Język Bhāraşek [bʱaːɾaʂɛk]

Zaczęty przez Draco332, Lipiec 20, 2018, 11:49:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Borlach

Ej, póki co Bhāraşek zapowiada się świetnie! Mój kochany sanskryt i węgierski to zajebista inspiracja, czekam na więcej. I oczywiste chciałbym zobaczyć jakiś dłuższy tekst, najlepiej z nagraniem.

Ciekaw jestem czy język jest aglutynacyjny czy fleksyjny.
A tak wgl to napisz coś o przymiotniku
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Draco332

Cytat...(swoją drogą wyobrażam sobie w Baraszanie protesty w XX wieku antyklerykalne, gdzie lud, państwo i inne są specjalnie w nieskończonej liczbie urobione :P).
Skąd taka nazwa?  :-)

CytatCiekaw jestem czy język jest aglutynacyjny czy fleksyjny.
Ogólnie, język na wzór węgierszczyzny (istnieje takie słowo?) ma być aglutynacyjny, aczkolwiek wszystko pewnie wyjdzie w praniu.

Cytat
A tak wgl to napisz coś o przymiotniku
Właśnie, o co chodzi z tym przymiotnikiem? To jakiś rodzaj memu forumowego?
  •  

Henryk Pruthenia

Tak, jasnysfinks/Lukas się zawsze o to pytał.

Spiritus

System samogłosek jest lekkawo przerośnięty, ale da się przeżyć. Choć spodziewałbym się, że w szeregach /æ ɛ e/ i /ɒ ɔ o/ szybko doszłoby do uproszczenia - większość języków prędzej czy później przestaje sobie radzić z /ɛ e/, /ɔ o/, a co dopiero z takim potrójnym rozróżnieniem.

Co do spółgłosek - czym różni się to osamotnione /ʃ/ od /ʂ/ i /ɕ/?

Offtop:
Cytat: Caraig w Lipiec 20, 2018, 13:55:40
CytatNastępnie do zaimków wejdzie rodzaj "bezpłciowy" (jeszcze nie mam na niego nazwy), używany jeśli mówi się o osobach odmiennej płci.
Są tylko dwie płcie.
Aleś zabłysnął. Polecam czasem odejść od komputera.
  •  

Draco332

Cytat: Spiritus w Lipiec 23, 2018, 21:02:19
System samogłosek jest lekkawo przerośnięty, ale da się przeżyć. Choć spodziewałbym się, że w szeregach /æ ɛ e/ i /ɒ ɔ o/ szybko doszłoby do uproszczenia - większość języków prędzej czy później przestaje sobie radzić z /ɛ e/, /ɔ o/, a co dopiero z takim potrójnym rozróżnieniem.

Co do spółgłosek - czym różni się to osamotnione /ʃ/ od /ʂ/ i /ɕ/?
W Bhāraşẹk to /ʃ/ nie jest pochodną od /s/, poza tym to ostatnia głoska której nie jestem pewien, jej brzmienie może się w każdej chwili zmienić jeśli zda mi się bezużyteczna.
  •  

Draco332

 Kolejne zmiany:
Cytat
Bb, Bh [b, bʱ]
...
Dd, Ḍḍ, Dh [d, ɖ, dʱ]
...
Gg, Gh [g, gʱ]
...
Jj [d͡ʑ]
...
Oo, Öö, Őő, Ōō, Ọọ [o, œ, œː, oː, ɔ]
...
Xx [ɧ]
- przydech przy spółgłoskach dźwięcznych również jest dźwięczny (/ʱ/),
- zmiana fonemu dla "j" z /ʝ/ na /d͡ʑ],
- zmiana fonemu dla "ö" z /ø/ na /œ/, a co za tym idzie zmiana brzmienia długiej głoski "ő",
- zmiana fonemu dla "x" z /ʃ/ na /ɧ/.
  •  

Draco332

Dobra wiadomość, jeśli będę miał czas, jutro wrzucę podstawowe zasady deklinacji (może i jeszcze zaimki dzierżawcze). Tu powiem że przypadków zostało naliczonych 39  :-)
  •  

커래얟쓰

  •  

Kazimierz

  •  

Draco332

Mam pytanie, kiedy klikam "Umieść tabelę" wyświetla mi się kod:

Cytat
[table*]
[tr*]
[td*][/td*]
[/tr*]
[/table*]
Gwiazdki nie mają żadnej funkcji, wpisałem je żeby kod nie zniknął. Pytanie jest takie - jaki to kod? I jak włączyć tu obramowanie?
  •  

Kazimierz

https://wiki.simplemachines.org/smf/Table
A jak chcesz obramowanie, to wpisz [table=1], albo [table=2]  (różni się nieco stylem).

A żeby kod nie zadziałał umieść go w [nobbc] [/nobbc], jak ja to zrobiłem przed chwilą  ;-)
  •  

Draco332

#26
Dzięki, przynajmniej jakoś uporządkuję przypadki kiedy będę je publikował. Tak szczerze, to na https://wiki.simplemachines.org/smf/Table już byłem, ale tam nie było nic odnośnie obramowania.
EDIT: A jak zmieniać kolorki i dodawać wypełnienia w komórkach?
  •  

Todsmer

  •  

커래얟쓰

Cytat: Kazimierz w Lipiec 24, 2018, 21:45:29
E tam, cez ma ze 60  :-P
Ale u nas na forum to chyba rekordzista. Chociaż nie znam wszystkich conlangów wiec kto wie xD
  •  

Henryk Pruthenia

Jeden mój konlang jeszcze z Elendili (!) miał ich 60 czy coś takiego.