Fauna i flora Kyonu

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Wrzesień 02, 2017, 00:04:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Dobra, chciałem coś wrzucić na wikię, ale przez ten zasrany błąd nie da się nic zrobić.

Henryk Pruthenia

Część zwierząt wrzuciłem, muszę jeszcze poczekać na odpowiedź Widsida, by zapełnić jego dżungle. No i jeszcze Spirytusie - wcześniej dałem listę ciekawszych zwierząt, które mogłyby zamieszkać część Twoich obszarów (lista wtedy była skierowana do Widsida), to wybierz z nich. Obrazków jeszcze nie wrzuciłem, bo by wrzucić to co teraz robiłem, musiałem odświeżać paręset razy.

Spiritus

#122
Dobra, trzy zwierzaczki z Murii:
Hyopsodus: gundru [ˈgɑ̃ɽʊ] — występuje w południowych lasach deszczowych i namorzynowych.
Mesonychia: ngāpar [ˈŋuːfə] — w Murii nie występują kotowate ani psowate.
Anomalocaris: deje [ˈdɛɟə] — charakterystyczny czerwony zwierzak występujący na rafach koralowych u południowych wybrzeży Murii; jego populacja z każdym rokiem spada z powodu polowań: jest luksusowym przysmakiem; uwaga: bywa agresywny!

Poza tym, w Murii występują różne gatunki małp, emdemicznych ptaków oraz niewielkie słonie. Ponadto, jak już napisałem, wokół południowych wybrzeży rośnie rafa koralowa.

EDIT: Jeju, poprzednią wiadomość wysłałem w kwietniu.
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Spiritus w Czerwiec 26, 2018, 18:57:16
Dobra, trzy zwierzaczki z Murii:
Hyopsodus: gundru [ˈgɑ̃ɽʊ] — występuje w południowych lasach deszczowych i namorzynowych.
Mesonychia: ngāpar [ˈŋuːfə] — w Murii nie występują kotowate ani psowate.
Anomalocaris: deje [ˈdɛɟə] — charakterystyczny czerwony zwierzak występujący na rafach koralowych u południowych wybrzeży Murii; jego populacja z każdym rokiem spada z powodu polowań: jest luksusowym przysmakiem; uwaga: bywa agresywny!

Poza tym, w Murii występują różne gatunki małp, emdemicznych ptaków oraz niewielkie słonie. Ponadto, jak już napisałem, wokół południowych wybrzeży rośnie rafa koralowa.

EDIT: Jeju, poprzednią wiadomość wysłałem w kwietniu.
Ok, jeszcze dziś wrzucę. Te małpy jakieś specjalne? Fajnie, że wziąłeś Hyopsoda - jedno z fajniejszych zwierząt.

Pluur

Cytat: Spiritus w Czerwiec 26, 2018, 18:57:16
Dobra, trzy zwierzaczki z Murii:
Hyopsodus: gundru [ˈgɑ̃ɽʊ] — występuje w południowych lasach deszczowych i namorzynowych.
Mesonychia: ngāpar [ˈŋuːfə] — w Murii nie występują kotowate ani psowate.
Anomalocaris: deje [ˈdɛɟə] — charakterystyczny czerwony zwierzak występujący na rafach koralowych u południowych wybrzeży Murii; jego populacja z każdym rokiem spada z powodu polowań: jest luksusowym przysmakiem; uwaga: bywa agresywny!

Poza tym, w Murii występują różne gatunki małp, emdemicznych ptaków oraz niewielkie słonie. Ponadto, jak już napisałem, wokół południowych wybrzeży rośnie rafa koralowa.

EDIT: Jeju, poprzednią wiadomość wysłałem w kwietniu.
Jesteś! Chcemy więcej o Murii!
  •  

Henryk Pruthenia

Ano - to prawda - przydałoby się cosik więcej wiedzieć!

Borlach

Cytat: Pluur w Czerwiec 26, 2018, 22:33:52
Jesteś! Chcemy więcej o Murii!
ZDECYDOWANIE tak, proszę polać panom powyżej bo mądrze prawią! W końcu Muria miała być jednym z rywali Imperium, chciałbym wiedzieć z kim przyszło mi konkurować o wpływy w regionie xd
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Borlach

W ogóle to co byście powiedzieli na gatunek nieco większych niż normalne zebr, które można by było oswoić i ujeżdżać?
Wyobraźcie to sobie - nomadzi popierdalający na zebrach! Czyż to nie byłoby piękne? XDDD
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Ale gdzie i jak by się zwały?
Jestem za!

Borlach

Myślałem o moich pustynno-stepowych barbarzyńcach - Unagurach, Esalach i Ażerimach. Czyli generalnie o południowych terenach Imperium i ziemiach jeszcze na południe od nich, aż do Wielkiej Pustynii. Mam taki zamysł, żeby Kotlina (Ten ogród południa pośród gór, z wielkim kraterem meteorowym o którym kiedyś wspominałem. Kiedyś nazwałem ją Ażerimską, ale zmienię nazwę, jakieś propozycję? xD) była kiedyś ojczyzną bardzo starej cywilizacji, prawdopodobnie spokrewnionej z Ajniadami. I istniała przez tysiąclecia, aż do 200-300 lat temu. Gdy najechali i wyrżnęli ich barbarzyńcy popierdalający na zebrach.

Co do nazwy... hmmm, powinny być unagurskiego pochodzenia, z jakąś ewentualną alternatywną ajdyniriańską wersją.
[d͡ɮa:vat͡ɬ] - w mowie Unagurów. Jakkolwiek chcesz to zapisać i spolszczyć. Dllāuatl może
W Imperium mówiono by o nich Kirzasteźva - zniekształcona zbitka, oznaczająca pierwotnie "konia w paski"

Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Kazimierz

  •  

Borlach

Cytat: Kazimierz w Wrzesień 01, 2018, 14:24:57
Może "paskoń"  ;-)
O, brzmi dobrze! Henryk, dodajesz? xD
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Nie xddd
Za wielki gwałt na słowotwórstwie. Ale pakoń? :p

Kazimierz

Paskowany koń > paskokoń > paskoń, tak jak sześciościan > sześcian  :-P
  •  

Henryk Pruthenia