Serdecznie witam!

Zaczęty przez Reiki98, Luty 24, 2019, 23:34:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

Reiki98

Serdecznie witam! Trafiłem na to forum już jakiś czas temu, poszukując inspiracji do mojego conworldu, a także z ciekawości, jak prezentują się narodzone w głowach zacnych Forumowiczów języki i światy, w których są osadzone. Chciałbym przedstawić Wam na forum w pierwszej kolejności mój conworld, a potem języki w nim występujące. Nick wziął się od pewnego antycznego kanclerza kraju szczególnie przeze mnie w owym świecie umiłowanego.
Chyba to tu dość częsta praktyka, więc też sporzdzę wykaz językó obbcych, którymi umiem się jakoś posługiwać:
-niemiecki- chyba najwięcej praktycznego słownictwa i konstrukcji gramatycznych opanowanych,
-angielski- jako tako, dogadać się da
-japoński- Sukoshi nihongo (w)o hanasemasu ne.
-hiszpański- liczebniki, proste zdania
(węgierski-) liczebniki

Tworzone conlangi: higański (rozbudowywany), kilungijski, sagelijski, sanagamijski, kanlȃ (na razie w szczątkowej formie, głównie nazwy urzędów).

Każdego dnia rysuję w głowie kolejne obrazy mojego conworldu, zwłaszcza te z głębokiej starożytności, ale i z XIX wieku, skupiając się na ustroju i polityce zagranicznej, nie stroniąc jednak na ta zagadnieniach od poezji i architektury po życie wiejskie III w.  n.e. w zapadłej wsi na higańskiej prowincji (o tym gdzie indziej).

Jeśli chodzi o moje zainteresowania, to są to historia, entomologia, w mniejszym stopniu polityka.

Jestem otwarty na wszelkie uwagi i rady od o niebo bardziej ode mnie doświadczonych Mistrzów.

Serdecznie pozdrawiam!

Τόλας

  •  

Henryk Pruthenia

Witamy, polecam nie mitrężyć i coś zrazu przedstawić!

Kazimierz

Witam!
Czyli to ty działasz na starej wiki?
  •  

Reiki98

Tak, stworzyłem parę stron związanych z Higanią i innymi krajami mego świata, np.

http://pl.conlang.wikia.com/wiki/Higania,

http://pl.conlang.wikia.com/wiki/Hig%C4%81n-g%C3%B3s%C3%B3

Większość artykułów jest obecnie w fazie rozbudowy lub planowanej reformy.
  •  

Caraig

Cześć!
Mamy nadzieję, że zostaniesz na dłużej. No i zachęcam do przeniesienia artykułów na obecną wiki.
  •  

커래얟쓰

#6
Witamy witamy!
  •  

Borlach

Nowy narybek? A witamy, czuj się jak u siebie! XD
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •