Autor Wątek: Konstrukcje, których chcielibyście w polskim  (Przeczytany 55997 razy)

Odp: Konstrukcje, których chcielibyście w polskim
« Odpowiedź #195 dnia: Grudzień 15, 2019, 18:22:37 »
Brakuje mi polskiego słowa na deflecting
Jakaś odmianka rżnięcia głupa.

Online Kazimierz

« Odpowiedź #196 dnia: Luty 29, 2020, 10:30:20 »
Brakuje mi słowa czykolwiek o znaczeniu "nieważne czy tak, czy nie". Analogicznie do zaimków takich jakich jak cokolwiek, ktokolwiek, gdziekolwiek...

Pochwalili: Ainigmos

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pochwalisze: 170 razy
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 29, 2020, 10:36:02 »
Jakkolwiek?

Online Kazimierz

« Odpowiedź #198 dnia: Luty 29, 2020, 11:01:59 »
To niezupełnie to (chociaż blizko), jakkolwiek znaczy "nieważne jak" albo "mimo że", a mnie chodzi o "nieważne czy", czyli jak są dwie możliwości (tak albo nie), ale w rzeczywistości wybranie dowolnej z nich będzie miało takie same konsekwencje.

Offline Ainigmos

« Odpowiedź #199 dnia: Luty 29, 2020, 13:07:28 »
Brakuje ku złości pfeministek i dla wykazania patriarchalności polszczyzny  – jak w językach semickich - żeńskiej końcówki dla wszelkich czasowników drugiej osoby liczby pojedynczej w czasie teraźniejszym takiej jak -śa lub sia i dla trybu rozkazującego -ia w na przykład robiśa lub robisia zamiast męskiego (rozszerzonego także na kobiety) robisz i robia zamiast męskiego rób, co dowodzi tego, że polszczyzna hołubiłaby szczególnie kobiety mimo rzekomego ucisku patriarchalnego. xD
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2020, 16:06:44 wysłana przez Ainigmos »
Słownictwo nie może upodobnić się do poharatanego wykorzeniającymi wtrętami drzewa bez korzeni - oto hasło czyścielskiego słowodzieja