Fauna i flora Kyonu

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Wrzesień 02, 2017, 00:04:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

U mnie w rzeczkach będą występowały na pewno jakieś mniejsze gatunki.

Borlach

Cytat: Henryk Pruthenia w Czerwiec 08, 2018, 13:36:17
Dobra, już ostatni mój szalony pomysł!
Co myślicie o dodaniu jakiejś mniejszej ilości fałdopłetwych i ryb pancernych? Nie chodzi mi o jakiekolwiek większe okazy, na oko niespecjaliści by nie rozróżnili ich, ale sądzę, że ładnie by się prezentowały w akwariach u Neszów. Zgaduję, że w Siedmiomieściu i Ajdynirze takoż.
Ja już wcześniej pisałem o rybach pancernych XD Więc jak najbardziej przywitam je w Imperium! Na fałdopłetwe też może się trochę miejsca znaleźć
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

A więc Morze Słone zamieszkane będzie przez krwiożercze dunkleosteosy? To super! Ja akurat u siebie gustuję w mniejszych rybkach, ale ciekawy wychodzi nam bestiariusza.
Borlasze, mogę liczyć na parę ajdynirianskich nazw dla rybek?

Kazimierz

No to pora na nazwy dla flagowych przedstawicieli buańskiej fauny:

  • smilodon - raan
  • alka olbrzymia - havaú (wielki zimowy ptak  :-P )
  • tapir olbrzymi - haduñu
  • tapir górski - xeaduñu
  •  

Henryk Pruthenia

To czekam jéno na Borlacha!

Borlach

#95
Cytat: Henryk Pruthenia w Czerwiec 08, 2018, 19:45:36
To czekam jéno na Borlacha!
W drodze! Ale, ale - pierwej kilka pytań. Ja chcę mieć potężne dunkleosteusy (ich płytowe czaszki będą niezwykle cenionym trofeum, może nawet je jakoś wciągnę w moją mitologie!) ale czy w Morzu Słonym nie miały już żyć krokodyle morskie? Też stwór świetny, ale coś się nam strasznie niebezpiecznie na Morzu Słonym robi. A co straszy w głębinach Wszechoceanu w takim razie, skoro u nas taki natłok monstrów? :P To możliwe by dwa takie drapieżniki zamieszkiwały sobie spokojnie zamknięty akwen Morza Słonego?

Dalej, ile różnych gatunków ryb pancernych może u mnie żyć, i czy może być tak że np ryby pancerne będą rozpowszechnione w Morzy Słonym a Fałdopłetwe we Wszechoceanie?

I... to jak robimy z Ichtiozaurami? XD
Może one by powszechnie występowały we Wszechoceanie

EDIT: w ogóle zastanawiam się czy nie wzbogacić mojej fauny i flory o okazy z Madagaskaru. Tam praktycznie same endemity, niektóre naprawdę ciekawe. Nie wiem jeszcze co konkretnie, chociaż na pewno bogactwo lemurów by w Zielonych Lasach było. Plus taki Mamutak wygląda fajnie. Mam już moa w Ajdynirze, a to chyba dośc podobna nisza. Mogłyby występować u mnie oba?
Może na nieco innych obszarach geograficznych
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Úlfurinn

Ja przez weekend opiszę część stworzeń w Erutji. Ogólnie to (jeśli to możliwe) będą wszędzie krewetki i inne stawonogi.
Zastanawiam się jeszcze nad jakimiś krewetkami lądowo-wodnymi.

Ogólnie, jak wcześniej pisałem, jestem w stanie poświęcić bogactwo fauny lądowej kosztem bogactwa fauny wodnej w Erutji.
smrt zidum
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Borlach w Czerwiec 08, 2018, 20:19:24
Cytat: Henryk Pruthenia w Czerwiec 08, 2018, 19:45:36
To czekam jéno na Borlacha!
W drodze! Ale, ale - pierwej kilka pytań. Ja chcę mieć potężne dunkleosteusy (ich płytowe czaszki będą niezwykle cenionym trofeum, może nawet je jakoś wciągnę w moją mitologie!) ale czy w Morzu Słonym nie miały już żyć krokodyle morskie? Też stwór świetny, ale coś się nam strasznie niebezpiecznie na Morzu Słonym robi. A co straszy w głębinach Wszechoceanu w takim razie, skoro u nas taki natłok monstrów? :P To możliwe by dwa takie drapieżniki zamieszkiwały sobie spokojnie zamknięty akwen Morza Słonego?

