Zapadni Slavlang

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Listopad 02, 2011, 18:54:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Mścisław Bożydar

Ale może jednak spróbujemy? :D
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Feles

Jeśli będzie to język Fluid-S i z klasyfikatorami, to się przyłączę.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Henryk Pruthenia

To ma być slavlang...
I to tylko slawistów forumowych!
A psik Ty germańskoanglosaski kocie!
Psik!

tellur

#49
Pred dvěma lětama jesm takože imal ideu zapadnogo slověnskogo jazyka (ili, jak sę ova tema imenuje...zapadnogo slavlanga). Imenoval je sę Zapadnoslaviensk. Moj pomysl je byl taki:vytvoriti jazyk, koji by byl vykonstruovany na podstavě VSIH zapadnyh jazykov (oba lužicka jazyka i kašubski by tu imali byti respektovani). Slovnik stvorěny iz slov, ktore sųt v zapadnoslověnskih jazykah i spolna zapadnoslověnska grammatika itd.
Nu, ideu ne jesm mogl dokončiti. Načalno, hyběly sųt mi izkušenosti s vytvaranijem jazykov. I poslě ne jesm imal čas i glavno, chųť, ovo dokončiti. I jako ględim na toj projekt iznova, hočų go vytvoriti nanovo. No jedina več mi hybaje:drugi ľudi, s ktorymi byh mogl Zapadnosloviensk tvoriti, jerbo sejčas znajų, že TAKI veliki projekt ne možų robiti samy.
Možno byhom (lub byste? kto znaje :) ) go mogli dokončiti společno? Co vy na to?
Čęsť projekta može byti viděna tutaj: http://tellursblog.blogspot.com/
Jesm samo člověk.
Prosty člověk iz prostego kraja – Moravy.
  •  

Vilène

Cytat: tellur w Styczeń 09, 2012, 16:21:14
Pred dvěma lětama jesm takože imal ideu zapadnogo slověnskogo jazyka (ili, jak sę ova tema imenuje...zapadnogo slavlanga). Imenoval je sę Zapadnoslaviensk. Moj pomysl je byl taki:vytvoriti jazyk, koji by byl vykonstruovany na podstavě VSIH zapadnyh jazykov (oba lužicka jazyka i kašubski by tu imali byti respektovani). Slovnik stvorěny iz slov, ktore sųt v zapadnoslověnskih jazykah i spolna zapadnoslověnska grammatika itd. Nu, ideu ne jesm mogl dokončiti.
Odin uživatel togo fora tože imal takoju ideju, rannejšo od tebja:

http://www.conlanger.fora.pl/conlangi,2/miedzy-zachodnio-slowianski,720.html

...i tože jeji ne dokončil.
  •  

Henryk Pruthenia

Meh.
Ale toto nie jest slavlang zachodniozachodni, ale bardziej dla siebie i eksperymentów...