghoster to wyjaśnj mi to:
Czy nie można było w ogóle się nie wzorować i wymyślić coś własnego?

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 02, 2011, 18:59:37 »
Owszem, nie.
Chciałbym to usłyszeć...
Nie wierzę, by w wygłosie nie było chociażby syku :D

Offline Ghoster

« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 02, 2011, 19:07:41 »
Ghoster to wyjaśnj mi to:
Czy nie można było w ogóle się nie wzorować i wymyślić coś własnego?
A przepraszam; co tu jest do wyjaśniania? I dlaczego akurat ja mam to robić; to moje słowa?