Kaviiri Jezeg

Zaczęty przez CivilixXXX, Listopad 04, 2018, 18:46:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

Taka uwaga, w nawiasach /a/ zapisuje się fonemy, czyli to, co masz w kolumnie "Samogłoska". Wymowę powinno się zapisywać w nawiasach kwadratowych: [a].
  •  

CivilixXXX

Zauważyłem to, ale nie chce mi się już poprawiać. Każdy normalny zrozumie.
Sei Kryoutxtuo Ki
  •  

barthlome

Cytat: 커래얟쓰
2 wymyśliłeś na czysto czy się czymś inspirowałeś ? Bo ciekawi mnie czy jest jakiś język w którym zaszła taka przemiana

Čuo sam nešto slično u Beogradu ;)
Ślůnzok, uobrůńca sztojerowyj uortografije.
  •  

CivilixXXX

#33
Akcent w języku kawskim w słowach rodzimych zawsze pada na przedostatnią sylabę. W zapożyczeniach jednak pozostaje akcent oryginalny, przez co może się on fonemizować. Akcent inny niż na przedostatnią sylabę może być oznaczany akutem w łacince i cyrylicy, oraz pętelką pod literą w piśmie kawskim. Większość słów z akcentem ruchomym to rusycyzmy, a także internacjonalizmy (np. nátrini, gramátika)

Szyk zdania w języku oficjalnym to SVO. Słowa opisujące znajdują się po słowie opisywanym. Język potoczny zaś ma szyk SOV, a słowa opisujące znajdują się przed słowem opisywanym lub stają się przedrostkami.
Sei Kryoutxtuo Ki
  •  

Lukas

Ile kawski ma już słówek? Doczekamy się jego prezentacji na Wiki?
  •  

Úlfurinn

Cytat: Lukas w Styczeń 06, 2020, 10:52:04
Ile kawski ma już słówek? Doczekamy się jego prezentacji na Wiki?

Już ma 2137 słów, a prezentacja na Wiki będzie za 69 miesięcy
smrt zidum
  •  

CivilixXXX

Słów jest nieco ponad sto, jak uda mi się posortować słownik to zacznę masowo dotwarzać kolejne słowa. Wtedy też będę myślał o prezentacji na wiki.
Sei Kryoutxtuo Ki
  •