Conlangerowy Spis Ludności 2012

Zaczęty przez skomand, Styczeń 29, 2012, 10:24:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Toivo

Cytat: varpho :Ɔ(X)И4M: w Luty 12, 2012, 14:51:06
denerwuje mnie traktowanie projektu jednomandatowych okręgów wyborczych jako leku na całe zło polskiej polityki. przyznaję, że obecne upartyjnienie może kogoś mierzić, ale system JOW jest niesprawiedliwy. bo może sprawić, że duża siła polityczna, która jednak ma bardzo równomiernie terytorialnie rozłożone poparcie [tzn. w żadnym okręgu nie stanowi większości] może przegrać [podobna sytuacja była niedawno w UK] z jakimiś małymi partyjkami, które akurat w jakimś miejscu mają wielu zwolenników, lub np. jakiemuś regionalnemu oligarsze i jedynemu żywicielowi [znaczy pracodawcy] okręgu zamarzy się kariera polityczna, a większość jego pracowników nań zagłosuje...
Aha, ok. Po prostu nie mogłem rozszyfrować skrótów. Też uważam, że system całkiem-JOW jest niesprawiedliwy, ale całkiem-WOW również. Niezłe wydaje mi się rozwiązanie niemieckie - mieszanka jednego i drugiego, co prawda tak skomplikowane, że nikt nie ogarnia, ale za to chyba sprawiedliwsze.
  •  

Mônsterior

Ja tam się spisywać nie chcę, wystarczająco często robi to za mnie straż miejska, więc po prostu się przywitam po długiej przerwie! Dzień dobry wszystkim! :)
  •  

Vilène

  •  

Caulthaeigh

Cytat: Ⓐ Vilén w Maj 28, 2012, 23:09:09
Cytat: Meö w Maj 28, 2012, 23:04:07folk metal. Ogółem rock i metal
Oryginalnie.
Ach dziękuję ci. Bardzo oryginalne nie biorąc pod uwagę 1/4 polaków.
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Byulent

Nick: Byulent
Imię i nazwisko: Bjulent Tatarinow
Wiek: 15
Płeć: mężczyzna
Kolor włosów: szatyński
Ważniejsze konlangi: język pralicki
Zainteresowania: języki słowianskie, dziewczyny ;-D
Ulubiony gatunek muzyczny: wszystkie
Religia: Agnostycyzm
Ideologia polityczna: socjalizm (czyli socjaldemokracja)
Jem wraćił śa!
  •  

Caulthaeigh

#50
Nick: Meö
Imię i nazwisko: Śre...nie powiem!
Płeć: mężczyzna
Kolor włosów: brązowoczarnoczerwonoróżowozielonobiałe!
Ważniejsze konlangi: dużo...
Zainteresowania: językotwórstwo oczywiście, sport, podróże i wiele, wiele innych
Ulubiony gatunek muzyczny: Rock, meta a także pop (szczególnie przypadła mi do gustu Nina Zilli - L'Amore È Femmina)
Religia: chrześcijanin...?
Ideologia polityczna: lepiej się nie będę w tym temacie odzywał bo Dynozaur...
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Widsið

#51
Nick: Widsið, od jednego z moich ulubionych staroangielskich poematów
Wiek: 22
Płeć: chłopczyk
Kolor włosów: blond
Ważniejsze konlangi: angielski 2.0 (sporo gramatyki, prawie 1400 haseł słownikowych)
Zainteresowania: językoznawstwo historyczne, socjolingwistyka, urbanistyka, kolejnictwo, komunikacja miejska, mitologia nordycka, Skandynawia
Ulubiony gatunek muzyczny: szukam balansu między różnymi podgatunkami metalu a ambitniejszą elektroniką, ale ostatecznie dość często słucham rozmaitego popu, szczególnie takiego nie-po-angielsku.

Imię i nazwisko tu niepotrzebne, jeszcze mnie rozpozna Alfrun Trollsdottir, którą znam osobiście, religią i opcjami politycznymi nie chcę natomiast prowokować nonsensownych dysput :) Dodam jeszcze, że mieszkam i studiuję w Poznaniu, dużo czasu spędzam też w Pile, a pochodzę z jeszcze bardziej północnych regionów kraju ;)
  •  

Feles

CytatDodam jeszcze, że mieszkam i studiuję w Poznaniu, dużo czasu spędzam też w Pile, a pochodzę z jeszcze bardziej północnych regionów kraju ;)
Krajna, Kaszuby? ;)
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Widsið

  •  

Silmethúlë

Jeszcze jeden z Poznania? Zapraszam w środę na spotkanie klubu fantastyki Druga Era.
  •  

Widsið

Jeśli nie wymęczą mnie na egzaminie z praktycznego norweskiego, chętnie zajrzę ;)
  •  

Vilène

Cytat: Widsið w Czerwiec 09, 2012, 13:26:55Dodam jeszcze, że mieszkam i studiuję w Poznaniu, dużo czasu spędzam też w Pile, a pochodzę z jeszcze bardziej północnych regionów kraju ;)
Idźcie se zróbcie razem z Silmethule, Felesem, Alfrun i Patką conlanger-meeting, bo macie do siebie blisko :P.

Swoja drogą, zastanawiam się, dlaczego tak mało tu osób z Dolnego Śląska, przecież stamtąd pochodzi 1/2 Interneta oO. A jak na razie jeden z Wrocławia był Sudoku.
  •  

Caulthaeigh



CytatSwoja drogą, zastanawiam się, dlaczego tak mało tu osób z Dolnego Śląska, przecież stamtąd pochodzi 1/2 Interneta oO.

Ale jest parę a jestem pewien że oprócz mnie nie ma tu nikogo z woj. Łódzkiego
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Vilène

Cytat: Meö w Czerwiec 09, 2012, 16:18:46
Ale jest parę a jestem pewien że oprócz mnie nie ma tu nikogo z woj. Łódzkiego
Kwadrat był z łodzkiego, ale dostał psychicznego załamania i se stąd poszedł...
  •  

Caulthaeigh

Cytat: Ⓐ Vilén w Czerwiec 09, 2012, 16:19:31
Cytat: Meö w Czerwiec 09, 2012, 16:18:46
Ale jest parę a jestem pewien że oprócz mnie nie ma tu nikogo z woj. Łódzkiego
Kwadrat był z łodzkiego, ale dostał psychicznego załamania i se stąd poszedł...

No cóż...nie dziwię mu się  ;-)
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •