Drugi althist Maszjo

Zaczęty przez Ліцьвін, Czerwiec 27, 2018, 16:28:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Borlach

Cytat: マシオ w Październik 28, 2018, 16:01:14
Który w tym świecie także istniał więc granice mają swoje wytłumaczenie. ;) Jakieś inne pytania?
Istniał? Tfu
sadviolinmusic.mp3
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Ліцьвін

No istniał, przeczytałbyś panie historję, a nie. xD Ale upadł w 1960. ;)

Litewski = Białoruski
  •  

커래얟쓰

1. Wietnam widzę podzielony. Północ komunistyczna czy nie?
2. Czemu południe jest hinduistyczne i czemu Kambodża zagarnęła połowę Sajgonu :O Co tam się stało właściwie
3. Assam poza granicami Indii ? Aż tacy niezależni ?
4. Malezja fajnie rozrośnięta
5. ŻĄDAM ODDANIA OKINAWY JAPONII!!!!
6. Dobrze widzieć Koreę razem a Tybet osobno
7. Napisz coś o Mjanmie. Nie mogę jej nigdzie znaleźć xDDDDDDDD
  •  

Ліцьвін

#33
Cytat: Vaylor w Październik 28, 2018, 17:28:55
1. Wietnam widzę podzielony. Północ komunistyczna czy nie?
2. Czemu południe jest hinduistyczne i czemu Kambodża zagarnęła połowę Sajgonu :O Co tam się stało właściwie
3. Assam poza granicami Indii ? Aż tacy niezależni ?
4. Malezja fajnie rozrośnięta
5. ŻĄDAM ODDANIA OKINAWY JAPONII!!!!
6. Dobrze widzieć Koreę razem a Tybet osobno
7. Napisz coś o Mjanmie. Nie mogę jej nigdzie znaleźć xDDDDDDDD
1. Nie podzielony, jeno nie podbili Czampy jak u nas i tamci dalej są osobnym bytem. Komunizm zdechł z całego świeta.
2. Południe Indji? To są tylko dominujące religje w konkretnych krajach, nie znaczy to, że każdy obszar tego kraju ma tą religję jako dominującą. W każdym z tych krajów jest oczywiście masa innych religji, mapa pokazuje jeno tą, która ma największy % licząc całą populację kraju. A dobra ci chodzi o Czampę. Czamowie byli hinduistyczni przed podbojem przez Wietnam, zislamizowali się po podboju, tutaj nie było podboju wietnamskiego więc zachowali wiarę hinduską. Temu, że tam żyją Khmerzy, Kambodża z naszego świata jest za mała, dużo ziem z przewagą khmerską jest w innych krajach. Starałem się tam dać jak najprawilniejsze etnicznie granice.
3. W tym świecie tak.
4. Ano.
5. Przykro mi ale Chiny tu są potęgą, mają nawet kolonię w Ameryce.
6. Ano.
7. Hahaha, śmieszne.


Litewski = Białoruski
  •  

Úlfurinn

Ofuj, niepodległa Erytrea, jak mogłeś... :(

Ale ogólnie Azja mi się nawet podoba, chociaż mogłoby być mniéj postkolonialnie (głównie tu chodzi o Indochiny)
smrt zidum
  •  

커래얟쓰

Zatem idziemy głębiej. Co skolonizowali chińczycy? I jaki mają aktualnie system władzy? I czemu nie zagrabili tybetu skoro są mocarstwem a to w sumie nie daleko? Nie rozszerzyli ekspansji na choćby Koreę czy azję południowo wschodnią?

Kurde o same wojny się ostatnio pytam xD
  •  

Ліцьвін

Cytat: Úlfurinn w Październik 28, 2018, 21:58:23
Ofuj, niepodległa Erytrea, jak mogłeś... :(

Ale ogólnie Azja mi się nawet podoba, chociaż mogłoby być mniéj postkolonialnie (głównie tu chodzi o Indochiny)
Dobra dałem tą Erytreę i Dżibuti do Etjopji i Somalji. Nie wiedziałem, że to twory mało tradycyjne, dzięki.
Cytat: Vaylor w Październik 28, 2018, 22:30:28
Zatem idziemy głębiej. Co skolonizowali chińczycy? I jaki mają aktualnie system władzy? I czemu nie zagrabili tybetu skoro są mocarstwem a to w sumie nie daleko? Nie rozszerzyli ekspansji na choćby Koreę czy azję południowo wschodnią?

Kurde o same wojny się ostatnio pytam xD
O koloniach dowiecie się gdy powstanie mapa Ameryki. ;) Chiny to cesarstwo. Nie zagrabili Tybetu bo Tybet nie oferuje niczego atrakcyjnego, nasze Chiny mają go tylko dlatego, że Komuchy są ekspansywne i muszą swoją ideologję dawać wszędzie gdzie się da. Cesarskim Chinom nie opłacało się napadać na Tybet. Korea i Japonja są w chińskiej strefie wpływów poniekąd. Dalej się nie rozszerzyły bo europejskie potęgi kolonialne były równie silne albo mocniejsze, Chiny więc główne walczyły o to by być równym partnerem w kontaktach z nimi, nie były wystarczająco silne by stać się jedyną potęgą azjatycką.

Litewski = Białoruski
  •  

커래얟쓰

A jaka dynastia zasiada na tronie? Qing?
  •  

Henryk Pruthenia

Szkoda trochę tych Chin, mimo wszystko fajnie byłoby o próbach ataków zaklęciami w XIX wieku na armie Zachodu.

Todsmer

CytatNie zagrabili Tybetu bo Tybet nie oferuje niczego atrakcyjnego, nasze Chiny mają go tylko dlatego, że Komuchy są ekspansywne i muszą swoją ideologję dawać wszędzie gdzie się da. Cesarskim Chinom nie opłacało się napadać na Tybet.
Lol, nieprawda xD
  •  

Ліцьвін

Cytat: Vaylor w Październik 28, 2018, 22:59:59
A jaka dynastia zasiada na tronie? Qing?
Qing.
Cytat: Борівой w Październik 29, 2018, 06:46:44
CytatNie zagrabili Tybetu bo Tybet nie oferuje niczego atrakcyjnego, nasze Chiny mają go tylko dlatego, że Komuchy są ekspansywne i muszą swoją ideologję dawać wszędzie gdzie się da. Cesarskim Chinom nie opłacało się napadać na Tybet.
Lol, nieprawda xD
Czemu? xD A co ma Tybet takiego? Głównie góry, wątpię by był warty walki o niego. Cesarskie Chiny nie były takie ekspansywne i Tybet w strefie wpływów powinien im w zupełności wystarczać.

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia

Chiny są w Nowym Świecie
Chiny nie są ekspansywne.

Wykreśl jedno.

Ліцьвін

#42
Tybet jest w ich strefie wpływów jak Korea i Japonja, nie muszą go od razu anektować. A kolonizowanie Ameryki zdaje się mniej problematyczne niż próba anektowania Tybetu. Mówiąc ekspansywne miałem na myśli podbijanie innych krajów azjatyckich.

Litewski = Białoruski
  •  

Kazimierz

  •  

Ліцьвін

Cytat: Kazimierz w Październik 29, 2018, 15:32:07
Cytat: マシオ w Październik 29, 2018, 15:29:17
[...] aneksować.
Nie kompromisuj się  :P
Oj czepienie się literówki, jakże rzeczowe. Już poprawiam. xd

Litewski = Białoruski
  •