Autor Wątek: Finis Kynos  (Przeczytany 18802 razy)

Offline Borlach

Odp: Finis Kynos
« Odpowiedź #285 dnia: Wrzesień 15, 2020, 11:06:46 »
Ajdyniriańskie karawany, jak pogoda pozwala, wiozące na południe, wzdłuż gór do Nuarii trochę lekkich przypraw, po to by wrócić z nieproporcjonalnie wielkimi ilościami złota i kamieni szlachetnych?
Imperialni kupcy lubią to!

Pewnie taki handel odbywałby się rzadko i tylko w konkretne pory roku, ale wielu kupców na pewno zbije wielkie fortuny na takim handlu. A przez to w Ajdynirze powstanie dużo różnych opowieści o Najdalszym Południu
Oto ja, Adwokat Diabłów

Offline Canis

« Odpowiedź #286 dnia: Wrzesień 15, 2020, 20:57:28 »

Offline Pluur

« Odpowiedź #287 dnia: Wrzesień 15, 2020, 23:34:18 »
Super pomysł, ale nie wiem czy nie lepiej by było, żeby jeden kraj Kyonu miał jeden rozbudowany wiersz, a nie kilka mniejszych.

EDIT: A co do postu Canisa o Olsenii i Nuarii to spoko. Warto tu wspomnieć o Wiraflycach (https://jezykotw.webd.pl/wiki/Wiraflycy), którzy mieszkają między Surdem a Nuarią. Niech będą spokrewnieni z Nuaryjczykami. Jak będę widział, że Kyon znowu ruszy, to obiecuję opisać ich język, a także zgłębić się w olseskie podboje. Ino teraz niezbyt mam głowy do tego. Uwierzcie, że pisanie dla samego pisania jest fajne, ale jednak dość deprymujące. Po za tym trochę mi to pachnie scenariuszem hiszpańskim, a Olsenii tak blisko do Hiszpanii jak Polsce do Japonii.
Zaś co do karawan borlaszych - z tego co pamiętam, poza wielką pustynią, Nuarię od reszty kontynentu oddzielają wysokie góry, więc ten handel to by się musiał odbywać raz na sto lat ziemskich.
Wracając znowuż do Olsenii - to w sumie odpowiadałoby to jednej z mniej wyklarowanych wizji Olsenii jako odbicia hipotetycznej demokratycznej Wielkiej Rosji, która zjednoczona została Nowogrodem, nie Moskwą. Nuaria dodaje piękną głębię strategiczną. Z drugiej strony jestem ciekawy jak wyjdzie sprawa z Kaurdami (BORLACH!) - bez tego ciężko mi nawet planować granice po 9509 EK, bo o ile skolonizowanie Felży (Wyspy Północnej) jest pewne, o tyle utrzymanie Szyszenii nie. Z drugiej strony kiedyś myślałem, żeby olseskimi były także Wyspy Dorzecza (por: https://jezykotw.webd.pl/wiki/Kuniecy)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2020, 23:41:44 wysłana przez Pluur »