Kwestia odchodzących

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Listopad 09, 2018, 14:48:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Ostatni nasze forum zalała fala odejść użytkowników, której to towarzyszyły fajerwerki i wybaczcie określenie, ogień z dupy.

Jak to wyglądało w praktyce?
1. Wszczynanie burdy.
2. Butne odejście + parę bluzgów
3. Bezkarny powrót/postowanie co jakiś czas zazwyczaj niemerytorycznych rzeczy.

I myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby blokowanie na jeden miesiąc takie użytkownika (a dokładniej możliwości pisania przez niego postów) za pierwszym razem, i na 3 miesiące za każdym następnym. Pojawią się multikonta - to jak każde inne zostaną zablokowane.

Sądzę, że jest to dość rozsądne rozwiązanie, dzięki któremu każdy, kto będzie chciał odejść z fora zastanowi się trzy razy, za nim to zrobi, a tym, którzy rzeczywiście chcą hehe pomożemy.

Oczywiście, miałoby to dotyczyć tylko przyszłych sytuacji.

Todsmer?

Τόλας

Cytat: Toyatl w Listopad 06, 2018, 16:13:35
Proponuję, co następuje.
Po pierwsze, żeby admina wybrać przez głosowanie spośród chętnych, którzy przedstawią listę minimum 50 podpisów wyborców i wykażą się poparciem księdza z lokalnej parafii, a nie wyznaczenie przez starszyznę fora. Po drugie, na otwartej części fora zrobić wątek na rejdżkłity i każdy, kto chce na serio trzasnąć wrotami i odejść, się tam wpisze, a konto jego admin usunie. Rejdżkłity ogłoszone w innym miejscu będą nieważne, a użytkownik oficjalnie się ośmieszy i będzie można z niego bezkarnie drwić przez 3 miesiące.
Tyle ode mnie.
Generalnie popieram.
  •  

커래얟쓰

Cytat: Toyatl w Listopad 09, 2018, 15:39:26
Generalnie popieram.
Ja już mówiłem ze dla mnie takie wyjscie jak cytowane przez toylatla jest zbyt radykalne
Henrykowskie z miesiącem na ochłonięcie wydaje się znośne
  •  

Kazimierz

Jestem przeciw jakiemukolwiek usuwaniu kont (no chyba że jakiś spamer). Nie wiem czemu miałoby to służyć, a tylko utrudnia życie.

Generalnie popieram pomysł Henryka.
  •  

Τόλας

Można się pożegnać wylewając swoje żale i pretensje z (napiszę górnolotnie) z honorem, nie robiąc z gęby cholewy i ponosząc konsekwencje swojego wyboru.
Odejść na zawsze można tylko raz.
  •  

Ліцьвін

Jestem za pomysłem HP. Usuwanie kont tylko utrudni wyszukiwanie postów, także za tym już nie.

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia

Nie mówię nigdzie o usuwaniu postów, takiw multikonto da się po prostu przyblokować.
Todsmer, przeszło?

spitygniew

A na chuj ja się pytam? Przecież przy dobrowolnym odejściu powrót powinien być tak samo dobrowolny, i nie ma jakiegokolwiek powodu by go takiemu użytkownikowi uniemożliwiać, bo przecież "no elo odchodzę" to nie żadne zobowiązanie notarialne ani nie zasługuje na danie nauczki bo to nie przedszkole.
P.S. To prawda.

Henryk Pruthenia

Spójrz, co się działo ostatnio. Wiem, że ich tam lubisz, ale spójrz.

spitygniew

Nie mówię, ze ich lubię, lubiłem użytkowników z 2010, teraz dla mnie są tu same randomy. No, jest jeszcze Dynozaur, ale mój stosunek do niego jest jak trudny związek, więc go nie wliczam xD
P.S. To prawda.
  •  

Todsmer

Ja jestem na nie. Zawsze można dać bana/punkciki za bluzgi przy odejsciu.

Pomysł Henryka zalatuje takim komuszo-totalitarnym zapaszkiem, nie wspominając, że to jakis absurd :)
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Борівой w Listopad 10, 2018, 18:33:44
Ja jestem na nie. Zawsze można dać bana/punkciki za bluzgi przy odejsciu.

Pomysł Henryka zalatuje takim komuszo-totalitarnym zapaszkiem, nie wspominając, że to jakis absurd :)
Intencje były dobre, by takim burdom zaradzić. Ale rzeczywiście, można dać punkciki.

Úlfurinn

Cokolwiek nie robilibyście nie usuwajcie niczyich kont!
Zablokujcie też odchodzącym możliwość edycji wiadomości, aby niczego nie niszczyli, jak zrobiło to jajco czy ten pajac silmeth.
smrt zidum
  •  

Canis

Ja też jestem na nie. Dobrze to określił spity:
Cytat: spitygniew w Listopad 10, 2018, 16:26:00
(...) przecież "no elo odchodzę" to nie żadne zobowiązanie notarialne ani nie zasługuje na danie nauczki bo to nie przedszkole.
Zdecydowane veto też przeciwko kasowaniu kont, chyba że 100% działalności to spam.
  •  

Todsmer

Ja jestem za usuwaniem starych kont bez ani jednej wiadomosci i dawną rejestracją.
  •