Nowy przybysz

Zaczęty przez 커래얟쓰, Marzec 14, 2018, 01:49:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Co do dołączenia do Kyonu, to miejsce jest, ale najpierw muszę zobaczyć jak piszesz :)

Pluur

Cytat: VaylorMyślę że jest spowodowane tym że są to języki (w sensie geograficznym) nam bliskie a jakże nietypowe. To taka wisienka która przypada do gustu większości osób. Nawet Tolkien jeśli mnie pamięć nie myli swoją quenye oparł m.in na fińskim...
No coś w tym może być. Ciekawy jestem, czy społeczności konlangerskie w Zachodniej Europie opierają się tak samo celtyckim i baskońskiemu, w USA indiańskim, a gdzieś w Australii aborygeńskim?  ???

A co do tej pięknej zbitki [ʎ͡ʑ] to w olseskim też miało pierw być coś podobnego, albo nawet takiego samego, ale ostatecznie stanęło na [ɰl~ʟ̞] oraz [ꞎ̬ ].
  •  

Ghoster

#17
[...........]
  •  

Pluur

Cytat: Ghoster w Marzec 18, 2018, 19:42:03
Ta trzecia od końca nic nie znaczy. xd To małe 'l' u góry oznacza, że plozja następuje nie w miejscu końcówki języku, a bocznie. Nie ma plozji w aproksymancie.
A to [ɰ] nie może mieć charakteru bocznego? Czyżbym w miejscu tej spółgłoski wymawiał [ʟ]?
  •  

Ghoster

#19
[...........]
  •  

Pluur

Cytat: Ghoster w Marzec 18, 2018, 20:37:28
Zważywszy na to, że frykatywy to po prostu mocno przyciśnięte aproksymanty, to równie dobrze możesz tam wymawiać frykatywę, jako że welarny boczny aproksymant jest de facto dość ciężki i niepraktyczny, niedokładnie wymówiony przechodzi w dźwięczną frykatywę. Ale co ty tam wymawiasz, to nie wiem. xd
Ojej ciekawe, co do wymowy to:
KLIK
Kórda resafux kofŏṕes kjá vą̆nküa kórdaḱ ejbą. Hit tysth un anihowa (lef́égs un kobib hḱysyn un Sverigeb janví).
To 'w' jest tym dźwiękiem o którym rozmawiamy.
  •  

Ghoster

#21
[...........]
  •  

Pluur

Cytat: Ghoster w Marzec 18, 2018, 21:32:37
Wymów raczej dziesięć razy ten dźwięk samotnie i wokół samogłosek, bo tak nic nie słychać. Ale to chyba raczej aproksymant.
Postaram się, może nawet jutro.

Cytat: Ghoster w Marzec 18, 2018, 21:32:37
Brzmi jak małżeństwo Norwega z Xhosanką.
Oj to chyba komplement <3
  •  

커래얟쓰

Piszę tutaj bo nie chce śmiecić nowymi wątkami. Istnieje opcja zmiany nicku na forum ?
  •  

Henryk Pruthenia

Tak, albo moderator, albo administrator może Ci to zrobić.

커래얟쓰

No to znów mam inne imię  8)
Tym razem mam nadzieję na stałe  ;)
  •  

spitygniew

Ty to jesteś ten z hińskimi znaczkami, tylko wcześniej miałeś inne?
P.S. To prawda.
  •  

커래얟쓰

  •  

spitygniew

W ogóle uważam, że powinno się zakazać posiadania nicków w alfabetach innych niż łaciński. Nie dość, że często nie wiadomo jak to odczytać, to jeszcze jakby dwóch się uparło na np. chińskie znaczki, to normalny człowiek ich nie odróżni.
P.S. To prawda.
  •  

Kazimierz

A łacinkę to zawsze można normalnie odczytać? A chińskoznaczkowców da się rozpoznać po awatarze  :P
  •