Zaraza - Nowy projekt forumowy - Przygotowania

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Wrzesień 23, 2017, 15:31:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ліцьвін


Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia

I wicewersja :P
Ale nie bój się, będą to różne organizmy :P
Po pierwsze Ruś, po drugie mała Udmurcja i Tatarstan, po trzecie jakieś dzikie plemiona, po czwarte Sacha szablą macha, po piąte zmongolszczona Rosja, a po piąte kupcy nad morzami! :)

Ліцьвін

Czyli w Jewropie będzie jedna wielka Ruś? Czy może parę małych państewek? Bo w sumie nie wiem za bardzo czy zrobić jedną Litwę w Europie środkowo-wschodniej czy ją trochę jednak podzielić choćby w Ukrainie i od Łotwy wzwyż. :v

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia

Jedna Ruś, ale nie będzie groźna - na pewno nie dla Karelów i Lićwinów. Będzie się rozwijała, jak to Rosja, w stronę Syberii - i tam to głównie będzie szło osadnictwo. Też w stronę Ukrainy, ale to aż do napotkania ludzi :)

Ogólnie w Rosji będzie szeroko zakrojona akcja obszarnictwa rolniczego (heh), i na własność będą nadawane potężne połacie, które starczą by wykarmić wiele gąb :)

Ліцьвін

A religijnie będzie jeno prawosławie czy też jakieś rodzimowiercze wpływy planujesz? W ogóle myślałem czy może nie zrobić w Karelii ideji 4-tego Rzymu - Kiży i separacji od Moskwy w sensie religijnym. :v W zasadzie będzie to właśnie Carstwo Karelskie. xd

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia

Prawosławie, prawosławie. Żadne wpływy - postaram się by to było w miarę wszystko realistyczne.

Lepiej nie, bo Cerkiew jest u mnie silna, i zaraz by żądała przypomnienia, że Rzym jest w Moskwie! :P

Ліцьвін

Od kiedy to herezja jest gorsza niż zupełnie obca wiara jaką jest rodzimowierstwo? :o Wydawało mi się, że jak ktoś już ma mieć przechlapane to właśnie Litwa. xd

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia

Ogólnie rzecz biorąc herezja to rozszczelnianie swoich szeregów jest gorsze niż zwieranie ich w walce z innymi :P Różnica polega na tym, że Rosja będzie czuła się spadkobiercą starych tradycji, a obwołanie się Czwartym Rzymem, to nie uznawanie Trzeciego Rzymu, kiedy ten jak byk stoi! :)

Ліцьвін

Chociaż Grecja Todsmera zdobędzie przecież drugi Rzym, także co w związku z tym? Chyba jednak i tak do jakiegoś rozłamu dojdzie nawet jeśli Karelia się 4-tym Rzymem nie ogłosi?

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia

Carogród to Carogród, tego nikt nie będzie podważał. Jednak sama idea Trzeciego Rzymu polega na czymś innym, i to nie przeszkadza. :) Sądzę zresztą, że akurat tu będą stosunki pozytywne. Ale Czwarty Rzym może być uznany za obrazę!
Ta zniewaga Kiży wymaga!

Ліцьвін

No ciekawe kto by wygrał. xD Karelia z całą Skandynawią mogłaby chyba Rusi militarnie dorównać. :p

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia

Zresztą, nie lepiej założyć własną autokefaliczną cerkiew? Albo utrzymać się w jedności? Zresztą, z Todsmerem trzeba obgadać, czy nie bawić się w Pentarchię?

Zresztą, kto tam wie Todsmera? Może on osiedli tam imigrantów, albo albańczyków? Brrr!

Henryk Pruthenia

Cytat: マシオ w Wrzesień 27, 2017, 00:51:02
No ciekawe kto by wygrał. xD Karelia z całą Skandynawią mogłaby chyba Rusi militarnie dorównać. :p
Wiesz, ale to by się raczej rozegrało na samym początku.A po oswojeniu południa, to nie wiem, nie wiem :P
Ale tu nie o to chodzi. Ja osobiście wyobrażałem sobie stosunki z sąsiadami dość pomyślnie, w myśl zasad chrześcijańskich. Oczywiście jakieś wojny będą, ale to potem i trzeba obmyślić. Sądzę zresztą, że Karelowie, jak zaczną zasiedlać bądź co bądź lepsze obszary do życia, to nie będą myśleli o Rusi :P

Ліцьвін

#223
No wiem, też nie planuję za bardzo wielkich wojen. xD Tak tylko gdybam. No chyba autokefalia albo pentarchia będzie najlepsza.
Kurde sprawdzam teraz granicę Litwy z zachodnią Małorusią i brzydko to wygląda. ;-; Niby głupi detal ale ładne granice to jednak coś. xd

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia

Wiesz, na razie na to nie patrzmy - wszystko zacznie się układać, gdy będziemy opisali późniejszą historię obszaru. A to jest tylko mapa do wglądu, by się nie szarpać, co jest czyje :)