Ile jest wydań słownika etymologicznego PWN?

Zaczęty przez Martin, Grudzień 16, 2021, 01:32:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

Martin

Cześć,

mam pilne pytanie: Czy jest więcej niż jedno wydanie Wielkiego słownika etymologiczno-historycznego języka polskiego wydawnictwa PWN?

Znalazłem dwie różne okładki. Nowa wersja odróżnia się m.in. takimi cechami od starej:
- Logo na dole przednej okładki jest inne
- Na tylnej okładce widać na dole dodaktowe logo PWN i numer infolinii

Są to dwa różne wydania czy po prostu dwa wykonania graficzne pierwszego wydania?

Moja mama jest polonistką z wykształcenia i posiada tylko bardzo zestarzały słownik Brücknera. Dlatego chciałbym jej podarować jak najnowszy słownik etymologiczny.

Jest pilnie, bo jak zawsze za długo czekałem z kupnem prezentów na Boże Narodzenie, a jestem z Niemiec i dostawa będzie trwać dosyć.

Dziękuję i miłych świąt

  •  

Towarzysz Mauzer

Na przyszłość sprawdzić jest to najłatwiej na stronie Biblioteki Narodowej, wygląda na to, że mamy trzy wydania, najnowsze z 2018. Nie przejmowałbym się rokiem wydania przy wyborze, brałbym, co się da: gdy w katalogu BN zjedziemy w bardziej szczegółowe dane o książce (poniżej egzemplarzy dostępnych w zbiorach), zobaczymy, że to wszystko dodruki wydania pierwszego.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •