Zaraza - Nowy projekt forumowy - Przygotowania

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Wrzesień 23, 2017, 15:31:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Pluur sobie zarezerwował, ale wziął dużo, więc chyba nikt nie będzie miał nic przeciwko. Jeżeli Pluur nie będzie jakoś bardzo krzyczał - to weź oczywiście! :)

Widsið

Mogę się też nimi podzielić, zależy mi na Rzymie i Dwóch Sycyliach :)
  •  

Obcy

O kuźwa, dwa dni nieobecności,  a już nowa zabawa :)

Ogólnie: mnie jakoś specjalnie nie pociągają althisty.
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Widsið w Wrzesień 24, 2017, 17:57:24
Mogę się też nimi podzielić, zależy mi na Rzymie i Dwóch Sycyliach :)
No to czekamy nań i się niedługo wszystkiego dowiemy :)

Cytat: Obcy w Wrzesień 24, 2017, 18:00:56
O kuźwa, dwa dni nieobecności,  a już nowa zabawa :)

Ogólnie: mnie jakoś specjalnie nie pociągają althisty.
No cóż, każden ma swój gust! :)

Ліцьвін

To może ja wezmę i tych Ajnów? :v Czy to już za dużo?

Litewski = Białoruski
  •  

Borlach

#65
Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 24, 2017, 17:16:06
Edytuj według woli - każdy z nas może zmieniać co chce. Tam jest ta trudność, że jest to tabela, i nazwy państw.
Dobra, zedytowałem ten fragment o uczestnikach.
Męczyłem się przy tym, ale udało się stworzyć perfekcyjną symetrię!
tyle że musiałem dodać Maszjo dodatkowy podpunkt 'x' żeby to osiągnąć

EDIT: ej, to weź tych Ajnów! Będzie można to wpisać w miejsce x
Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 24, 2017, 17:16:06
http://jezykotw.webd.pl/wiki/Plik:Ludy_Zarazy.PNG
Moja wersja. Mógłbyś teraz Borlachu okroić to? Tylko uważaj na moich Ormian! :)
Moje też zrobione. Z Persów ostały się jeno 3 kropki (Mazandaran, Yazd i Kerman) a w (moich) Indiach przede wszystkim zachód i północ (głównie w Radżastanie, Kaszmirze, południu Gudżaratu).
A, i Bhutan! Jeszcze Azjaci nie zginęli póki Butan żyje!
Widać też do jakich terenów w Indiach uzurpuje sobie prawo. Reszte możecie rozgrabić

Jeśli chodzi o lore i rozwój wydarzeń, to o ile mam już całkiem rozwinięty koncept na Persów to co do Indii jeszcze główkuję. Z ciekawostek o których już wiem:
- Dalajlama przeżył! W końcu jest na wygnaniu w północnych Indiach
- Rząd Bhutanu nie załamał się całkowicie, przeżyła para królewska i duża część populacji kraju

Te dwie rzeczy oznaczają że przetrwali nie tylko Azjaci, ale też Buddyzm i język tybetański. A co najlepsze
- jakimś cudem przetrwał sanskryt! I to u nejtiwspikerów
Wedle jakiś tam spisów powszechnych sanskryt jest wciąż używany jako język rodzimy w pewnych wioskach i społecznościach w Indiach, a jedna z nich znajduje się w stanie Madhya Pradesh. Tuż obok Radżastanu. I przetrwała XD
     
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Ліцьвін

Ok to biorę Sachalin, Japonię, Kuryle i pół Kamczatki. Jeszcze pogańska Azja nie zginęła, póki Ajnowie żyją! Tak, Ci ocalali Ajnowie z 3 wioseczek będą akurat wyznawać rodzimy politeizm. ;) Tylko w sumie nie wiem czy dać im katakanę czy cyrylicę? :v Chyba cyrylica ma więcej sensu bo to Sachalin. W sumie Japonia w cyrylicy będzie śmieszna. xD

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia

Bierz cyrylicę! Będzie superancko!
Jakuci, Buriaci, Rosjanie Wschodu - wszystko w cyrylicy. Oj, fajnie będzie wyglądał Daleki Wschód, fajnie! xD

Borlach

W ogóle jeśli dobrze zliczam to na całym świecie po tej zarazie ostało się jakieś 31 785 500 osób
(+5tyś bo teraz zobaczyłem że u mnie w Persji dałem 205 tyś ocalałych. Zmieniać?)
Mniej niż ma nasza kochana Polska

Kurwa, Henryk, byłeś blisko.
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Kazimierz

Cytat: Todsmer w Wrzesień 24, 2017, 17:22:19
A właśnie, nie widziałem, że to było niepodzielone.

To Kazimierzu, mogę? :)
OK.
Ale mogę zachować Epir i zachodnią część greckiej Macedonii (może być i bez dostępu do morza)?

Ogólnie mapę zedytuję chyba dopiero pod koniec tygodnia, bo przez kilka dni raczej nie będę mógł usiąść przed komputerem.
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Borlach w Wrzesień 24, 2017, 19:05:10
W ogóle jeśli dobrze zliczam to na całym świecie po tej zarazie ostało się jakieś 31 785 500 osób
(+5tyś bo teraz zobaczyłem że u mnie w Persji dałem 205 tyś ocalałych. Zmieniać?)
Mniej niż ma nasza kochana Polska
Też chciałem liczyć! Bardzo blisko, ale na szczęście - udało się przetrać.
Nie, nie musisz, nie będziemy się kłócić o te 5 tys. :)

Cytat: Borlach w Wrzesień 24, 2017, 19:05:10
Kurwa, Henryk, byłeś blisko.
;]

Cytat: Kazimierz w Wrzesień 24, 2017, 19:11:52
Cytat: Todsmer w Wrzesień 24, 2017, 17:22:19
A właśnie, nie widziałem, że to było niepodzielone.

To Kazimierzu, mogę? :)
OK.
Ale mogę zachować Epir i zachodnią część greckiej Macedonii (może być i bez dostępu do morza)?

Ogólnie mapę zedytuję chyba dopiero pod koniec tygodnia, bo przez kilka dni raczej nie będę mógł usiąść przed komputerem.
A mógłbyś powiedzieć co mniej więcej chcesz zrobić, bo chciałbym mieć tę mapę skończoną jak najszybciej, a przecież mogę to wszystko zrobić za Ciebie. :)

Widsið

Zmieniłem mapę dla moich obszarów i dodałem małe info o tym, co tam w Iberii się dzieje.
  •  

Henryk Pruthenia

Spoiler
Zaraza dotknęła Hiszpanię i Portugalię, kiedy oba te kraje były pogrążone w poważnym kryzysie politycznym. Paradoksalnie, to właśnie chaotyczna, nieskoordynowana odpowiedź władz centralnych pozwoliła na uratowanie ok. 2,1 mln. z blisko 57 milionów mieszkańców regionu – relatywnie do łącznej populacji najwięcej na świecie. Największe skupiska ludności koncentrują się wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, od Galicji na północy do Cieśniny Gibraltarskiej na południu. Udało się także odratować część populacji nadbrzeżnej Katalonii, doliny Ebro, Vall d'Aran, Andory i północnej Aragonii. Wszystkie te obszary utrzymują ze sobą łączność radiową – przynajmniej na tyle długo, na ile pozwoli stan infrastruktury, której na obszarach opuszczonych nie ma komu utrzymywać ani naprawiać. Kataklizm na obszarze Iberii nie doprowadził do masowego solidaryzowania się ludności w obliczu zagrożenia dla jej istnienia; przeciwnie, gdy rozprzestrzenianie się plagi udało się zahamować, do głosu doszły ruchy irredentystyczne, gotowe utworzyć nowe struktury na gruzach kolosa na glinianych nogach, jakim okazała się obecnie w zasadzie wyludniona i pustynniejąca Hiszpania.
[Zamknij]
Fajne toto, fajnie się czyta, A co z Marokiem? Widziałem, że tam też trochę ludzi przeżyło, i to dodatkowo na dość rozproszonym obszarze.

Kazimierz

#73
Moje założenia dotyczące Bałkanów (pewnie się jeszcze pięć razy zmienią, ale Henryk chce, to napiszę):

  • Na pewno przeżywają Albańczycy (ok. 50 tys.), którzy później skolonizują też Epir
  • Duża część przeżyłych Słowian południowych (ok. 800 tys.) jednoczy się i współpracuje ze sobą w obliczu katastrofy, dzięki czemu kończą się wszelkie konflikty etniczne
  • W przyszłości stworzą oni jedno państwo, a ich język będzie mieszanką ich obecnych mów i będzie posiadał większość cech bałkańskiej ligi językowej
  • Pozostała ludność (100 tys. albo mniej) stanowią bandy szabrowników, którzy rabują opuszczone miasta i wsie
  •  

Ліцьвін


Litewski = Białoruski
  •