Finis Kynos

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Listopad 10, 2018, 00:48:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Ha, ja jeszcze mam pracę i parę obowiązków, więc nie obiecuję :P

Pluur

No hej, widzę że Kyon się ruszył - można by wrócić doń?
  •  

Henryk Pruthenia


Canis

  •  

Pluur

Ktoś mi streści na czym stoimy? Widziałem ino, że Canis dołożył do pieca i narychtował super artykuł :D
  •  

Henryk Pruthenia

Aktualnie zdecydowaliśmy się pominąć początkowy pomysł dzielenia Kyonu na etapy, bo nikt nie spinał się do roboty.

Teraz, kto chce, ogarnia całą historię swojego kraju, nawet do czasów nam współczesnych technologicznie. Ja zajmuję się raczej rozwijaniem fabuły dla opowieści wewnątrz Kyonu, Borlach pisze epopeiczną historię swojego Ajdyniru, Canis bawi się w paleoekonomistę, inni rozwiewają powoli swoje kraje.

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 17, 2020, 09:50:05
Aktualnie zdecydowaliśmy się pominąć początkowy pomysł dzielenia Kyonu na etapy, bo nikt nie spinał się do roboty.

Teraz, kto chce, ogarnia całą historię swojego kraju, nawet do czasów nam współczesnych technologicznie. Ja zajmuję się raczej rozwijaniem fabuły dla opowieści wewnątrz Kyonu, Borlach pisze epopeiczną historię swojego Ajdyniru, Canis bawi się w paleoekonomistę, inni rozwiewają powoli swoje kraje.

Umieszczacie to, podobnie jak Canis, na wikipedii od razu czy kajś po forze?
  •  

Borlach

#172
Ja bym dawał wszystko na wiki. Na forumie są raczej dyskusje, zapowiedzi czy szkice, a na wiki rzeczy "kanoniczne"

Też będę musiał poprzerzucać mnóstwo swoich rzeczy na wiki, zwłaszcza mój Atlas Imperium (polecam zagłębić się w lekturę!)
https://jezykotw.webd.pl/f/index.php/topic,1857.msg91975.html#msg91975

#bezwstydnaautopromocja
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Pluur

  •  

Canis

Cytat: Borlach w Kwiecień 17, 2020, 12:58:22
Ja bym dawał wszystko na wiki. Na forumie są raczej dyskusje, zapowiedzi czy szkice, a na wiki rzeczy "kanoniczne"

Też będę musiał poprzerzucać mnóstwo swoich rzeczy na wiki, zwłaszcza mój Atlas Imperium (polecam zagłębić się w lekturę!)
https://jezykotw.webd.pl/f/index.php/topic,1857.msg91975.html#msg91975

#bezwstydnaautopromocja
W 140% się z Tobą zgadzam, na Wiki rzeczy do traktowania poważnie, co na forum to niebyłe.
No i jak dobrze napiszesz to z chęcią się zapoznam :)

Cytat: Pluur w Kwiecień 17, 2020, 09:41:25
Ktoś mi streści na czym stoimy? Widziałem ino, że Canis dołożył do pieca i narychtował super artykuł :D
Superancko, bardzo mnie cieszy pozytywna opinia bo się starałem :D
I przy okazji, witam w projekcie, jak pamiętam sprzed lat (jakim cudem Kyon ma już "lata"? wydawało mi się, że zakładaliśmy to wczoraj) jesteś jednym z założycieli :>

Ja jeszcze do Henrykowego podsumowania dodam, że pewnie będę coś dłubał przy Tangii, po prostu na tym etapie uważam, że zrobiłem 100%, zgarnąłem wszystkie achievementy, walnąłem endgame, jest po napisach, i nikt już niczego ode mnie nie może wymagać.
Ale pewnie coś będę dłubał. Miałem pomysły np. odnośnie projektów miast, dzielnic.
Co do czasów przyszłych - to wymagałoby już silniejszej interakcji Tangii z sąsiadami, szczególnie z Neszami i Szurem. O ile HP jest aktywny, o tyle nie wiem czy na Spiritusa mogę liczyć pod tym względem? Ale też dla mnie to ma zerowy priorytet, teraz zajmuje się aharystyką.
  •  

