Mòjn!

Zaczęty przez Mislaus Lasota, Luty 04, 2023, 13:02:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mislaus Lasota

Już kiedyś myślałem żeby się zarejestrować, ale myślałem że eee po co. Nie mówię że zmieniłem zdanie, ale jednak konto założyłem.
Jak pewnie większość tu mówię po polsku i angielsku, jestem też samoukiem kaszubskiego i łaciny - tej drugiej nie znam biegle, ale ogarniam na tyle aby przy pomocy słownika sobie z nią radzić.
Pierwsze swoje conlangi tworzyłem kilka lat temu na potrzeby wymyślonego świata fantasy stylizowanego na Europę przełomu XIX i XX wieku, także większość tych conlangów była de facto oparta o istniejące języki, zmodyfikowane na tyle aby dawać wrażenie czegoś bardziej oryginalnego. Oparte były te języki o dosyć proste koncepty typu odwracanie angielskiego szyku zdania, modyfikowanie polskiej fleksji tak by wyglądała na romańską składnię czy ograniczanie samogłosek do minimum. Cały ten świat porzuciłem, wszystkie materiały usunąłem bądź spaliłem o ile były fizyczne i nie zostało z niego dosłownie nic, poza tym co jeszcze sam pamiętam.
Potem bawiłem się w conlanging na potrzeby gierki Nationstates - dla kilku nacji powymyślałem języki, i one jeszcze w całości istnieją, ale to również jest w większości improwizacja.
Niedawno wpadł mi pomysł na conlang a priori, roboczo nazwany ,,językiem drapieżników", ale na razie skończyło się na opracowaniu ogólnej filozofii i kultury fikcyjnych rodnomównych tego języka i funkcyj części mowy oraz sposobów ich używania, jednak nie mam fonetyki, składni, słownictwa, fleksji...  :D
Z tak najświeższych rzeczy to udzieliłem pomocy jednemu Kanadyjczykowi który chciał stworzyć zachodniosłowiański zgermanizowany conlang nie znając żadnego języka słowiańskiego (ani niemieckiego). Z rzeczy okołoconlangowych - systemy pisma czy nowe ortografie też mnie frapują.
Mam nadzieję że na tym forum trochę się doedukuję albo podłapię nieco pomysłów, no i pewnie miło spędzę czas.
  •  

Borlach

Witamy na forum! Co do NationStates to sam się w tą gierkę swego czasu mocno zaangażowałem i wciąż od czasu do czasu zaglądam. Moje państwo tam to odtworzenie mojego flagowego imperium z naszego forumowego conworldu Kyonu - którego polecam sobie obczaić na naszej wiki.

Czy lud który posługuje się "językiem drapieżników" to jakieś dzikie plemię lub społeczeństwo wojowników? Brzmi ciekawie, mógłbyś opisać nam na forum w większych szczegółach. Chętnie poczytam.

Jak coś, mamy też kilka serwerów na Discordzie, na których skupia się ostatnimi czasu większość aktywności 
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Mislaus Lasota

Pewnie opiszę to co mam o ,,języku drapieżników" w dziale a priori w niedługim czasie, nie będzie tego dużo ale kim mieliby być ,,drapieżnicy" też wyjaśnię.
  •