Zaraza - Nowy projekt forumowy - Przygotowania

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Wrzesień 23, 2017, 15:31:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ліцьвін

W ogóle zostali jacyś skośnoocy poza Filipińczykami? Bo z tego co tu widać to Buddyzm padł trupem. :v

Litewski = Białoruski
  •  

Borlach

#16
W Indiach może się jeszcze jacyś ostali. Ale tak to generalnie dupa

To jak mówiłem, ja bym sobie zagarnął Iran i północne Indie.
A jeśli o Iran chodzi to:

  • Niemal wszyscy ocaleni pochodzą z Jazdu. Miastu udało się zachować ścisłą kwarantanne w kilku dzielnicach, dzięki czemu przeżyło około 185 tyś osób
  • Niewielkie społeczności przetrwały również w prowincji Kerman (ok 15 tyś) i Mazandaranie (ok 5 tyś)
  • Na przetrwało farsi w wersji z Jazdu i Kermanu, język mazanderański i dari zoroastryjskie
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Ліцьвін

#17
To jeśli o mnie chodzi:

  • Na Podlasiu ostało się ok 300 tysięcy osób. W większości są to Litwini (Białorusini) zarówno z Podlasia jak i uciekinierzy z Grodzieńszczyzny i Wileńszczyzny. W nieco mniejszej acz będącej trochę mniej niż połową całości liczbie będą też okoliczni Polacy jak i kresowi uciekinierzy. Wymieszają się oni w jeden naród zwany Lićwinami. (czyli tak jak się Białorusini na Podlasiu sami siebie nazywają)
  • Język będzie mieszaniną gwar litewskich (biał.) z Podlasia, Grodzieńszczyzny i Wileńszczyzny oraz gwar polskich z Podlasia, Mazowsza i Wileńszczyzny z przewagą litewską. Będzie więc wschodniosłowiański choć silnie spolonizowany. Na przykład litewskie -u i -aj zastąpi polskie -ę i -ą.
  • Wszyscy ludzie z Podlasia, którzy przeżyli znajdowali się w Puszczy Białowieskiej. Poszli tam za radą tamtejszych rodzimowierców. Widząc jak wszyscy inni którzy im nie uwierzyli i nic sobie z tego nie robili lub zamknęli się w kościołach czy cerkwiach umarli, wszyscy ocalali przeszli na wiarę rodzimą. Puszcza Białowieska staje się świętym lasem, za niszczenie którego każdego spotka kara śmierci.
  • Na Podlasiu powstanie państwo zwane "Nową Lićwą" ze stolicą w Hajnówce. Prócz świętości Puszczy Białowieskiej obowiązkiem każdego będzie sadzenie nowych drzew. Generalnie będzie to państwo dość ekologiczne. Oczywiście drewno dalej będzie używane ino ludzie będą mieć do drzew o wiele większy szacunek dlatego też nie będą ich wycinać nadmiernie i starać się sadzeniem nowych wycinkę starych rekompensować. Puszcza Białowieska będzie oczywiście nietykalnym wyjątkiem. Prawo będzie istniało w formie wiecowej.
  • Pozostałe 400 tysięcy znajduje się po równo po 200 tysięcy we Wrocławiu i w Opolu, gdzie powstaną katolickie państwa-miasta. W Opolu zachowa się odrobinę Niemców, którzy może trochę wpłyną na wygląd tamtejszej polszczyzny. Może opolska gwara śląska przyczyni się do wyparcia tam mowy literackiej?
  • W Finlandii przetrwają głównie Karelowie. Karelia stanie się więc odtąd regionem wiodącym i tam też będzie stolica przyszłego państwa. Przetrwa też mała garstka Finów i Rosjan, którzy się zasymilizują. Rosjanie wpłyną na karelszczyznę dając do niej trochę slawizmów.
  • W trakcie zarazy Karelowie modlili się w cerkwiach o przeżycie. Widząc jak fińscy luteranie umierają podczas gdy karelscy prawosławni przetrwali, wiara prawosławna umacnia się. Ludność staje się wielce religijna wierząc, że tylko ich wiara może ocalić życie.

Może być? :v

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia

Może być! Niech będzie kolorowo! :P
Ja dodam swoje trzy grosze i skomentuję resztę jutro :P

Pluur

No to żeś Henryku poleciał! Sam grywałem w tą grę  :-D
Co prawda miejsca, któreś ostawił są dość dziwne, aczkolwiek nie będę na ten temat dyskutować. Deus vult!.

Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 23, 2017, 16:28:59
Przy okazji liczę na odzew. :)
Borlach, Kazimierz, Pluur, Obcy, Todsmer, co myślicie? :D
Oczywiście przystępuję. Jak tylko zobaczyłem post to sobie zrobiłem listę preferencji:
Polska/Nowa Zelandia
Islandia
Włochy
Argentyna/Kanada
Czy mógłbym - na chwilę obecną zarezerwować Islandię, Kanadę, USA i Włochy? Bo chcę się dokładniej przyjrzeć im względem językowym (dialekty).
No i czy można zmieniać granice, np tak?


Cytat: マシオ w Wrzesień 23, 2017, 22:10:53
To jeśli o mnie chodzi:

  • Na Podlasiu ostało się ok 300 tysięcy osób. W większości są to Litwini (Białorusini) zarówno z Podlasia jak i uciekinierzy z Grodzieńszczyzny i Wileńszczyzny. W nieco mniejszej acz będącej trochę mniej niż połową całości liczbie będą też okoliczni Polacy jak i kresowi uciekinierzy. Wymieszają się oni w jeden naród zwany Lićwinami. (czyli tak jak się Białorusini na Podlasiu sami siebie nazywają)
  • Język będzie mieszaniną gwar litewskich (biał.) z Podlasia, Grodzieńszczyzny i Wileńszczyzny oraz gwar polskich z Podlasia, Mazowsza i Wileńszczyzny z przewagą litewską. Będzie więc wschodniosłowiański choć silnie spolonizowany. Na przykład litewskie -u i -aj zastąpi polskie -ę i -ą.
  • Wszyscy ludzie z Podlasia, którzy przeżyli znajdowali się w Puszczy Białowieskiej. Poszli tam za radą tamtejszych rodzimowierców. Widząc jak wszyscy inni którzy im nie uwierzyli i nic sobie z tego nie robili lub zamknęli się w kościołach czy cerkwiach umarli, wszyscy ocalali przeszli na wiarę rodzimą. Puszcza Białowieska staje się świętym lasem, za niszczenie którego każdego spotka kara śmierci.
  • Na Podlasiu powstanie państwo zwane "Nową Lićwą" ze stolicą w Hajnówce. Prócz świętości Puszczy Białowieskiej obowiązkiem każdego będzie sadzenie nowych drzew. Generalnie będzie to państwo dość ekologiczne. Oczywiście drewno dalej będzie używane ino ludzie będą mieć do drzew o wiele większy szacunek dlatego też nie będą ich wycinać nadmiernie i starać się sadzeniem nowych wycinkę starych rekompensować. Puszcza Białowieska będzie oczywiście nietykalnym wyjątkiem. Prawo będzie istniało w formie wiecowej.
  • Pozostałe 400 tysięcy znajduje się po równo po 200 tysięcy we Wrocławiu i w Opolu, gdzie powstaną katolickie państwa-miasta. W Opolu zachowa się odrobinę Niemców, którzy może trochę wpłyną na wygląd tamtejszej polszczyzny. Może opolska gwara śląska przyczyni się do wyparcia tam mowy literackiej?
  • W Finlandii przetrwają głównie Karelowie. Karelia stanie się więc odtąd regionem wiodącym i tam też będzie stolica przyszłego państwa. Przetrwa też mała garstka Finów i Rosjan, którzy się zasymilizują. Rosjanie wpłyną na karelszczyznę dając do niej trochę slawizmów.
  • W trakcie zarazy Karelowie modlili się w cerkwiach o przeżycie. Widząc jak fińscy luteranie umierają podczas gdy karelscy prawosławni przetrwali, wiara prawosławna umacnia się. Ludność staje się wielce religijna wierząc, że tylko ich wiara może ocalić życie.

Może być? :v
Fajnie :D Aczkolwiek pogańska Puszcza Białowieska brzmi jak manifest polityczny :P

  •  

Ліцьвін

CytatPolska/Nowa Zelandia
Jak bardzo chcesz Polskę to jak mówiłem mogę odstąpić. To i tak tylko wstępny szkic. xd Zostaw mi ino Mazowsze i Podlasie.
CytatFajnie :D Aczkolwiek pogańska Puszcza Białowieska brzmi jak manifest polityczny :P
Nie zaprzeczam. ;)

Litewski = Białoruski
  •  

Pluur

Cytat: マシオJak bardzo chcesz Polskę to jak mówiłem mogę odstąpić. To i tak tylko wstępny szkic. xd Zostaw mi ino Mazowsze i Podlasie.
Pakt Pluur-Maszjo* :D
* - gógel tak podpowiada
Dobrze, niech będzie.

Cytat: マシオNie zaprzeczam. ;)
No i gitara! :D


Co do mapy świata, może to: https://imgur.com/a/0y1z1 ?
Prowincje z Darkest Hour, mam jeszcze takie coś z prowincjami EU3 z jakiegoś moda (co prawda bez gór i rzek, ale część prowincji przebiega na granicy owych).
  •  

Ліцьвін

#22
Dobrze podpowiada. xD
Dla mnie może być no ale ostateczne zdanie należy do Henryka, nie. :v

Litewski = Białoruski
  •  

Pluur

CytatDobrze podpowiada. xD
Wow wow!

CytatDla mnie może być no ale ostateczne zdanie należy do Henryka, nie. :v
Ano poczekamy ;)
  •  

Widsið

Ja bym chętnie wziął Hiszpanię, Portugalię, Maroko i Saharę Z. ;>
  •  

Henryk Pruthenia

#25
Mogę wreszcie jak człowiek odpowiedzieć :)

Cytat: Borlach w Wrzesień 23, 2017, 17:18:27
Podoba mi się! XD Mam skłonność do post-apo a i w Plague Inca sobie pogrywałem wszystko by się udało gdyby nie wy, Islandio i Grenlandio!, także chętnie bym wziął udział.
Proszę bardzo! Ja też mam ten problem z tymi wyspami, ale w nowszej wersji przy lepszych zarazach nie są już one tak problematyczne :)

Cytat: Borlach w Wrzesień 23, 2017, 17:18:27Wahałabym się między Kaukazem, Iranem a Indiami, ale skoroś już Kaukaz zabrał... A w Indiach zostało naprawdę sporo ludu, bodaj najwięcej ze wszystkich krajów. mnie interesowałaby raczej północ Indii, więc może dałoby się je podzielić jakoś?
Tak, możesz to podzielić. Nie widzę problemu. Przecież nie chodzi o to, by przetrwała równomiernie ludność całego kraju, ale na jakimś obszarze, czy coś, albo na paru wsypach. :)

Cytat: Borlach w Wrzesień 23, 2017, 17:18:27
PS: kim grałeś?
Jakiś robak głowowy czy cóś. Nie wiedziałem, że da się dotkliwość zmniejszać, to mię wyleczyli. Następnym razem ludzkość już przegrała :P

Cytat: Borlach w Wrzesień 23, 2017, 17:18:27
PSS: A co z Gruzinami i Tybetem? Oni też znikli? 
Tybet zanikł, bo Chiny nie przetrwały. Nie ma. A co do Gruzinów, to jakieś ich małe grupki mają być czeczeńskimi niewolnikami, ale to w przyszłości. Co ciekawe, Kadyrow przeżył i rządzi! :D

Cytat: Pluur w Wrzesień 23, 2017, 23:06:24
Co do mapy świata, może to: https://imgur.com/a/0y1z1 ?
Prowincje z Darkest Hour, mam jeszcze takie coś z prowincjami EU3 z jakiegoś moda (co prawda bez gór i rzek, ale część prowincji przebiega na granicy owych).
Wybierzemy tą mapę, powinno być spoko, bo to się opiera i o rzeki, i o góry. I ogólnie jest bardzo szczegółowa :)

Cytat: Pluur w Wrzesień 23, 2017, 22:56:52
No to żeś Henryku poleciał! Sam grywałem w tą grę  :-D
Co prawda miejsca, któreś ostawił są dość dziwne, aczkolwiek nie będę na ten temat dyskutować. Deus vult!.
No nie ja to wybierałem akurat :P

Cytat: Pluur w Wrzesień 23, 2017, 22:56:52Oczywiście przystępuję. Jak tylko zobaczyłem post to sobie zrobiłem listę preferencji:
Polska/Nowa Zelandia
Islandia
Włochy
Argentyna/Kanada
Czy mógłbym - na chwilę obecną zarezerwować Islandię, Kanadę, USA i Włochy? Bo chcę się dokładniej przyjrzeć im względem językowym (dialekty).
Dość duży obszar. Początkowo wybrałbym na Twoim miejscu jakiś główny obszar, i jakby było więcej chętnych, to byś musiał z reszty zrezygnować niestety. :<

AKTUALNA LISTA

  • Grenlandia - 55 000 (niezarażona)
  • Islandia - 300 000 (niezarażona) Pluur ?
  • Hiszpania i Portugalia - 2 100 000 Widsið
  • Maroko i Sahara Zachodnia - 150 000 Widsið
  • Indie i Sri Lanka - 7 500 000 Borlach
  • Kanada i Alaska - 70 000 Pluur
  • USA - 950 000 Pluur
  • Ameryka Środkowa (bez Karaibów!) - 2 500 000
  • Brazylia - 150 000
  • Argentyna, Czile i Urugwaj - 750 000
  • Włochy - 450 000 Pluur ?
  • Półwysep Arabski (bez Lewantu i Iraku) - 75 000
  • Persja - 200 000 Borlach
  • Filipiny - 4 500 000
  • Nowa Gwinea - 5 500 500 (niezarażona)
  • Nowa Zelandia - 200 000 Todsmer
  • Polska - 700 000 Miszjo i Pluur
  • Finlandia - 250 000 Miszjo
  • RPA - 75 000
  • Madagaskar - 10 000
  • Bałkany - 950 000 Kazimierz
  • Rosja i Kaukaz - 4 350 000 Azъ

Postaram się sklecić jakiś mały artykuł na wiki, jak coś :)

EDIT: Jakby nikt nie miał nic przeciwko, to wezmę dodatkowo RPA, ok?

Ліцьвін

Jak co to mam zamiar mniej więcej pracować na takim obszarze:
Spoiler
[Zamknij]
Co do sąsiednich ziem to mogę się nimi zająć ale nie muszę.
W ogóle może zostaw jakichś Ajnów czy Koreańców na Sachalinie bo tak trochę smutno, że prawie wszyscy Azjaci trafili do piachu. ;-;

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia

Z tym Sankt-Petersburgiem to musisz oddać, resztę bierz. Sankt-Petersburg będzie ważny w mojej historii, którą niedługo opiszę. Na razie jednak zaznaczmy obszar, gdzie ludzie przetrwali, to jak będą wyglądały państwa w przyszłości, tym zajmiemy się potem. Niedługo opiszę historię Rosji i Kaukazu, i tam będzie wszystko ładnie widać :)

Co do tego, co mówisz, to masz dalej Jakutów :P

Ліцьвін

#28
Ok to masz Piotrogród dla siebie. xd I tak planowałem raczej iść Karelią w Skandynawię.
No ale Jakuci językowo są tureccy więc jednak już trochę tracimy na azjatyckości pod tym względem. xd Chyba trochę Ajnów cię nie zabije, nie? No ale jak uważasz. :v

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia

Zastanawiałem się nad takim żartem, że paru ich przeżyje, i to oni w przyszłości skolonizują Japonię xD