Różne szkice...

Zaczęty przez Feles, Listopad 28, 2011, 16:34:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ghoster

#390
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

Składnie. Akurat nie moje ulubione głoski, ale składnie. Zapis trochę hebrajskawy, dlatego masz u mnie -10000000000000000000000 ale trzeba Ci przyznać, że wygląda to bardzo dobrze i właśnie składnie, widać, że zapis jest przemyślany.

I chciałbym tak jak Ty umieć robić takie znaczki na kompjutrze :<

elslovako

Spodziewałem się jakiegoś bardziej wyrafinowanego sposobu tworzenia liczby mnogiej niż reduplikacja. Natomiast pismo jest jak dla mnie piękne, chciałbym jeszcze zobaczyć jego wariant pisany.
  •  

Ghoster

#393
[...........]
  •  

zabojad

Cytat,,Áetemam" [ˈæ.təməm] 'Klify'
Jeżeli tu nie ma żadnej literówki, to obrzydliwość - chodzi ofc o to podwojenie na końcu(czytane od lewej do prawej?)
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

Spiritus

#395
Szkic początku pieśni w planowym przeze mnie romlangu, w mocno archaicznej wersji, rzecz jasna.

Takie pytanko do bardziej rozgarniętych: na mniej więcej który wiek ocenialibyście ten język?

Aszier, eiuanti mi, puose'na stier abiou!
Usiądźcie, dzieci moje, bo mam historię!

Anta uiueiba'ns uis en una cæz træ pou.
Żył kiedyś w małej chatce pewien chłopiec.

Cand iam cæs ædĺt ua, cmintiæba-t-a somær
Gdy był już prawie mężczyzną, zaczął marzyć

A iesuædir æmat, A træ cuortæl iestær,
O byciu pokochanym, o byciu odważnym,

A iestær uns mascĺs, uns mascĺs reaial.
O byciu mężczyzną, prawdziwym mężczyzną.

Itoci sus puopĺs lui douna un cousal:
Wówczas starszyzna dała mu radę:

« En la uorest uet uiui una grand best
,,W starym lesie mieszka wielka bestia,

Ci haba los uocli nŕ cuomo la nuot.
O oczach czarnych niczym noc.

Iesse ie uns mostŕ, iesse ie uns dræco! »
To jest potwór, to jest smok!"


  •  

Widsið

Co to w ogóle za pytanie. Może być którykolwiek, V, XV, XXV. Sam tekst to za mało; nie wiemy, gdzie i przez kogo język miałby być używany, nie wiemy, czy jest izolowany, czy nie do końca, nie wiemy, kiedy oderwał się od łacińskiego pnia, nie wiemy, ile z tych słów jest wynikiem regularnych zmian fonetycznych, ile analogicznych wyrównań czy rozpodobnień, ile powstało pod wpływem (sąsiednich?) pokrewnych języków... Przypomina romański islandzki.
  •  

matriksoft

Nazwy sołectw w Gminie Tczew w mojej uproszczonej transkrypcji pomocniczej języka polskiego
GMEE-nah TCHEFF

  • bahw-DOH-vo
  • bo-ro-SHEH-vo
  • CHAR-lean
  • chat-CO-vee
  • DALL-veen
  • dome-BROOF-ca TCHEFF-sca
  • GO-shean
  • loo-be-SHEH-vo
  • woo-CO-cheen
  • mah-LE-neen
  • mahw-ZHEFF-co
  • mahw-ZHEH-vo
  • MESH-cheen
  • me-WOH-bonds
  • ro-KIT-key
  • roo-CO-shean
  • stah-neas-WAH-vee
  • sfa-RO-zhin
  • shcher-BEEN-cheen
  • shpen-GAH-vah
  • shlee-VEE-nee
  • TCHEFF-skee WON-key
  • TO-zheh
  • vend-CO-vee
  • za-yon-TSHCO-vo
void.
  •  

matriksoft

Stworzony przeze mnie programik transkrybujący angielskie nazwy własne na wenedyk w drugim wariancie ortografii romańskiej: http://bellatrix.matriksoft.tczew.pl/_rdata/eq2ia.html
void.
  •  

Ghoster

#399
[...........]
  •  

elslovako

3 rząd, druga flaga - dodać jeszcze gwiazdkę i będzie ta wasza multi-kulti Belgia, he he he.

No i w moim osobistym odczuciu ten wieniec powinien być w innym kolorze niż środkowy pasek flagi (też w trzecim rzędzie), ale jakimś wybitnym weksykologiem nie jestem, więc nie mówię, że to jakiś błąd.
  •  

Ghoster

#401
[...........]
  •  

Obcy

#402
Ja też dorzucę swoje flagi  ;-D wraz z podziałem grup językowych.
Uwagi:

  • język germański to naprawdę język północnoastralogermański. W czasie powstawania poniższego zestawienia mieszały mi się kultury Germanii i Astralu, jednak po 8. Kongresie Kontynentu Istanbudzkiego przyjęło się, że większą rolę w polityce odgrywa Germania, a większą rolę jako język międzynarodowy - język Astralu.
  • W rodzinie języków laryngijskich nie został uwzględniony Meden (grupa szemierska), Szapienta (grupa szapiencka języków laryngijskich), Republika Płd.-Wsch. (dwa języki: szemierski i szapiencki), Chatynga Płn. i Chatynga Płd. (grupa chatyńsko-hordeńska). Nie zostały również uwzględnione żadne z państw mówiących językami z rodziny leńchszańskich.
  • Język senderoski ma charakter łudząco podobny do języka irlandzkiego, jednak jest a priori, ma tzw. nieme "i" i nieme "ch" i ma akcent toniczny - jednak ma też coś z chińskich tonów, bo sylaby nieakcentowane też mają swoje intonacje, choć częściej zdarza się intonacja neutralna.
  • Etymologicznie Pentagonia oznacza pięć regionów (pięciobok), a Kategonia - z wcześniejszego Kwadragonia, jednak zmienionego pod wpływem szapienckim - to cztery regiony (czworobok).
  • Nie zachowano konsekwencji w pisowni s / ss w przypadku omówienia państw Nissida i Marnesa.
  •  

ShookTea

Już od dawna korci mnie, żeby zadać to pytanie.

Czy Astral ma coś wspólnego z niejakim Buzzem?
  •  

Obcy

#404
NIE.

Etymologia: Wyraz ma najprawdopodobniej pochodzenie senderoskie, od: âs tràchtann > astràtan > (już germański rozwój) astralten > astralt > astral.
âs tràchtann to po starosenderosku rzeka bogactwa. Astral leży nad Santorą. W kotlinie tej rzeki znajduje się wiele surowców mineralnych. "L" wstawiono zapewne w wyniku analogii do Sartenu, wyżyny astralskiej i wymiany r na l.
  •