Pluur

#175
CytatSuperancko, bardzo mnie cieszy pozytywna opinia bo się starałem :D
I przy okazji, witam w projekcie, jak pamiętam sprzed lat (jakim cudem Kyon ma już "lata"? wydawało mi się, że zakładaliśmy to wczoraj) jesteś jednym z założycieli :>
No widać, widać! :D

Przeczytałem cały tutejszy wątek, dostałem kilka odnośników do Ajdyniru, przeczytałem artykuły o Astronomii Kyonu (zaraz odpalam Space Engine) i zapoznałem się z Tangią bardziej (super opisy Canis, sam myśląc i robiąc notatkę co dodać do Olsów będę się opierać w jakimś stopniu na tematach, które podałeś). Mam jednak kilka, dość ważnych pytań:

1. Z czym jeszcze (na forum, bo na wiki chyba już nic ciekawszego nie przyszło) powinienem się zapoznać?
2. Czy ktoś pamięta ile jeden piksel na danej mapie posiadał kilometrów rzeczywistych? Wiem, że kiedyś o tym dyskutowaliśmy, jednak po przejrzeniu notatek okazało się, że nigdzie nie mam tego spisanego.
3. Borlachu - jak Kauradzi? (wiem, że gadaliśmy o tym na diskordzie, ale no nie oszukujmy się...)
4. Czy ktoś wie co się dzieje na północ od Kauradów i Szyszenów? Wiem, że Borlach zaanektował te wyspy na zachód od Wyspy Północnej (Felży).
5. Są jakieś poglądowe liczby, gdzie i ile mieszka ludzi na Kyonie?

EDIT: Udało mi się pobrać Space Engine 0.98, czy ktoś pomógłby mi znaleźć Kyon? Po wpisaniu w lupie nazwy - nie wyszukało :/
  •  

Borlach

A kojarzysz mój opis krain ościennych Ajdyniru oraz generalnie Ajdyniriany?
https://jezykotw.webd.pl/f/index.php/topic,1939.msg81083.html#msg81083

Jeśli chodzi o piksele, to nie mam pojęcia. Ale sam jestem ciekawy - podbijam!

No ja uważam, że Kauradom trzeba by zrobić jakiś porządniejszy język, zwłaszcza jeśli mają grać tak ważną role w historii regionu.
Nie chciałem się jeszcze zajmować Inwazją, ale po chwili namysłu doszedłem do wniosku że możemy w sumie z nią ruszać. Mnie nic potem nie broni się wrócić i opisać stan rzeczy przed Inwazją.

Na północ od Kauradów i Szyszenów...
Opisywałem to kiedyś na psim Dyskordzie. Ale go usunął. Chyba też na forum, poszukam tego. Jak nie znajdę, to spodziewajcie się wkrótce opisu tamtych ziem.
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

Cytat: Pluur w Kwiecień 20, 2020, 11:46:09
CytatSuperancko, bardzo mnie cieszy pozytywna opinia bo się starałem :D
I przy okazji, witam w projekcie, jak pamiętam sprzed lat (jakim cudem Kyon ma już "lata"? wydawało mi się, że zakładaliśmy to wczoraj) jesteś jednym z założycieli :>
No widać, widać! :D

Przeczytałem cały tutejszy wątek, dostałem kilka odnośników do Ajdyniru, przeczytałem artykuły o Astronomii Kyonu (zaraz odpalam Space Engine) i zapoznałem się z Tangią bardziej (super opisy Canis, sam myśląc i robiąc notatkę co dodać do Olsów będę się opierać w jakimś stopniu na tematach, które podałeś). Mam jednak kilka, dość ważnych pytań:

