Przywitajmy się z przyszłością w naszych językach

Zaczęty przez Mônsterior, Wrzesień 15, 2017, 20:35:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mônsterior

Hej! Proponuję prostą zabawę graficzną ;) Arabastia jest krajem, który funkcjonuje w równoległym do naszego wszechświecie, który polega na tym, że jest identyczny jak nasz, z tą różnicą, że istnieje w nim Arabastia (z czego wynikają różne zmiany w historii). Dostępna jest tu więc Coca-Cola, McD, samsungi, pierdungi i, rzecz jasna, iPhone'y.

Wyobraziłem sobie, jak wyglądałaby arabastyjska strona Apple'a po premierze nowych urządzeń z tej serii. Hasło promujące iPhone'a X to: "Say hello to the future", a iPhone'a 8 - "A new generation of iPhone". Ja zdecydowałem się na dosłowne tłumaczenia. A jak to by wyglądało w Waszych językach?



  •  

Henryk Pruthenia

Ja sam nie zrobię tego hasła, bo wolę Samsungów, ale chciałem pochwalić aktywność! :)

Mônsterior

Cha, cha, dziękuję ;) Wybrałem Apple tylko dlatego, że akurat miałem wszystkie słowa i bardzo podoba mi się ich szata graficzna ;)
  •  

Caraig

Niestety żaden z moich ludów nie przywita się z przyszłością, bo nie dość, że są daleko od Ziemi, to jeszcze wszystkie są na poziomie XI~XIV wieku :(
  •  

Henryk Pruthenia

Wychodzi na to, że ta przyszłość jest za przyszłościowa :<

Kazimierz

No, akurat Kotsowiszczja istnieje w jeszcze dalszej przyszłości :-)
  •  

Borlach

Ewentualnie można by zrobić coś podobnego, tyle że zamiast Ejpla i Ajfona byłby nagłówek jakiejś gazety w stylu a la rewolucja francuska. Coś takiego w konwencji dawnego brukowca.
I jakieś tytuły typu "Olseska księżniczka odkryła sposób na wieczną młodość, wszystkie damy dworu jej nienawidzą! Odkryj jej sekret już dziś!", "Już jutro 174 urodziny Imperatora Ravanisa. Djyazhoar szykuje się na wielkie świętowanie", albo "Siedmiomieście sparaliżowane z powodu wprowadzenia nowego podatku. Czy ślimaki to ryby?"   
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Caraig

Cytat: Borlach w Wrzesień 16, 2017, 19:13:25
Ewentualnie można by zrobić coś podobnego, tyle że zamiast Ejpla i Ajfona byłby nagłówek jakiejś gazety w stylu a la rewolucja francuska. Coś takiego w konwencji dawnego brukowca.
I jakieś tytuły typu "Olseska księżniczka odkryła sposób na wieczną młodość, wszystkie damy dworu jej nienawidzą! Odkryj jej sekret już dziś!", "Już jutro 174 urodziny Imperatora Ravanisa. Djyazhoar szykuje się na wielkie świętowanie", albo "Siedmiomieście sparaliżowane z powodu wprowadzenia nowego podatku. Czy ślimaki to ryby?"   

NIE POPRAWIAJ BINOKLI! TO PRAWDZIWY PATRIARCHA! SPRAWDŹ >>
  •  

Pluur

Cytat"Olseska księżniczka odkryła sposób na wieczną młodość, wszystkie damy dworu jej nienawidzą! Odkryj jej sekret już dziś!"
Oj z tymi xiężniczkami olseskimi bym uważał. Społeczeństwo olseskie nie zna de facto takich tytułów.
  •