Boka --> Finde

Zaczęty przez Rémo, Sierpień 18, 2011, 21:02:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rémo

Pozdrawiam! :)
  •  

Rémo

Od teraz moje pismo to pismo

Findeskie

Dzisiaj dopracowałem znaki interpunkcyjne. ^^ I strasznie mi się podobają Jak otrząsnę się z tego, że zawsze łamiecie moje pisma, to coś wstawię.
Pozdrawiam! :)
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Rémo w Lipiec 26, 2012, 15:53:31
Jak otrząsnę się z tego, że zawsze łamiecie moje pisma, to coś wstawię.

pisma chyba po to są, żeby je czytać...
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Rémo

Cytat: varpho :Ɔ(X)И4M: w Lipiec 27, 2012, 00:21:24
pisma chyba po to są, żeby je czytać...

Ja tworzę swoje pismo abym ja je czytał. ;) A konkretniej, aby inni nie umieli. Jak szyfr.
Pozdrawiam! :)
  •  

Rémo

Chcę poinformować, że zrobiłem czcionkę dla mojego pisma! ^^ Już nie będę musiał książek przepisywać! Ale i tak będę pisał (chociaż aby skończyć 1 rozdział). Jeszcze nie doskonała, trochę krzywa, ale będę nad nią pracował. Jednej osobie z forum podałem poemat w moim języku, jeśli jej się nie uda rozwiązać, pewnie dam do Wam.

Ta dam! Pierwszy raz możecie zobaczyć moje nowe pismo. Pisane jest o wiele ładniejsze, bo dopiero pracuję nad tą czcionką, ale ogólny zarys możecie zobaczyć.

Pozdrawiam! :)
  •  

CookieMonster93

English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Rémo

Cytat: CookieMonster93 w Sierpień 01, 2012, 16:29:26
Wow... zajebiste! :D

Wiem! ^^ Dzięki bardzo. To pismo jest dla mnie bardzo ważne. Moja historia jest podobna do Canisa. To pismo jest częścią mnie.
Pozdrawiam! :)
  •  

Aureliusz Chmielewski

To ja też się pochwalę moim nowym pismem! Będę nim pisał książkę : D

The n-word
  •  

CookieMonster93

Ładne, acz dla mnie za mało skomplikowane :-)
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Aureliusz Chmielewski

I tak jest zbyt skomplikowane. Właśnie to pismo miało takie być. Chyba wywale te kwadraty w środku liter :d
Poza tym, jak się przyjrzeć to widać nierówne linie, ale to było robione na szybko i teraz to nadrabiam :)
The n-word
  •  

Rémo

Zdecydowałem zaprezentować Wam moje pismo. Oczywiście, jeśli poznacie jego tajniki i odgadniecie tekst, będzie mi bardzo smutno, ale czy to oznacza aby od tego uciekać? Jeśli Wam się uda, będzie to oznaczać, że moja praca była niewystarczająca i będę musiał dać z siebie więcej. Jest to dalsza część pisma Boka, które stworzone zostało w 5 klasie podstawowej. Reformę do stanu obecnego zacząłem w tym roku (początek roku). Podstawą pisma jest greka. Od niej zaczerpnąłem motywacji i sądzę, że był to strzał w dziesiątkę. Pismo tak zmieniło zapis języka polskiego, że nie wiem czy to już nie conlang. Przejdźmy więc do rzeczy.

1. Specyfika pisma:

- jedno słowo można zapisać na około 10 sposobów,
- posiada parę znaków ideograficznych,
- 13 dwuznaków w tłumaczeniu na polski (w moim piśmie jest to jeden znak do np. dz)
- sylabariusz (około 10 znaków sylabicznych (?))
- 2 trójznaki (w moim piśmie jest to jeden znak do np. dzi)
- 1 prawdziwy dwuznak (nie występuje w polskim, porównałbym go do "h" niemego)
- własne znaki interpunkcyjne i nie tylko
- własny system liczbowy

2. Pochodzenie liter:


- greka (Ελλάδα)
- tengwar (głównie ze starego pisma)
- boka (stare pismo)
- alfabet francuski/hiszpański/słowacki itp. (nie mogło zabraknąć)
- moje wymysły (większość, żeby nie było)
- inne conscripy (z omniglot)

3. Rodzaj pisma:


- alfabet
- abdżad ( دُرِّسَ )
- sylabiusz (abugida ?)
- trochę ideografii
- hangyl

Jest to tylko zarys pisma, bo trudno "wytłumaczyć"/"przetłumaczyć" je po polsku/na polski. Mam nadzieję, że zaciekawiłem was i coś zrozumieliście. Pewnie przewinęło Wam przez myśl, że jest to takie połączenie wszystkich rodzajów pisma. W pewien sposób tak. Powiem, że udoskonaliłem (zrobiłem trudniejszym) zapis "abdżadowy" bo niektóre litery mają "domyślnie" jakieś znaki i ktoś kto nie zna alfabetu, może się pomylić. To już wszystko. I tak dużo Wam wytłumaczyłem i pomogłem. Dziękuję za przeczytanie. :)

A to tekst pisany ręcznie. Wygląda ładniej, niż moja czcionka. Przepraszam za uciętą pierwszą linijkę.



Pozdrawiam! :)
  •  

Ghoster

#41
[...........]
  •  

Rémo

#42
Cytat: Ghoster w Sierpień 02, 2012, 18:05:11
Cytat3. Rodzaj pisma:
- alfabet
- abdżad ( دُرِّسَ )
- sylabiusz (abugida ?)
- trochę ideografii
- hangyl
No to co to w końcu jest? Poza tym ty chyba nie masz pojęcia co napisałeś tam w nawiasie po arabsku.

Cytat: Rémo w Sierpień 02, 2012, 17:13:26
połączenie wszystkich rodzajów pisma.

szadda, to miało tylko zaprezentować, że pismo ma trochę z arabskiego a on zapisywany jest abdżadem.

Ps. gdybyś dokładnie przeczytał, to byś wiedział...
Pozdrawiam! :)
  •  

Ghoster

#43
[...........]
  •