Zaraza - Nowy projekt forumowy - Przygotowania

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Wrzesień 23, 2017, 15:31:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kazimierz

Toż to gatunek alternatywnohistoryczno-postapokaliptyczny xD
  •  

Ліцьвін

W ogóle może wybiegam trochę za bardzo w przyszłość ale mam pewne ważne dla mnie pytanko. :v
Jeśli chciałbym użyć obrazów tego pana jako zdjęć moich przyszłych litewskich miast to starczy napisać w nawiasie Всеволод Иванов czy może mu lepiej napisać maila z zapytaniem po rusku? Bo te obrazy są naprawdę bajeczne i choć umiem trochę rysować to temu panu nawet i do pięt nie dorównuję. :v

Litewski = Białoruski
  •  

Ліцьвін

Nikt nic nie powie? ;-; No trudno, napiszę imię z nazwiskiem i dam linka do strony. Widziałem, że jego rysunki są na wielu blogach więc chyba to starczy by nie było żadnych problemów z prawami autorskimi.

Litewski = Białoruski
  •  

Borlach

Ja w artykule o Ajdynirze powstawiałem mnóstwo różnych grafik i concept artów, po interwencji Canisa pododawałem w przypisach linki do źródeł.

Wciąż nie ma chyba pełnego konsensusu, ale jak podasz autora i/lub źródło to nie powinno być raczej problemów
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Ліцьвін


Litewski = Białoruski
  •  

Todsmer

I ważne, żeby były to linki do stron autora, o ile to możliwe.

Niemniej jednak, zawsze warto spytać, bo zdaje mi się, że bez zgody autora nie możemy używać tego u nas na stronie/wiki.
  •  

Ліцьвін

To najwyżej do niego napiszę jak już dojdziemy do 2-giego etapu i się spytam. Widzę, że inny artysta, którego obrazy też chciałem użyć ma już napisane: Все права защищены. Копирование материалов разрешено со ссылкой на источник. Także przynajmniej jego pytać nie trzeba ino dać link do źródła. :)

Litewski = Białoruski
  •  

Widsið

Cytat: Borlach w Wrzesień 28, 2017, 14:48:38
Wciąż nie ma chyba pełnego konsensusu
Cytat
Widzę, że inny artysta, którego obrazy też chciałem użyć ma już napisane: Все права защищены. Копирование материалов разрешено со ссылкой на источник. Także przynajmniej jego pytać nie trzeba ino dać link do źródła. :)
Eee... Polskie prawo autorskie jest bardzo precyzyjne pod tym względem. Jest ustawa o prawie autorskim, która powinna rozwiać wszystkie wątpliwości. Bez zgody autora grafika nie może być udostępniona w żadnym zewnętrznym serwisie, ponieważ nasze zasady fair use dopuszczają jedynie użytek osobisty, a za taki trudno uznać wykorzystywanie obrazu w indeksowanym przez wyszukiwarki, publicznie dostępnym serwisie. Majątkowe prawa autorskie wygasają siedemdziesiąt lat po śmierci twórcy i wtedy dopiero stają się domeną publiczną.

Byłem przekonany, że mamy tu wiele talentów graficznych, a tu się okazuje, że to zwykłe złamania praw autorskich :/
  •  

Ліцьвін

Cytat: Widsið w Wrzesień 29, 2017, 07:55:24
Cytat: Borlach w Wrzesień 28, 2017, 14:48:38
Wciąż nie ma chyba pełnego konsensusu
Cytat
Widzę, że inny artysta, którego obrazy też chciałem użyć ma już napisane: Все права защищены. Копирование материалов разрешено со ссылкой на источник. Także przynajmniej jego pytać nie trzeba ino dać link do źródła. :)
Eee... Polskie prawo autorskie jest bardzo precyzyjne pod tym względem. Jest ustawa o prawie autorskim, która powinna rozwiać wszystkie wątpliwości. Bez zgody autora grafika nie może być udostępniona w żadnym zewnętrznym serwisie, ponieważ nasze zasady fair use dopuszczają jedynie użytek osobisty, a za taki trudno uznać wykorzystywanie obrazu w indeksowanym przez wyszukiwarki, publicznie dostępnym serwisie. Majątkowe prawa autorskie wygasają siedemdziesiąt lat po śmierci twórcy i wtedy dopiero stają się domeną publiczną.

Byłem przekonany, że mamy tu wiele talentów graficznych, a tu się okazuje, że to zwykłe złamania praw autorskich :/
Ale przecież napisane jest Копирование материалов разрешено со ссылкой на источник, co znaczy: Kopiowanie materiałów jest dozwolone w odniesieniu do źródła. Czy mówisz, że to i tak odnosi się tylko do prywatnego użytku? No jeśli tak to jak mówiłem po prostu się spytam lub ewentualnie sam coś narysuje choć dłużej to potrwa. W sumie to nie jest na czas to może i bez różnicy.

Litewski = Białoruski
  •  

Widsið

Nie znam białoruskiego, więc nie byłem pewien, co tam jest napisane. Jeśli autor wyraża zgodę za podaniem źródła, to wtedy nie ma problemu - nie może to na pewno być użytek komercyjny, ale z hobbystycznym nie będzie problemu. Przy dodawaniu pliku trzeba wskazać na jego źródło (nie może być hotlink do obrazka), a także na stronę, gdzie autor zgodę na użytek za podaniem źródła wyraża.

@Borlach, sprawdź czy autorzy grafik pozwalają na takie ich użycie. Jeśli nie, będziemy musieli je skasować (ale nadal będzie możliwość podawania do nich linków).
  •  

Ліцьвін

To akurat był rosyjski. :v Litewski (białoruski) nie ma litery И. No rozumiem, dzięki za objaśnienie wszystkiego. :)

Litewski = Białoruski
  •  

Todsmer

Cytat: Widsið w Wrzesień 29, 2017, 13:23:52
@Borlach, sprawdź czy autorzy grafik pozwalają na takie ich użycie. Jeśli nie, będziemy musieli je skasować (ale nadal będzie możliwość podawania do nich linków).
Ew. zawsze można do nich po prostu napisać, i się spytać, czy można, jeśli nie piszą tego jawnie.
  •  

Borlach

A jak to jest z obrazami zaczerpniętymi wprost z Wikipedii? Typu większość grafik przedstawiających zwierzęta żyjące w Imperium
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Todsmer

Sprawdź dokładnie, o ile pamiętam, grafiki w Wikipedii pozwalają na takie użycie w niekomercyjnych przypadkach, byle było opisane źródło.

Zresztą, każda grafika na wiki ma licencję podaną.
  •  

Widsið

Pozwoliłem sobie dodać Tajwan do listy miejsc, gdzie ktoś tam przetrwał, bo mam pewien pomysł na nowy mit założycielski chińskiej cywilizacji i ciekawe pomysły na bardziej szczegółowy opis lat po zarazie. Mam nadzieję, że nie ma ku temu obiekcji? Dla zrekompensowania przetrzebiłem bardziej populację Filipin :)
  •