Pytania różne (polszczyzna)

Zaczęty przez Noqa, Luty 17, 2012, 22:37:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Widsið

Zawsze żeńska, przyzwyczajenie od Pepsi-coli.
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Towarzysz Mauzer

Częściej żeński, ale też czasem średni: a może jakieś pepsi?. W sumie, można by to odmieniać jakoś w żeńskim: N. pepsi, D. pepsi, G. pepsi, A. pepsją, I. pepsją, L. pepsi, pl. N. pepsje, D. pepsjom, G. pepsij, A. pepsje, I. pepsjami, L. pepsjach.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Ghoster

#1368
[...........]
  •  

Spiritus

Raczej żeńskie, z tendencją do nijaczenia.
  •  

CookieMonster93

English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Canis

Pepsi? Dla mnie to zawsze rodzaj nijaki.
  •  

Dynozaur

A Maggi?

Chociaż nie, ja mówię ta maga.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

elslovako

Męski. Tak, ten maggi. Tutaj już odziedziczyłem to po dziadku, dla którego pepsi jest w rodzaju męskim.
  •  

Todsmer

  •  

Pluur

a á à ą b b́ c ć ç d θ θ´ θ˙ é è ę f g h ch i k l ł m ḿ n ń o ó p ṕ q r ŗ ſ σ ß t v w ẃ x y z ź ƶ

Alfabet polski proponowany przez Kochanowskiego, wszystko fajnie tylko po co tam: à i è? I wiadomo może dlaczego tylko wargowe posiadały akut na zmiękczenie? ḿ, b́, ṕ i ẃ?
  •  

Wedyowisz

A wygóglaj Nowy karakter polski i poczytaj po co i dlaczego.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

spitygniew

Jakie jest rozmieszczenie geograficzne wyrażeń po lewo/po prawo?
P.S. To prawda.
  •  

Wedyowisz

#1378
Jak byście utworzyli l.poj. od rzeczownika Sowieci? Wikisłownik i PWN online podają ,,Sowiet", dla mnie z jakiegoś powodu o wiele naturalniej brzmi ,,Sowieta" (być może przez interferencję z rosyjskim, sowiet to rada a nie człowiek). Jéno nie piszcie ,,obywatel ZSRR".
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Ghoster

#1379
[...........]
  •