1. Z czym jeszcze (na forum, bo na wiki chyba już nic ciekawszego nie przyszło) powinienem się zapoznać?
2. Czy ktoś pamięta ile jeden piksel na danej mapie posiadał kilometrów rzeczywistych? Wiem, że kiedyś o tym dyskutowaliśmy, jednak po przejrzeniu notatek okazało się, że nigdzie nie mam tego spisanego.
3. Borlachu - jak Kauradzi? (wiem, że gadaliśmy o tym na diskordzie, ale no nie oszukujmy się...)
4. Czy ktoś wie co się dzieje na północ od Kauradów i Szyszenów? Wiem, że Borlach zaanektował te wyspy na zachód od Wyspy Północnej (Felży).
5. Są jakieś poglądowe liczby, gdzie i ile mieszka ludzi na Kyonie?

EDIT: Udało mi się pobrać Space Engine 0.98, czy ktoś pomógłby mi znaleźć Kyon? Po wpisaniu w lupie nazwy - nie wyszukało :/
Nie znajdziesz Kyonu na Space Engine w innej wersji niż 0.9.7.3. Kyon jest na 0.9.7.2, ale wygląda inaczej.
  •  

Pluur

Cytat: BorlachJeśli chodzi o piksele, to nie mam pojęcia. Ale sam jestem ciekawy - podbijam!
1 px to ile kilometrów? Canis? HP? Ktoś z was to ustalał zda się.


Cytat: BorlachA kojarzysz mój opis krain ościennych Ajdyniru oraz generalnie Ajdyniriany?
https://jezykotw.webd.pl/f/index.php/topic,1939.msg81083.html#msg81083
Nie widziałem, przeczytam :D

Cytat: BorlachNo ja uważam, że Kauradom trzeba by zrobić jakiś porządniejszy język, zwłaszcza jeśli mają grać tak ważną role w historii regionu.
Nie chciałem się jeszcze zajmować Inwazją, ale po chwili namysłu doszedłem do wniosku że możemy w sumie z nią ruszać. Mnie nic potem nie broni się wrócić i opisać stan rzeczy przed Inwazją.
Ważną rolę? Mają zaburzyć porządek, jak Mongołowie - ile nam po ich języku zostało? Niewiele, jakieś pojedyncze zapożyczenia, chyba nawet ruskie języki tego dużo nie mają. To co jest opisane jest wystarczające, możemy zrobić tylko jaką listę imion oraz rzeczowników charakterystycznych dla tego państwa. Na prawdę, póki co, nie chciałbym ich zbytnio rozwijać językowo.

Cytat: CanisNie znajdziesz Kyonu na Space Engine w innej wersji niż 0.9.7.3. Kyon jest na 0.9.7.2, ale wygląda inaczej.
Znalazłem to z dyskorda, ale nie potrafię się poruszać w tym Space Enginie w ogóle... Potrzebowałbym jakiegoś samouczka, albo coś.
  •  

Borlach

#179
Oj, w Iranie i Azji Centralnej oni pozostawili po sobie bardzo dużo śladów, i językowych (chociaż tutaj raczej przodowali przybyli z nimi Turcy) i kulturowo-technologicznych i nawet genetycznych. Duża część perskich dialektów ma mnóstwo mongolskich zapożyczeń, w Afganistanie jeszcze do niedawna (przynajmniej do 2003 roku) istniał lokalny język mongolski, będący reliktem po najeźdźcach. Nie wspominając już o tym, że zperszczeni potomkowie Mongołów podbili i rządzili Indiami.

Więc najwidoczniej nasze obszary będą się pod tym względem różniły. Ja planuję nawet kilka kauradzkich dynastii w Ajdynirze, które co prawda szybko się zajdyniryzują. Ale jednak pozostawią po sobie swój ślad. I do tego po prostu potrzebny jest mi ich język.

EDIT: w sumie ten moghol to prawie że persko-mongolski kreol XD
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •