Ein kleiner Vorschlag

Zaczęty przez Towarzysz Mauzer, Listopad 05, 2018, 22:29:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Towarzysz Mauzer

Słuchajcie, nie jestem zbyt tu aktywny, bo mam żyćko. Co społeczność forumowa na mianowanie Boriwoja trzecim adminem?
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

커래얟쓰

Borlacha ?
A nie, już wiem.o kogo chodzi. Można to do dupnicy dać
  •  

Henryk Pruthenia

Towarzysz ma rację. Widsid zniknął. Pisałem doń na mejla, nie ode, a, i jednak odezwał się. Miał jakiś mały wypadek, a potem awans.

Można go uznać za byłego admina.

Borzywój jest dobrym wyborem, jest bardziej wyważony od Canisa, więc raczej odetchniemy. Tylko niech nie pije wina.

Canis, czyń honory i przeprowadź zamach stanu!

Ліцьвін


Litewski = Białoruski
  •  

Kazimierz

  •  

Úlfurinn

Cytat: Henryk Pruthenia w Listopad 05, 2018, 22:48:16
Towarzysz ma rację. Widsid zniknął. Pisałem doń na mejla, nie ode, a, i jednak odezwał się. Miał jakiś mały wypadek, a potem awans.

Można go uznać za byłego admina.

Borzywój jest dobrym wyborem, jest bardziej wyważony od Canisa, więc raczej odetchniemy. Tylko niech nie pije wina.

Canis, czyń honory i przeprowadź zamach stanu!

A wróci na forum? xD


Mi tam wszystko jedno, kto adminuje, byleby przywrócono nieznaną czynność
smrt zidum
  •  

Caraig

  •  

Henryk Pruthenia

Hah, nie mogę.
Wybory conlangerskie - ten, kto przywróci nieznaną czynność, dostanie połowę forum i księżniczkę.

Borlach

Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Dynozaur

#9
Co do propozycji Mugglera, mam wrażenie, że ktoś tu próbuje "zjeść ciastko i mieć ciastko".

Mojem zdaniem (choć nie wszyscy muszą się z nim zgadzać) nasi dwaj hedadmini świadomie wyrzucili się poza nawias społeczności, rzucając (bez jakiejś specjalnej zapowiedzi) zabawki w kąt i pozostawiając forum w stanie nieciekawego impasu, który mamy obecnie i tak naprawdę blokuje nam wiele działań. A teraz jeden z naszych "śpiących królewiczy" postanowił sobie w obliczu (niewielkiej, biorąc pod uwagę to, co się drzewiej na forze działo) dramki wrócić "cały na biało" i łaskawie podejmować jakieś kroki. Aż się nie mogę oprzeć wrażeniu, że ta minidramka nie była takim zwykłym zbiegiem okoliczności...

Muggler i Remy już tym forem nie zarządzają (to jest stan de facto - zresztą sam Towarzysz M. pisząc, że "ma żyćko" sugeruje, że raczej nie zamierza wrócić do aktywnego adminowania). Tak więc, tu nie ma co łaskawie namaszczać jakiegoś "trzeciego admina", tylko mianować nowych PIERWSZEGO i DRUGIEGO admina. Ja postuluje, aby byli to Borzywoj i HP (w celu zachowania pewnej równowagi i pluralizmu). Widsith i Mauzer powinni zrzec się swoich funkcyj - będzie to nie tylko uznanie stanu de facto, ale także decyzja honorowa. Mojem zdaniem (z którem macie się prawo nie zgadzać), stracili oni moralne prawo do decydowania o forze.

A co do kwestji banów, którą chcąc nie chcąc poruszył Pluur, postuluję wprowadzenie zasady, że jeżeli ktoś ogłosi odejście z fora, to powinno mu się dawać rangę "Odchód" (ostateczna nazwa do ustalenia), równoznaczną z zablokowaniem możliwości pisania postów na czas nieokreślony. Nie postuluję usuwania kont takich użytkowników, żeby nie odcinać im możliwości lukrowania "Innych" (jeżeli chcą sobie lukrować - chociaż nie wiem, czy powinni), a także żeby utrzymać ich profile jako pamiątkę ich wkładu dla fora oraz w celu umożliwienia użytkownikom n.p. przeglądania wszystkich postów danego użytkownika (a także pomożeszy - bo mam nadzieję, że nowi admini [jeżeli ich mianowanie nastąpi] poczynią kroki w celu restytucji Nieznanej Czynności w pełnym jej zakresie). Takie rozwiązanie wydaje mi się konieczne w celu ukrócenia tego "odejściowego kabaretu", który trwa obecnie - to jak niektórzy użytkownicy robią z gęby wyciory jest deczkę smutne.
Jestem otwarty na alternatywne propozycje egzekwowania "deklaracyj odejścia" (mój pomysł nie musi być najlepszy), ale wydaje mi się, że coś trzeba w tej materji zrobić.