Dalej, ile różnych gatunków ryb pancernych może u mnie żyć, i czy może być tak że np ryby pancerne będą rozpowszechnione w Morzy Słonym a Fałdopłetwe we Wszechoceanie?

I... to jak robimy z Ichtiozaurami? XD
Może one by powszechnie występowały we Wszechoceanie

EDIT: w ogóle zastanawiam się czy nie wzbogacić mojej fauny i flory o okazy z Madagaskaru. Tam praktycznie same endemity, niektóre naprawdę ciekawe. Nie wiem jeszcze co konkretnie, chociaż na pewno bogactwo lemurów by w Zielonych Lasach było. Plus taki Mamutak wygląda fajnie. Mam już moa w Ajdynirze, a to chyba dośc podobna nisza. Mogłyby występować u mnie oba?
Może na nieco innych obszarach geograficznych
1) Też mi to do głowy wpadło. Może ryby będą mniejszych rozmiarów i będą zamieszkiwać rzeki? A parę krewniaków morskoch może być po prostu mniejszych i będzie niżej wobec krokodyli morskich w łańcuchu pokarmowym. Wszechocean akurat chcę pozostawić jak najbardziej normalny.
2) Takich gatunków może być setki, nie muszą to być przecież sami wielcy drapieżnicy.

3) Ochtiozaury według mnie powinni być endomitami Morza Słonego. I też nie tak powszechne.

4) Proszę, czemu nie? Chociaż uważaj, by Co och za szybko nie wyjedli.

Cytat: Úlfurinn w Czerwiec 08, 2018, 20:46:06
Ja przez weekend opiszę część stworzeń w Erutji. Ogólnie to (jeśli to możliwe) będą wszędzie krewetki i inne stawonogi.
Zastanawiam się jeszcze nad jakimiś krewetkami lądowo-wodnymi.

Ogólnie, jak wcześniej pisałem, jestem w stanie poświęcić bogactwo fauny lądowej kosztem bogactwa fauny wodnej w Erutji.
No to czekam na opis.

Tylko nie zrób z tego krewetkołaków :P

Nie wiem, czy musisz cokolwiek na razie poświęcać :P

Borlach

Cytat1) Też mi to do głowy wpadło. Może ryby będą mniejszych rozmiarów i będą zamieszkiwać rzeki? A parę krewniaków morskoch może być po prostu mniejszych i będzie niżej wobec krokodyli morskich w łańcuchu pokarmowym. Wszechocean akurat chcę pozostawić jak najbardziej normalny.
Normalny Wszechocean? To nudny jakiś :P
A może w takim razie tych dunkleosteusów też byłoby kilka rodzajów? Inne, mniejsze ryby pancerne zamieszkiwałyby sobie rzeki i wybrzeża, natomiast Dunkleosteusy dzieliłyby się w uproszczeniu na dwa:
- mniejszy rodzaj zamieszkiwałby powszechnie Morze Słone, nie będąc takim potworem i będąc pożywieniem Krokodyli Morskich
- ale w głębinach żyłyby prawdziwe potwory, te ogromne wielkie Dunkleosteusy, które Krokodyli Morskich by się nie bały ale byłyby rzadko spotykane bo siedziałyby sobie wygodnie w swoich głębinach

W porządku? Serio, chce żeby ich ogromne czaszki zdobiły Pałac Imperatora. Nawet już mam w głowie zalążek mitu z ogromnym Dunkleosteusem w roli głównej
Cytat2) Takich gatunków może być setki, nie muszą to być przecież sami wielcy drapieżnicy.   
I świetnie!
Cytat3) Ochtiozaury według mnie powinni być endomitami Morza Słonego. I też nie tak powszechne.
Ale to w takim razie wszystkie najfajniejsze stworzenia zabieramy dla siebie
Cytat4) Proszę, czemu nie? Chociaż uważaj, by Co och za szybko nie wyjedli.
Nie wyjedzą, spokojnie XD
Cytatkrewetkołaków
XDDDDDDDDD


