Conlangerskie przechwałki

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Lipiec 17, 2018, 13:29:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

...czyli chwalimy się co ostatnio udało się nam osiągnąć na polu conlangerstwa!



Udało mi się właśnie skończyć dodawać słowa do słownika j. albiońskiego - dodałem w ciągu 24h ponad 600 słów, a jest to aposterioryk! Jestem z tego, przyznam, niezmiernie dumien. Szkoda tylko, że nie chciało mi się dodawać coniektórych etymologij - byłoby ciekawiej dowiedzieć się, skąd jakie słowo się brało. Ale no cóż, za to mam najbardziej rozbudowany słownik aposterioryczny w moich dziejach.

Todsmer

Faktycznie dużo - mój największy słownik (pierwotnej wersji szybskiego) ma dokładnie 823 pozycje i nie ma w nim czasowników, ale w przypadku germańskich mamy bardzo dużo materiałów. Szacun :)
  •  

Henryk Pruthenia

Dzięki!
Wbrew pozorom, jeżeli się dokopiesz, to jest trochę źródeł, choć porozrzucanych i niekompletnych.

Pluur

Gratuluję! Podwójnie, bo nie dość, że zrobiłeś kawał dobrej roboty, to jeszcze zmotywowałeś mnie do bojkowskiego - będzie wersja nowobojkowskiego na dniach!
  •  

Henryk Pruthenia

Nie rozumiem, co Wy wszyscy macie z tymi wersjami i restartami języków :P

Obcy

> zilna (wzrok)
> fiń. silmä (oko)

Teorja nozdradydzka rzondzi!
  •  

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 17, 2018, 23:58:11
Nie rozumiem, co Wy wszyscy macie z tymi wersjami i restartami języków :P
Źle się wyraziłem, chodzi mi o kolejny etap języka (bo opublikowałem o staro- i średniobojkowskim, teraz będzie forma nowoczesna (XIX wiek +/-).
  •  

Caraig

Cytat: Obcy w Lipiec 18, 2018, 07:41:30
> zilna (wzrok)
> fiń. silmä (oko)

Teorja nozdradydzka rzondzi!

- hawryjskie kvims "pies", w drugim nienazwanym jeszcze konlangu kũims "ts." (oba z prahabarskiego *ku̯èmse)
- tocharski B ku "pies" (obl. kweṃ)

Potwierdzona po raz kolejny xD
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Caraig w Lipiec 18, 2018, 16:40:55
- hawryjskie kvims "pies", w drugim nienazwanym jeszcze konlangu kũims "ts." (oba z prahabarskiego *ku̯èmse)
- tocharski B ku "pies" (obl. kweṃ)

Potwierdzona po raz kolejny xD
No i albiońskie qy (-on- !!!) "pies"!

Τόλας

No nie słabcie mnie!
Mój talski ma qôf na psa, z rdzeniem q-u-f.
A dumny jestem z rdzenia f-k-l na kiwać, wahać, chybotać, wziętego z nazwiska Jeana Bernarda Léona Foucaulta, tego od wahadła.
Mała rzecz, a cieszy.
  •  

Obcy

Cytat: Toyatl w Lipiec 18, 2018, 18:28:38
A dumny jestem z rdzenia f-k-l na kiwać, wahać, chybotać, wziętego z nazwiska Jeana Bernarda Léona Foucaulta, tego od wahadła.
Mała rzecz, a cieszy.

I znowu teoria nozdradydzka! Niem. wackeln też to znaczy :)
  •  

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 18, 2018, 18:09:24
Cytat: Caraig w Lipiec 18, 2018, 16:40:55
- hawryjskie kvims "pies", w drugim nienazwanym jeszcze konlangu kũims "ts." (oba z prahabarskiego *ku̯èmse)
- tocharski B ku "pies" (obl. kweṃ)

Potwierdzona po raz kolejny xD
No i albiońskie qy (-on- !!!) "pies"!
Nowobojkowskie ku :D
  •  

Caraig

Mnie właściwie chodziło, że wytworzyłem nieświadomie parę fałszywych kognatów, by potem zorientować się, że coś jednak przypominają (te języki są a priori). Na dokładkę jeszcze phab. *su̯élī "słońce" (> hawr. sveli, drugi sũil)
  •  

Spiritus

Offtop:
Cytat: Toyatl w Lipiec 18, 2018, 18:28:38
A dumny jestem z rdzenia f-k-l na kiwać, wahać, chybotać, wziętego z nazwiska Jeana Bernarda Léona Foucaulta, tego od wahadła.
Mała rzecz, a cieszy.
W takim razie rdzeń ten powinien mieć jeszcze drugie znaczenie: nadzorować i karać xD.