Conlangerowy Wikisłownik

Zaczęty przez LucasEasedUp, Styczeń 20, 2012, 14:48:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

LucasEasedUp

Ostatnio przeglądając Wiktionary wpadłem na pewien pomysł (mam nadzieję, że trafiony) -- Conlangerowy Wikisłownik (czy jakby to tam się nazywało). Co o tym myślicie? :) Encyklopedię conlangową mamy, to może i słownik by się przydał?

Technicznie nie byłoby to trudne, bo Wiktionary opiera się przecież na tym samym silniku co Wikipedia. Jest tylko jeden problem z wykorzystaniem MediaWiki jako słownika -- wielkość pierwszej litery w nazwie strony nie jest rozróżniana i zawsze na dużą zamieniana (hehe, zrymowało mi się :D). Ale to, mam nadzieję, dałoby się naprawić jakimś pluginem (choć nie wiem jeszcze jakim), a jak nie, to pozostaje modyfikowanie samego silnika.

Kto jest za?

P.S. Mógłbym chętnie pomóc w moderacji, gdyż mam trochę doświadczenia z Wikisłownikiem, a sam nawet zacząłem prowadzić swój do własnych conlangów, który jest niestety jeszcze w powijakach.
  •  

Feles

Jest angielski contionary.  Mieliśmy też polską wersję, ale nie przenieśliśmy jej na nowy serwer.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

LucasEasedUp

Cytat: Fēlēs w Styczeń 20, 2012, 14:58:36
Jest angielski contionary.
Ale hostowany na wikia.com. Nie znosze Wikia. Interfejs -- nieintuicyjny i wszystko w ogóle takie jakieś dziwne...

Cytat: Fēlēs w Styczeń 20, 2012, 14:58:36
Mieliśmy też polską wersję, ale nie przenieśliśmy jej na nowy serwer.
Ooo, może warto byłoby przenieść? Podrzuciłbyś mi link?
  •  

tob ris tob

Ja myślę, że Conlanger's Dictionary jest fajny, bo jest przejrzysty, prosty, można słownik importować i eksportować, przeglądać dzieła innych użytkowników... Dla mnie OK. ;-)
Dzień dobry :-)
  •  

Vilène

Cytat: LucasEasedUp w Styczeń 20, 2012, 14:48:53
Ostatnio przeglądając Wiktionary wpadłem na pewien pomysł (mam nadzieję, że trafiony) -- Conlangerowy Wikisłownik (czy jakby to tam się nazywało). Co o tym myślicie? :) Encyklopedię conlangową mamy, to może i słownik by się przydał?
A nie możesz po prostu na wiki założyć strony typu "Słownik języka cipcipańskiego" czy "Słownik cipcipańsko-polski"? Czy wrzucanie każdego słowa do osobnego artykułu naprawdę ma jakąś wielką przewagę w stosunku do jednej listy...?
  •  

LucasEasedUp

Cytat: Ⓐ Vilén w Styczeń 20, 2012, 16:11:00
Cytat: LucasEasedUp w Styczeń 20, 2012, 14:48:53
Ostatnio przeglądając Wiktionary wpadłem na pewien pomysł (mam nadzieję, że trafiony) -- Conlangerowy Wikisłownik (czy jakby to tam się nazywało). Co o tym myślicie? :) Encyklopedię conlangową mamy, to może i słownik by się przydał?
A nie możesz po prostu na wiki założyć strony typu "Słownik języka cipcipańskiego" czy "Słownik cipcipańsko-polski"? Czy wrzucanie każdego słowa do osobnego artykułu naprawdę ma jakąś wielką przewagę w stosunku do jednej listy...?
W sumie, też jakieś wyjście...
  •  

Feles

CytatOoo, może warto byłoby przenieść? Podrzuciłbyś mi link?
Też na Wikii, niezdedy.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Towarzysz Mauzer

CytatA nie możesz po prostu na wiki założyć strony typu "Słownik języka cipcipańskiego" czy "Słownik cipcipańsko-polski"? Czy wrzucanie każdego słowa do osobnego artykułu naprawdę ma jakąś wielką przewagę w stosunku do jednej listy...?
Ba, mnie zawsze się wydawało, że edytowanie haseł na Wikisłowniku jest bardzo niewygodne. To nie to, co dłuższe artykuły Wikipedii.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Canis