TAK
ZRÓB TO
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

1) Ano, po prostu nie chcę jakoś specjalnie przesadzić.
2) To najlepiej, by różniły się biomami - krokodyle morskoe zgodnie z nazwą, a dunkleosteusy w rzekach. Potwory z delty :P Tako Jożin z bażin :P (weź nazwę po ajdyniriansku jakoś z tego urób, adideacja, czy coś!). I czaszki są, i korkodyle. Co do potworów z głębin to raczej nie, za mało żarła i po co pancerz?
3) No to akurat pasuje do Ajdyniru, jako takiego kolorowego świata :)

Borlach

Cytat2) To najlepiej, by różniły się biomami - krokodyle morskoe zgodnie z nazwą, a dunkleosteusy w rzekach. Potwory z delty :P Tako Jożin z bażin :P (weź nazwę po ajdyniriansku jakoś z tego urób, adideacja, czy coś!). I czaszki są, i korkodyle. Co do potworów z głębin to raczej nie, za mało żarła i po co pancerz?
Dunkleosteusy przecież też za swoich czasów były największymi drapieżnikami i nikt ich ruszyć nie mógł, a pancerz miały xd

Ale można by zrobić tak, że te rzadkie wielkie Dunki z Krokodylami by czasem walczyły, rywalizowały czasem o pożywienie/terytorium, więc pancerz przydatny. Bo ja z kolei nie widzę w żadnej z moich rzek 30 metrowego opancerzonego potwora - już mam tam zwykłe krokodyle i hipopotamy. I to raczej na otwartym morzu miałby więcej pożywienia niż w rzekach. Więc może nie w głębinach, ale na otwartym morzu i przy deltach by sobie żyły?

Cytat3) No to akurat pasuje do Ajdyniru, jako takiego kolorowego świata :)
No, to akurat prawda XDDD

W ogóle jakie wasze ludy muszą mieć o moich wyobrażenia! Odległa, tajemnicza kraina aroganckich, rozwiązłych, pięknych ludzi-gigantów, rządzona przez człowieka który twierdzi, że jest bogiem, z czerwoną kolorystyką, krwawa, wypełniona smokami i dziwnymi ptakami! I w ogóle wszystkim co dziwne XD Plus jeszcze jakieś inne obce wam kulturowo rzeczy.

Serio, czekam na wasze stereotypy/wyobrażenia o Ajdynirze, w postaci jakiś bajek czy ludowych podań! 
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

1) Celna uwaga.
2) Jakie 30 metrów? Nie no, to przeaada. Też za dużo jak dla aktywnego drapieżnika. Zu kürzen, zu kürzen!

A ja czekam na  jakieś opowiadanie z Ajdyniru :P

Borlach

Cytat: Henryk Pruthenia w Czerwiec 08, 2018, 23:02:35
1) Celna uwaga.
2) Jakie 30 metrów? Nie no, to przeaada. Też za dużo jak dla aktywnego drapieżnika. Zu kürzen, zu kürzen!

A ja czekam na  jakieś opowiadanie z Ajdyniru :P
No dobra, nie 30 metrów, przesadziłem XD Ale i tak duży kilkunastometrowy gigant. To co, pasuje scenariusz z deltą i otwartymi wodami + okazyjną rywalizacją z Krokodylami?

A opowiadanie będzie! Po sesji :P 
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Raczej nie, musiałbyś wybrać jednego tylko. W rzekach spokojnie 4-metrowe mogłyby pływać, a przy brzegach (chyba jest pełno raf?) dyszki? Może tak to rozwiązać?

Borlach

Cytat: Henryk Pruthenia w Czerwiec 08, 2018, 23:13:29
Raczej nie, musiałbyś wybrać jednego tylko. W rzekach spokojnie 4-metrowe mogłyby pływać, a przy brzegach (chyba jest pełno raf?) dyszki? Może tak to rozwiązać?
W rzekach to mogę mieć inne ryby pancerne, Dunkle nie koniecznie. Ale jeśli wybrzeże Morza Słonego jest pełne raf koralowych .... tak, to mogłoby działać. Wtedy jakieś mniejsze Dunkle mogłyby wpływać do delt, ale generalnie żyłyby w okolicach raf.
I może niektóre osobniki z rzadka przerastałyby tą dyszke o kilka metrów? xd
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •