Ciekawe zasłyszane formy

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Październik 04, 2011, 03:26:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia


Spiritus

zajęcmi
Niby zwykłe przejęzyczenie, ale brzmi całkiem-całkiem.

Kazimierz


Kazimierz

Wybaczcie doppelposta, ale
przyjmowaciel w znaczeniu "odbiorca".
  •  

Torkan

Skurwysyn z akcentem oksytonicznym.
  •  

pipipipi

↑ Kolega z liceum wielokrotnie tak to wypowiadał.

W zeszłym roku podczas wchodzenia na Śnieżkę mijałem tabliczkę z nazwą Białego Jaru i słyszałem jak jakiś dzieciak przeczytał to jako /biały dżar/.
Discuck Inc.
Demokracja to ustrój w którym dwóch profesorów marksistowskich uniwersytetów może przegłosować menela spod budki z piwem - Zbyszek_Z
Są na tym świecie rzeczy które się filologom nie śniły.

커래얟쓰

U nas jest klinika Jacka Szulca. Ostatnio ktoś to przeczytał jako dżeka Szulca

QRSGN

Ostatnio byłem u babci. Dużo opowiadała mi o tym, jak to było drzewiej; o dzieciństwie swoim i swych ówczesnych znajomych - przez ponad 4 dni nie użyła wyrażenia ,,za młodu", jak ,,jak byłam mała" za każdym razem ,,jako dziewczynka/chłopiec" lub ,,jak byłam dziewczynką".
Wydaje mi się, że brzmi to dziwnie - czy może być to jakaś naleciałość czy raczej jest to kwestia preferencji?
Najlepszego Dnia - wszyscy ludzie Idei
  •  

CookieMonster93

Brat: wewalić się - wparować gdzieś, wejść nieproszonym
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Vilène

merysujka

Słowo środowiskowe, rozpowszechnione, zapożyczone – zgadlibyście bez sprawdzania co to takiego jest? Bo ja nie.
  •  

Hapana Mtu

º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

spitygniew

Cytat: Vilène w Grudzień 02, 2019, 16:58:21
merysujka

Słowo środowiskowe, rozpowszechnione, zapożyczone – zgadlibyście bez sprawdzania co to takiego jest? Bo ja nie.
No, to co to jest?
P.S. To prawda.
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: spitygniew w Grudzień 18, 2020, 17:11:43
Cytat: Vilène w Grudzień 02, 2019, 16:58:21
merysujka

Słowo środowiskowe, rozpowszechnione, zapożyczone – zgadlibyście bez sprawdzania co to takiego jest? Bo ja nie.
No, to co to jest?
"Od imienia bohaterki satyrycznego fanfiku do serialu Star Trek; bywa spolszczane jako merysuła, merysujka lub Maria Zuzanna.

Bohaterka tekstu literackiego, zazwyczaj będąca alter ego autorki i w znacznym lub wręcz absurdalnym stopniu wyidealizowana. Typowe dla postaci określanych jako ,,Mary Sue" są wybitna uroda i inteligencja, jeśli dotyczy – wyjątkowe zdolności nadprzyrodzone, niezwykłe pochodzenie oraz atrakcyjność dla innych bohaterów (w przypadku fanfików w szczególności dla bohaterów kanonicznych). Jest to określenie zdecydowanie pejoratywne."

SchwarzVogel

#703
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzięciur_żołędziowy

Ktoś może wie, czym te ptaki się różnią od dzięciołów Staroświeckich na tyle, żeby otrzymać takie miano zamiast 'dzięcioła'?

Słowo chyba "niemal" autentyczne, z gwarowego "dzięciór".

QRSGN

Dopełniacz liczby mnogiej od ,,medium" to...
---
medii
[Zamknij]
- mnie urzeka

[zauważone w komentarzu na fb]
Najlepszego Dnia - wszyscy ludzie Idei