Pytania do tworzenia konworldu.

Zaczęty przez Ліцьвін, Wrzesień 10, 2017, 21:05:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

Τόλας

Ale na jakim tle dochodzi do konfliktu? Np. rasa z miasta wycina drzewa, a rasa drzewna broni. Albo rasa drzewna robi najazdy w celu zdobycia broni, jedzenia, czy czego tam. A potem rasa z miasta robi wyprawę, by udaremnić wypady łupieżcze. No bo wcześniej postawili płotek, a ci z lasu zrobili podkop. Położyli miny przeciwpiechotne, a tamci przeszli na szczudłach. W końcu wybucha otwarty konflikt.
Obok konfliktów są też sojusze i handel. Oczywiście ludzie z lasu mogliby sprzedawać ludziom z miasta jakieś swoje wyroby za ichnie i tak się pewnie głównie dzieje, ale od czasu do czasu zdarza się jakaś klęska nieurodzaju, występują braki, kontrahent nie ma nadwyżek, nie chce oddać towarów deficytowych, więc żeby przeżyć, trzeba go napaść. A drudzy żeby przeżyć, muszą napaść odeprzeć i ochronić się przed rabunkiem. Potem można żyć resentymentami.
To jest taka różna, zmieniająca się intensywność konfliktów zależna od woli ludu i charakteru wodza, równowagi sił, czynników zewnętrznych typu susza i niedostatek jedzenia.

Ale na początku trzeba mieć pomysł na conworld, powieść, opowiadanie i odpowiedzieć sobie na pytanie, po co się je pisze.
  •  

Henryk Pruthenia

Ten temat to jedna, wielka pochwała militaryzmu :D

Rzeczywiście, trzeba też pamiętać o zdarzeniach losowych - a tu susza, a tu wiatr, a obok nie. I co, pozwolisz dzieciom umrzeć?

Todsmer

Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 11, 2017, 14:18:00(...) a tu susza, a tu wiatr (...)
Albo kornik w lesie xD

Magiczny, rzecz jasna.
  •  

Henryk Pruthenia

I wynajęci obrońcy drzew - dendroniści - V kolumna w każdym lesie i sadzie!

Τόλας

I król lasu ujeżdżający prażubra, oczywiście wyposażonego w obowiązkowy dzwonek, jeden sprawny hamulec i ledowe światełka z przodu i tyłu.
  •  

lizard1982

#35
Świat bez wojen też może być ciekawy. Świat pełen szczerych i uduchowionych osób, a pustka wypełniana jest wiarą. I żyjących zgodnie z naturą, bez konsumpcjonizmu i techniki.

Ja tam nie wiem, ale Chrześcijanie, Muzułmanie, czy Żydzi wierzą w tego samego Boga. Nawet w Koranie jest wiele nawiązań do Jezusa i jedna z tradycji muzułmańskich dotyczy Jezusa. Więc nie wiem o co chodzi z tymi wieloma Bogami. Poza tradycjami, religie te są bardzo podobne do siebie.
  •  

Henryk Pruthenia


Kazimierz

CytatJa tam nie wiem, ale Chrześcijanie, Muzułmanie, czy Żydzi wierzą w tego samego Boga. Nawet w Koranie jest wiele nawiązań do Jezusa i jedna z tradycji muzułmańskich dotyczy Jezusa. Więc nie wiem o co chodzi z tymi wieloma Bogami. Poza tradycjami, religie te są bardzo podobne do siebie.
Niezbyt rozumiem, co to wnosi do tematu.
  •  

Τόλας

Świat bez konfliktów (niekoniecznie wojen, zbrodni, Sił Zła i Sił Dobra), bez różnicy interesów, bez ludzkich namiętności popychających do popełniania różnych błędów i głupot, jest światem niemożliwym do zaistnienia. Ktoś zawsze jest ładniejszy od kogoś innego, ktoś mądrzejszy, ktoś ma więcej szczęścia... Nawet za murami klasztorów od czasu do czasu rozwijają się (prawie) epickie historie.
  •  

Obcy

Nie istnieje coś takiego wyidealizowanego. Człowiek od zarania dziejów walczy z drugim człowiekiem o ziemię, władzę, kasę, ukochaną osobę, wiedzę itd., niezależnie od płci, kultury, narodowości czy religii.
  •  

Ліцьвін

Cytat: lizard1982 w Maj 20, 2018, 11:54:40
Świat bez wojen też może być ciekawy. Świat pełen szczerych i uduchowionych osób, a pustka wypełniana jest wiarą. I żyjących zgodnie z naturą, bez konsumpcjonizmu i techniki.

Ja tam nie wiem, ale Chrześcijanie, Muzułmanie, czy Żydzi wierzą w tego samego Boga. Nawet w Koranie jest wiele nawiązań do Jezusa i jedna z tradycji muzułmańskich dotyczy Jezusa. Więc nie wiem o co chodzi z tymi wieloma Bogami. Poza tradycjami, religie te są bardzo podobne do siebie.
Po pierwsze - ten temat jest nieaktualny od ok. roku więc nie wiem po co teraz na to odpowiadasz no ale ok.
Po drugie zaś - czy ty zdajesz sobie sprawę, że mowa tu o świecie wymyślonym? Co więc ma przysłowiowy piernik do wiatraka. Dlatego, że u nas dominują monoteiści to nie mogę wymyślić wielu Bogów? I tak już pomijam całkowite zignorowanie masy religii politeistycznych.

Litewski = Białoruski
  •