IX Sztafeta Językowa

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Wrzesień 09, 2018, 17:36:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

https://jezykotw.webd.pl/wiki/IX_Sztafeta_J%C4%99zykowa
Gemacht!
Trochę mi to zajęło, ale też jest pozytyw - zapomniałem główny tekst i też tłumaczyłem prawie na świeżo.
Z ciekawostek - jeden zaimek stał się imieniem własnym, a nazwa wsi - jednym z bohaterów.
Podziwiajcie!

Co myślicie o następnym rileju? Kiedy? I pod czyim przywództwem (Borlasze?)?

Spiritus

To w sumie nie jest IX sztafeta, tylko X - bo była jeszcze taka, którą poprowadziłem w 2015 roku i nie chciało mi się o niej potem zrobić artykułu...
  •  

Henryk Pruthenia

No cóż, kolejność sztafet zawsze była dziwna :P

Borlach

Puruhunug Veŝeravakunugaz > Borys Wiaczesławowy
Boże, jak cudownie to brzmi xDDD

Tak samo piękne jest to, jak wieś stała się głównym antagonistą historii xD Jak tłumaczyłem z kocowskiego, to serio myślałem, że to jest imię XD To trzeba jakoś uczcić, chyba jak będę opisywał mitologię Talonbatu, to będzie mit oparty na tym rzyrleju! Z konfliktem Yic̣asraw, Cxaw i Burus Wec̣esrawak kontra potężny Niwâ Nic̣atinâ i 4 książąt

Wgl piękne jest to jak żeś Krewet zmasakrował adeskie konstrukcje XD

Edit: że miałbym rzyrlej poprowadzić? Heh, może i bym się na to pisał, ale za jakiś czas. A do tego czasu róbcie potomków gamajskiego, to może uda się zrobić rzyrlej ghamma edyszon
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Caraig

Też się uśmiałem z rozwoju tego imienia xD Choć Veŝeravakunugaz to akurat ergatyw. A tego Cxawa to ja ostatecznie wyrzuciłem, bo krewet napisał шау, czy jakoś tak. A że było małą literą, to nawet nie pomyślałem, że wg niego to było imię xD
  •  

Henryk Pruthenia

Ano, tekst przedni.
Czekam więc na mitologię!

I też za gamejskim przysiądę może niedługo :)

Kazimierz

Cytat: Caraig w Listopad 29, 2018, 23:03:44
Też się uśmiałem z rozwoju tego imienia xD Choć Veŝeravakunugaz to akurat ergatyw. A tego Cxawa to ja ostatecznie wyrzuciłem, bo krewet napisał шау, czy jakoś tak. A że było małą literą, to nawet nie pomyślałem, że wg niego to było imię xD
No cóż, jedna nazwa własna się zgubiła, ale nie trzeba było długo czekać, aż pojawi się kolejna xD
Czyżby zaimki miały jakąś dziwną skłonność do przechodzenia w nazwy własne?
  •