Ein kleiner Vorschlag

Zaczęty przez Towarzysz Mauzer, Listopad 05, 2018, 22:29:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dynozaur

#15
Co do punktu trzeciego - raczej chodzi mi zapobieżenie takim sytuacjom w przyszłości. Nie żeby teraz banować Pluura czy Obcego, bo to byłoby działanie prawa wstecz (w końcu, jak oni "rzucali zabawki", to taki przepis jeszcze nie istniał), tylko żeby po wprowadzeniu rangi "Odchód" (czy tam Dezerter/Nieaktywny/Trup - jak zwał tak zwał) użytkownicy wiedzieli, że od teraz "odchodzę" znaczy "odchodzę" i dalszy kabaret ragequitowy nie będzie już tolerowany.

W praktyce to może oznaczać, że ranga będzie nieużywana. Chodzi o to, żeby przestrzec starych i nowych użytkowników przed rzucaniem słów na wiatr.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Todsmer

CytatA co do kwestji banów, którą chcąc nie chcąc poruszył Pluur, postuluję wprowadzenie zasady, że jeżeli ktoś ogłosi odejście z fora, to powinno mu się dawać rangę "Odchód" (ostateczna nazwa do ustalenia), równoznaczną z zablokowaniem możliwości pisania postów na czas nieokreślony. Nie postuluję usuwania kont takich użytkowników, żeby nie odcinać im możliwości lukrowania "Innych" (jeżeli chcą sobie lukrować - chociaż nie wiem, czy powinni), a także żeby utrzymać ich profile jako pamiątkę ich wkładu dla fora oraz w celu umożliwienia użytkownikom n.p. przeglądania wszystkich postów danego użytkownika (a także pomożeszy - bo mam nadzieję, że nowi admini [jeżeli ich mianowanie nastąpi] poczynią kroki w celu restytucji Nieznanej Czynności w pełnym jej zakresie). Takie rozwiązanie wydaje mi się konieczne w celu ukrócenia tego "odejściowego kabaretu", który trwa obecnie - to jak niektórzy użytkownicy robią z gęby wyciory jest deczkę smutne.
Jestem przeciw - spowoduje to tylko natłok multi.

Co do admiństwa - no cóż, jak chcecie, nie będę protestował :P i tak taki admin nic nie robi xD
  •  

Úlfurinn

Cytat: Борівой w Listopad 06, 2018, 07:08:39
CytatA co do kwestji banów, którą chcąc nie chcąc poruszył Pluur, postuluję wprowadzenie zasady, że jeżeli ktoś ogłosi odejście z fora, to powinno mu się dawać rangę "Odchód" (ostateczna nazwa do ustalenia), równoznaczną z zablokowaniem możliwości pisania postów na czas nieokreślony. Nie postuluję usuwania kont takich użytkowników, żeby nie odcinać im możliwości lukrowania "Innych" (jeżeli chcą sobie lukrować - chociaż nie wiem, czy powinni), a także żeby utrzymać ich profile jako pamiątkę ich wkładu dla fora oraz w celu umożliwienia użytkownikom n.p. przeglądania wszystkich postów danego użytkownika (a także pomożeszy - bo mam nadzieję, że nowi admini [jeżeli ich mianowanie nastąpi] poczynią kroki w celu restytucji Nieznanej Czynności w pełnym jej zakresie). Takie rozwiązanie wydaje mi się konieczne w celu ukrócenia tego "odejściowego kabaretu", który trwa obecnie - to jak niektórzy użytkownicy robią z gęby wyciory jest deczkę smutne.
Jestem przeciw - spowoduje to tylko natłok multi.

Co do admiństwa - no cóż, jak chcecie, nie będę protestował :P i tak taki admin nic nie robi xD

Jak ktoś chce wrócić, to w takiej sytuacji pisze do admina, więc mulciaki nie będą się szerzyć
smrt zidum
  •  

Henryk Pruthenia

Podsumowując, czy możemy ustalić, że Todsmer zostaje nowym administratorem fora, TW Mauzer stałby się zwykłym moderatorem (dla równowagi, i tak jest prawie nieaktywny), Widsid zostaje administratorem emerytem, nikogo nie banujemy i nie bawimy się w żadne wojny.
Pasuje wszystkim?

Borlach

Tak, mi jak najbardziej. I jestem przeciwny tej randze Odwrót i banowaniu, robicie z tego większy problem niż faktycznie jest.
Ale porządek z administracją zrobić trzeba.

Umarł administrator. Niech żyje administrator!
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Ano, jak chcemy się kłócić o inne sprawy, to spoko, róbmy to sobie, ale najpierw zróbmy coś konkretnego.

Τόλας

Proponuję, co następuje.
Po pierwsze, żeby admina wybrać przez głosowanie spośród chętnych, którzy przedstawią listę minimum 50 podpisów wyborców i wykażą się poparciem księdza z lokalnej parafii, a nie wyznaczenie przez starszyznę fora. Po drugie, na otwartej części fora zrobić wątek na rejdżkłity i każdy, kto chce na serio trzasnąć wrotami i odejść, się tam wpisze, a konto jego admin usunie. Rejdżkłity ogłoszone w innym miejscu będą nieważne, a użytkownik oficjalnie się ośmieszy i będzie można z niego bezkarnie drwić przez 3 miesiące.
Tyle ode mnie.
  •  

Todsmer

Już tu jakis populista proponuje demokrację xD
Ale jesli by już robić głosowanie - zrobiłbym tak, że nie można zgłaszać swojej kandydatury, tylko cudze.
  •  

Τόλας

Niechay się naypiérw chętni zgłoszą. Télko poważni proszę, to znaczy tacy, którzy maią co naymniéy sto a pięćdziésiąt postów i ieden opublikowany conlangus.
  •  

커래얟쓰

Borlach piszesz się na admina? Z twoim stonowaniem i neutralnym spojrzeniem nadawałbyś się
  •  

Borlach

W sumie, mógłbym się i na admina pisać. A inni kandydaci?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Ліцьвін

Proponuję Bukę von Kattowitz. ;)

Litewski = Białoruski
  •  

Úlfurinn

smrt zidum
  •  

Torkan

Proponuję Pluura i Dynozaura, coby aurea mediocritas zachować
  •  

커래얟쓰

Cytat: Torkan w Listopad 06, 2018, 19:18:32
Proponuję Pluura i Dynozaura, coby aurea mediocritas zachować
Przynajmniej będzie wesoło
  •