Cytat: тоб рiс тоб w Styczeń 20, 2012, 16:05:53
Ja myślę, że Conlanger's Dictionary jest fajny, bo jest przejrzysty, prosty, można słownik importować i eksportować, przeglądać dzieła innych użytkowników... Dla mnie OK. ;-)
Całkiem fajne. Założyłem słownik mery bety.
http://cd.langwiki.info/search/MB
  •  

tob ris tob

Cytat: Canis w Styczeń 20, 2012, 22:03:24Założyłem słownik mery bety.
http://cd.langwiki.info/search/MB
Gratulacje! To pierwszy słownik (nie licząc mojego, niepublicznego i już usuniętego) języka, który nie jest zapisywany łacinką!
Taa... Czasem wydaje mi się, że Europejczycy (zwłaszcza ci zachodni) są przewrażliwieni na swoim punkcie...
Dzień dobry :-)
  •  

Vilène

Cytat: Canis w Styczeń 20, 2012, 22:03:24
Całkiem fajne. Założyłem słownik mery bety.
http://cd.langwiki.info/search/MB
> Pronunciation is written in IPA instead of X-SAMPA.
> używa to domyślnie X-SAMPY

Niech będą oni potępieni na wieki.
  •  

Canis

#11
Cytat: тоб рiс тоб w Styczeń 20, 2012, 22:19:19
Cytat: Canis w Styczeń 20, 2012, 22:03:24Założyłem słownik mery bety.
http://cd.langwiki.info/search/MB
Gratulacje! To pierwszy słownik (nie licząc mojego, niepublicznego i już usuniętego) języka, który nie jest zapisywany łacinką!
Niestety, pismo khmerskie użytkownikom Windowsa XP wyświetla się nieprawidłowo, więc tym i tak nic nie pomoże...

Proponuję blackout conlangera w proteście przeciwko X-SAMPIE.

Skuteczność śmieszna, ale mi ulży.
  •  

LucasEasedUp

Cytat: Ⓐ Vilén w Styczeń 20, 2012, 16:11:00
Cytat: LucasEasedUp w Styczeń 20, 2012, 14:48:53
Ostatnio przeglądając Wiktionary wpadłem na pewien pomysł (mam nadzieję, że trafiony) -- Conlangerowy Wikisłownik (czy jakby to tam się nazywało). Co o tym myślicie? :) Encyklopedię conlangową mamy, to może i słownik by się przydał?
A nie możesz po prostu na wiki założyć strony typu "Słownik języka cipcipańskiego" czy "Słownik cipcipańsko-polski"? Czy wrzucanie każdego słowa do osobnego artykułu naprawdę ma jakąś wielką przewagę w stosunku do jednej listy...?
:( Czuję się teraz jak taki newbie, który nie znając środowiska próbuję innym wcisnąć coś nowego. A Ci "bombardują" go, mówiąc, że to do czego przywykli jest lepsze i "proste ale jare". Am I right?
  •  

Feles

Nù, formuła Wikisłownikowa ma też pewne zalety - łatwiejsze porównywanie słów z różnych języków, prezentacja odmian, słów pokrewnych, rdzeni z protojęzyka itp.

CytatCałkiem fajne. Założyłem słownik mery bety.
http://cd.langwiki.info/search/MB
N'ale mogłeś sobie chociaż darować ten spam. Chyba każdy zainteresowany potrafi odróżnić IPĘ od SAMPY.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Canis

Jak jest o czym pisać, np. etymologia, specjalne użycie, ciekawostki historyczne, to zdecydowanie lepiej mieć cały artykuł o jednym słowie. Ale o większości naszych słów w sumie nie ma czego pisać, więc wystarczy zrobić spis i w razie jakiegoś dobrego słowa, faktycznie utworzyć o nim specjalny artykuł.

Doceniam za to pomysł. Gdy wcześniej padła propozycja Wikisłownika, byłem głęboko za nią. Niestety, nie przyjęła się specjalnie u nas. :<
  •