AAR [EU4 - 1356 - A Timeline Extension Mod]

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Styczeń 24, 2018, 00:31:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Planuję w najbliższej przyszłości (czy. w piątek/sobotę) zająć się grą w EU4. Przy czym, inaczej niż zazwyczaj, mam zamiar Wam to na bieżąco relacjonować.

Przy czym, mam zamiaru się trzymać paru zasad:

  • 1. Mam zamiar grać realistycznie i odgrywać rolę władców dopasowując się do ich charakteru.
  • 2. Będę grał naprzemiennie różnymi państwami. Po śmierci monarchy będę od razu kończył rozgrywkę i zacznę grać innym krajem. Mam tak zamiar zrobić, dlatego, że grając jednym krajem zachowujemy się jak jeden monarcha żyjący paręset lat, czego chciałbym uniknąć
  • 3. Będę opisywał sytuację polityczną i geopolityczną każdego kraju.
  • 4. W pewnej mierze będziecie mieli wpływ na wybór przeze mnie państwa, którym będę następnie grał. Z prawem wybrania czegoś innego, bo tak. :P
  • 5. Będę modyfikował na bieżąco grę. To jest, arbitralnie będę uznawał, że jakaś kultura pod wpływem tutejszego rozwoju dziejów najprawdopodobniej by się już rozpadła i będę to implikował do gry.
  • 6. Będę w dużej mierze wrzucał to nie tyle tutaj, co na wiki. Nie chcę mnożyć bytów - choć wiem, że mniej osób będzie to oglądało przez to. Ale mimo to, to ma być frajda jednak dla mnie! :P
  • 7. Będę grał przede wszystkim krajami europejskimi. Nie pociąga mnie jakoś granie indiany, hindusy, czy indonezyjczyki.

I teraz pytanie do Was: jaki kraj polecacie na start? Nie grałem do tej pory od tej daty. Zastanawiam się poważnie nad Pomorzem, Brandenburgią, Sabaudczykami.

Widsið

  •  

Pluur

Burgudnia jest ciekawy krajem na początek, może Sardynia?
PS: Coś czuję, że (jeśli to się powiedzie i się coś odwali ciekawego) będzie to wylęgarnia natlangów.
  •  

Borlach

Yyy... Serbia? Wiesz, remove kebab byłoby ciekawe :P
Poza tym teraz zastanawiam się czy nie powinienem wam relacjonować mojej próby odbudowania sasanidzkiej Persji
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Ліцьвін

Na meiou możesz nawet zacząć jako Kosowo. :v Może Nowogród albo Wielki Perm? (choć to drugie bardzo trudne na początek)

Litewski = Białoruski
  •  

Todsmer

Zacznij od Chińczyków :)
Albo jakichś innych Inków, coby dać Europie trochę czasu samodzielnej rozgrywki :)
  •  

Henryk Pruthenia

Nie no, właśnie nie chcę za bardzo się w to bawić.
Póki co waham się między Sabaudią i Burgundią. Mam też pomysł na Węgry, ale to może potem :)

Henryk Pruthenia

Nie wiem, czy uda mi się wszystko dziś wrzucić, bowiem mam problemy z internetem.
Gramy Sabaudczykami.

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Styczeń 24, 2018, 19:57:08
Nie wiem, czy uda mi się wszystko dziś wrzucić, bowiem mam problemy z internetem.
Gramy Sabaudczykami.
Eh te Włosi.
  •  

Henryk Pruthenia


Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Styczeń 25, 2018, 08:49:52
E, przecież za raz gram innym władcą :P
Ano wiem, no ale mamma mija! Jak idzie?
  •  

Henryk Pruthenia

Sabaudczykami osiągnąłem naprawdę wiele, udało mi się zdobyć Genuę i trochę Szwajcarii.
Wszystko ładnie wrzucę później :)

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Styczeń 26, 2018, 05:36:03
Sabaudczykami osiągnąłem naprawdę wiele, udało mi się zdobyć Genuę i trochę Szwajcarii.
Wszystko ładnie wrzucę później :)
Buech :S Coś długo ci ten król żyje. Z kodami grasz?
  •  

Henryk Pruthenia

Król zmarł, grałem tylko raz.
Nie no, bez.

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Styczeń 26, 2018, 18:31:45
Król zmarł, grałem tylko raz.
Nie no, bez.
Umarł król, niech żyje król. Kto* Czym teraz?

* - mam wrażenie, że często się to polszczyźnie zdarza :S
  •