Mam nadzieję, że przynajmniej to przeczytaliście i moje postulata przynajmniej wywołają jakąś dyskusję.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Úlfurinn

O, popieram pomysł Dynozaura
smrt zidum
  •  

Caraig

#11
Co do rangi "Odchód" [widzę co tam zrobiłeś xD] nie popieram, ani nie potępiam. Za to na pewno postuluję odebranie funkcji moderatora Pluurowi (jakkolwiek mało znacząca ta funkcja w tym momencie by nie była), jako że dobrowolnie zdecydował się odejść - i nie ma, że się zagląda "co jakiś czas". Wóz albo przewóz.
  •  

Henryk Pruthenia

Co do Widsida, to trzeba go zdetronizować. O tym, że Mauzer jest adminem dowiedziałem się teraz. Ja bym dał po prostu Todsmerowi admina (o ile się ten zgodzi, bo nie powiedział nic, zauważcie), a jak nie, to Canisowi i maniana.

Dynozaur

#13
To, że na adminów (lub admina - nikt nie powiedział, że musi być ich dwuch - może być jeden [jeśli udźwignie wszystko], ale troje lub więcej to już tłok) należy mianować aktywnych użytkowników chyba nie powinno podlegać większej wątpliwości.

Ale niemniej ważne jest też zdjęcie z tronu naszych "śpiących królewiczy". Dlaczego? Chociażby z powodu nowych, o których niektórzy tak się tu ponoć troszczą. Wyobraźcie sobie, że przychodzi sobie na forum N҃wy Uż҃nik. Ma on z jakiegoś powodu pytanie do admina. Szuka adminów (albo przeglądając różne temata lub też listę użytkowników) i znajduje Widsitha. I wysyła mu wiadomość, mimo że Widsitha ostatnio widziano na forze parę miesięcy temu... Już widzę, jak się biedaczek doczeka odpowiedzi.

Sytuacja może bardziej lub mniej życiowa, ale wydaje mi się, że przeźrzystość to dobra rzecz. A na pewno nie pomaga nam utrzymywanie jakiejś fikcji (co zresztą trochę umniejsza rangę admina) i pielęgnowanie (chyba tylko z jakiegoś dziwnie pojętego sentymentu) kukieł nieżywych adminów. Remy i Muggler, jeśli są zupełnie szczerzy, powinni to zrozumieć i sami uznać, że pora przekazać pałeczkę. A jeśli Muggler uważa, że jego pozycja admina jest foru rzeczywiście potrzebna, to niech to udowodni. Póki co tego nie pokazuje, pojawiając się na forze raz na ruski rok (i zwykle z tej obecności niewiele wynika).

Proponowałbym też zmniejszenie tej astronomicznej liczby moderatorów, bo ten eksperyment (przynajmniej mojem zdaniem) nie wypalił (i zresztą od początku był pokazówką). Na pierwszy ogień powinien pójść Pluur, bo (jak ktoś słusznie zauważył) jego pozycja moderatora jest niemniej fikcyjna niż admiństwo naszego duumwiratu. Podobnież Canis.

Postulowane rozwiązania mogą być lepsze lub gorsze, ale niewątpliwie "coś" zrobić trzeba.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

커래얟쓰

Moje zdanie w kwestii propozycji dynozaura:

1. Jeśli starzy admini nie są już zbyt aktywni i nie pałają chęcią by dalej działać w owej funkcji powinni ich się zrzec. Żaden wstyd i hańba ot kolej rzeczy. Przeprowadźmy burze mózgów i wybierzmy nowych

2. Jestem za stonowanymi adminami. Jak nie mam nic do zarzucenia HP w kwestii zaangażowania tak nie wiem czy chciałbym go na admina xD

3. Jestem przeciwny blokowaniu użytkowników którzy odeszli tak jak przeciw wyciszaniu dynozaura. Oba walą cenzurą. Tak domyślam się co napiszecie- odeszli więc sami się "zbanowali". Ale takie jest moje zdanie w tej kwestii. Przynajmniej na chwilę obecną.

4. Skoro pluur odszedł jestem za zabraniem mu moderatorstwa.

5. Połowa forum dla tego kto przywróci nieznaną czynność. I księżniczkę. Tylko nie wiem kto nią jest
  •